Divas personas apvieno četrus puzles gabaliņus, jo aizdevumu apvienošana ļauj apvienot vairākas kredītsaistības

Aizdevumi

Aizdevumu apvienošana

Jeļena Rozentāle

2 min.

Aizdevumu apvienošana ir finanšu risinājums, kas var palīdzēt kontrolēt esošo kredītsaistību slogu un atvieglot ikmēneša maksājumus. Ne velti pakalpojums Latvijā iegūst arvien lielāku popularitāti, jo tas sniedz aizņēmējiem iespēju atgūt finansiālo stabilitāti. 

Aizdevumu apvienošanas priekšrocības

Aizdevumu apvienošana ļauj apvienot vairākus esošos aizdevumus vienā maksājumā. Rezultāts – viens maksājums vienai finanšu kompānijai vairāku maksājumu vietā. Ieguvums – vienkāršāka un ērtāka maksājumu administrēšana.  

Būtiskākās pakalpojuma priekšrocības

  • Paradās iespēja samazināt ikmēneša maksājumus par kredītsaistībām, jo aizdevumu apvienošanas process bieži ietver aizdevuma termiņa pagarināšanu un procentu likmju samazināšanu.
  • Samazinās iespēja pārkāpt kredītsaistības, jo tiek vienkāršota maksājumu administrēšana. 
  • Mazinās spriedze, jo pateicoties aizdevumu apvienošanai var tikt vaļā no pārlieku liela kredītsaistību sloga. 

Neskatoties uz ievērojamām priekšrocībām, ir jāapzinās, ka arī aizdevumu apvienošana ir kredītsaistības, turklāt bieži ilgtermiņa. Līdz ar to ir jāapzinās visi riski un savas spējas laicīgi segt aizdevumu, lai nenāktos saskarties ar nepatīkamām sekām. 

Persona no koka ķieģelīšiem liek sienu, jo aizdevumu apvienošana ļauj iegūt finansiālo stabilitāti

Aizdevumu apvienošanas iespējas

Latvijā ir pieejami vairāki finanšu pakalpojumu sniedzēji, kas specializējas aizdevumu apvienošanā. Tie piedāvā dažādas iespējas atvieglot finansiālo slogu, tai skaitā refinansēšanu un apvienošanu. Ir svarīgi izvērtēt visus pieejamus piedāvājumus, lai atrastu labāko risinājumu savām individuālajām vajadzībām.

Aizņemšanās process ietver

  • Finanšu pakalpojuma sniedzēja izvēle, pamatojoties uz savām prasībām;
  • Pieteikuma aizpildīšana, norādot visus esošos aizdevumus, kurus vēlaties apvienot;
  • Aizņēmēja pieteikuma izvērtēšana, lai noteiktu, vai ir iespējams piešķirt pakalpojumu. 

Pēdējā posmā tiek izvērtēts aizņēmēja kredītreitings, tai skaitā maksātspēja un kredītvēsture. Piešķirtā procentu likme galvenokārt ir atkarīga tieši no šiem parametriem. Turklāt, jāsaprot, ka katrai finanšu iestādei var būt individuāli izvirzītas prasības, piemēram, nedrīkst pārsniegt noteiktu aizdevumu skaitu.

Vīrieši saspiež rokas, jo ir parakstīts izdevīgs aizdevumu apvienošanas līgums

Aizdevumu atmaksas process

Tiklīdz aizdevums tiek apstiprināts, ir divi iespējami varianti ar tālākām darbībām. Pirmajā variantā aizņēmējam personīgi ar piešķirto summu ir jāsedz visi esošie aizdevumi, otrajā – finanšu iestāde visu sakārto no savas puses. Kā rezultāts jebkuram no variantiem – turpmāk būs jāmaksā tikai viens aizdevums. 

Svarīgi turpināt regulāri veikt savlaicīgus maksājumus, lai saglabātu finansiālo stabilitāti un uzlabotu kredītvēsturi. Taču, lai būtu pārliecināti, ka visi maksājumi ir veikti laikā, iesakām internetbankā izveidot automātisko maksājumu. Neskaidrību gadījumā aicinām nekavējoties sazināties ar finanšu iestādi un risināt radušos situāciju, jo vilcināšanās var novest līdz nevēlamajām sekām. 

AIZDEVUMU APVIENOŠANA

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas