Roku dzelži un banknotes 50, 5 un 10 eiro vērtībā, jo atkarības no ātrajiem kredītiem dēļ var rasties finansiālās problēmas

Aizdevumi

Atkarība no ātrajiem kredītiem

Jeļena Rozentāle

2 min.

Atkarība no ātrajiem kredītiem – ir tikpat nopietna un graujoša, kā citi kaitīgie ieradumi, kas ilgtermiņā var nelabvēlīgi ietekmēt mūsu dzīvi. Neskatoties uz to, daudzi vēl joprojām domā, ka ātra kreditēšana ir vien ērtas saistības, ko izmantot neparedzētajām finansiālām grūtībām. Tomēr arī atkarība no ātrajiem kredītiem var kļūt par nopietnu problēmu, kas ietekmē ne vien jūsu finanses, bet arī mentālo veselību un ģimenes attiecības. Aplūkosim šo problēmu no iekšpuses un mēģināsim to atrisināt. 

Kā izpaužas atkarība no ātrajiem kredītiem? 

Sākotnēji aizņēmējam, kas pamazām ieslīkst atkarībā no ātrajiem kredītiem, šķiet, ka ātrais kredīts ir vienkāršs risinājums finansiālo grūtību risināšanai. No vienas puses tas ir pareizs apgalvojums, bet vien tad, ja aizņēmējs prot rīkoties ar naudu un pareizi plānot savu budžetu. Savukārt, ja kredīts tiek ņemts nepārdomāti un spontāni, ir liels risks iekulties pamatīgās nepatikšanās un noslīkt parādu slogā. 

Vīrietis ar sievieti sēž uz grīdas pie dīvāna ar izliktiem parādu rēķiniem, jo viņiem ir atkarība no ātrajiem kredītiem

Tātad atkarība no ātrajiem kredītiem ir stāvoklis, kad aizņēmējs sāk nekontrolējami izmantot ātro kredītu pakalpojumus un vairāki kredīti pie dažādiem kreditoriem kļūst par ikdienu. Regulāra tieksme paņemt aizdevumu jebkurām vajadzībām vai iepriekšēja kredīta segšanai kļūst par pieradumu, un cilvēks vairs neredz citas iespējas, kā risināt savas finansiālās problēmas. 

Ar laiku ātrie kredīti paliek arvien dārgāki, jo aizņēmēja kredītreitings paliek arvien zemāks. Līdz ar to paliek arvien grūtāk segt kredītsaistības un noturēt finansiālo līdzsvaru. Diemžēl bieži vien atkarīgie cilvēki ignorē savas finanšu problēmas un neveic nopietnus centienus to risināt, līdz ar to situācija neizbēgami pasliktinās. 

Svarīgi saprast, ka atkarība no ātrajiem kredītiem ir nopietna problēma, kas var ietekmēt jūsu finansiālo labsajūtu un dzīves kvalitāti. Tāpēc ir svarīgi izprast šīs atkarības mehānismus un meklēt veidus, kā tās novērst un stabilizēt savu finansiālo stāvokli. 

Kā izvairīties no ātro kredītu atkarības? 

Viena no galvenajām pazīmēm, kas var liecināt par atkarību no ātrajiem kredītiem, ir tā, cik bieži jūs izmantojat šīs iespējas. Ja saprotiet, ka regulāri aizņematies, lai segtu ikdienas izdevumus, tas ir brīdinājuma zvans. Lai izvairītos no negatīva paraduma veidošanas, izvērtējiet, cik bieži šī finansiālā palīdzība patiešām nepieciešama un izmantojiet vien tad, kad citi risinājumi jau tika izskatīti. 

Starp citiem finanšu risinājumiem ir: 

  • Ietaupījumi un uzkrājumi. Izveidojiet rezerves fonda bankas kontu, regulāri pārskaitot tur daļu no saviem ienākumiem. Tādējādi jums vienmēr pa rokai būs neplānotu izdevumu segšanas avots. 
  • Kredītkarte vai kredītlīnija. Šī alternatīva var kļūt par lielisku risinājumu, ja vien spēsiet to izmantot atbildīgi, nepārtērējot piešķirto kredītlimitu. 
  • Aizņemšanās no ģimenes un draugiem. Drošākais veids, kā saņemt nepieciešamo finansiālo palīdzību, taču arī šajā gadījumā jāizvērtē savas spējas atgriezt naudu, lai nesabojātu attiecības ar tuvākajiem cilvēkiem. 

Pieņemot lēmumu paņemt ātro aizdevumu, vajadzētu rūpīgi izvērtēt visus iespējamos riskus. Ieguldiet laiku, lai izpētītu procentu likmes, atmaksas nosacījumus un citas svarīgas detaļas. Novērtējiet savas spējas segt kredītu noradītajos termiņos, ierakstot ikmēneša maksājumu savā budžetā. Svarīgi aizņemšanas procesam pieiet ar aukstu prātu, atsakoties no spontāniem lēmumiem. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas