Sieviete saņēma apstiprinājumu aizdevumam pensionāriem

Aizdevumi

Aizdevumi pensionāriem

Jeļena Rozentāle

3 min.

Naudas trūkuma iespaidā nepieciešamība aizņemties parādās ne vien jauniem cilvēkiem, bet arī personām, kas ir sasniegušas pensijas vecumu. Ne visi pensionāri strādā, bet mēģina pārtikt vien no pensijas pabalsta, ko viņiem katru mēnesi izmaksā valsts. Taču kā mēs visi zinām, pārsvarā ar šo naudas summu senioriem nepietiek arī ikdienas nepieciešamajām lietām, nemaz nerunājot par iespēju kaut kur aizbraukt atpūsties, tāpēc arī senioriem var pienākt brīdis, kad ir nepieciešams aizdevums. 

Aizdevumi pensionāriem: pieejamie varianti

Lai gan tā neliekas, taču pensionāriem ir plašas iespējas aizņemties naudu, jo dažas kredītiestādes izsniedz aizdevumus personām līdz pat 85 gadiem. Atsevišķās finanšu iestādēs var atrast aizdevumu piedāvājumus pensionāriem līdz 70 gadiem. 

Jāņem vērā, ka uz aizdevuma atmaksāšanas brīdi Jums nevar būt vairāk gadi, ko kreditors ir norādījis kā maksimālo vecuma slieksni. Līdz ar to pirms aizņematies naudu, pārbaudiet aizdevēja norādītos vecuma ierobežojumus!

Persona telefonā pilda pieteikumu vienam no aizdevumiem, kas piemērots pensionāriem

Populārākais aizdevuma veids, ko izvēlas pensionāri, ir ātrie aizdevumi. Kāpēc? Jo: 

  • var aizņemties ātri;
  • var aizņemties nelielu summu;
  • bieži ir pieejams bezprocentu kredīts. 

Pēdējais variants ir iecienītākais, jo ir iespēja ietaupīt uz procentu maksājumiem. Atdodot summu noteiktā laikā, nav jāmaksā papildus. Seniori bieži aizņemas nelielu summu, kas trūkst kādam lielākam pirkumam, un atdod to uzreiz pēc pensijas saņemšanas. 

Piemērots pensionāriem aizdevuma veids ir arī patēriņa aizdevumi, taču, protams, ir jāapdomā savas spējas atmaksāt visu summu izvēlētajā laika periodā. Turklāt jāņem vērā, ka varēsiet aizņemties vien summu, kas ir atbilstoša Jūsu ikmēneša ienākumiem. Tātad, ja vēl turpiniet strādāt, Jums ir iespēja saņemt lielāku aizdevuma summu. 

Protams, pensionāriem ir pieejami arī citi aizdevumi, ko variet atrast, nospiežot pogu augstāk, taču, kā iepriekš minēju, noteikti jāpievērš uzmanība vecuma ierobežojumiem un aizdevuma atmaksas termiņam. 

Aizdevumu piedāvājumu analīze. 

Ar lielu dzīves pieredzi aiz muguras Jūs noteikti ziniet, cik svarīgi ir pievērst uzmanību detaļām. Tas pats ir arī ar aizdevēja un piemērotā aizdevuma izvēli – ir svarīgi izpētīt un izanalizēt visus piedāvājumus pirms izvēlēties īsto. 

Mūsdienās tas ir viegli izdarāms, jo ir pieejamas bezmaksas aizdevēju un aizdevumu salīdzināšanas interneta mājaslapas, piemēram, Comperia, kur varēsiet atrast aktuālāko un svarīgāko informāciju. Viss kas Jums atliek ir izpētīt katra varianta iespējamo aizdevuma summu, atmaksas termiņu, vecuma slieksni un, protams, gada procenta likmi. 

AIZDEVUMI PENSIONĀRIEM

Gada procentu likme ir īpaši svarīga detaļa, jo no tās ir atkarīgs, cik daudz Jūs pārmaksāsiet procentos periodā, kad izmantosiet saņemto naudu. Jāsaprot, jo lielāku aizdevuma segšanas termiņu izvēlēsieties, jo vairāk pārmaksāsiet. Taču, izvēloties īsu atmaksas termiņu, var aiziet otrā galējībā, kad var nākties saskarties ar nespēju segt aizdevumu vai veikt ikmēneša maksājumu tik lielā apmērā. Līdz ar to vienmēr summu un termiņu izvēlaties atbilstoši saviem mēneša ienākumiem!

Tiklīdz izvēlēsieties sev piemēroto aizdevumu, aizpildiet pieteikumu un gaidiet atbildi no aizdevēja!

Sieviete telefonā meklē, kur ir pieejami aizdevumi pensionāriem

Aizņemšanās risks.

Jebkurš paņemtais aizdevums ir riskants, jo neviens nevar būt pārliecināts, ka simtprocentīgi spēs to atmaksāt, jo diemžēl dzīvē var atgadīties kādas negaidītas finansiālās problēmas. Tieši tamdēļ ieteicams neņemt ilgtermiņa aizdevumus, kuru atmaksa ilgst vairākus gadus, jo tādējādi ir vēl grūtāk prognozēt savas spējas to segt. Pēdējos gados ļoti labi varam novērot, cik strauji var mainīties dzīve un naudas vērtība. 

Ieteicams katru mēnesi no saviem ienākumiem atlikt vismaz nelielu summu negaidītām situācijām, lai nepieciešamības gadījumā varētu izmantot iekrājumus. No pensijas tas noteikti būs grūtāk izdarāms, taču, ja vēl papildu strādājiet, noteikti izveidojiet sava bankā krājkontu vai lieciet naudu mājas krājkasītē. 

Aizdevumi pensionāriem, protams, ir pieejami, bet jāsaprot, ka aizņemtā nauda būs jāatdod, tāpēc nevajadzētu aizņemties pāri saviem ienākumiem. Aizņematies tieši tik, cik spēsiet atmaksāt īsā laikā!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas