Vīrietis ar lietussargu rokās uzmanīgi iet par lenti augsti virs zemes, lai nenokristu un nesajustu kredīta risku sekas

Aizdevumi

Ātrā kredīta riski

Jeļena Rozentāle

2 min.

Ņemot vērā, ka ātrais kredīts ir viens no populārākajiem aizdevumu veidiem, ir jāsaprot visi kredīta riski, kas var rasties neapdomīgas aizņemšanas dēļ. Līdz ar to šis raksts būs veltīts tieši šai tēmai. 

Iespējamie ātrā kredīta riski

Situācijā, kādā atrodamies šobrīd, ir saprotams, kāpēc vairums izvēlas vērsties pie kredītiestādēm papildu finanšu meklējumos. Lielākoties šie cilvēki ārkārtu situācijas iespaidā ir spiesti rīkoties ātri un bieži neapdomājami, jo ir steidzami nepieciešams finanšu risinājums. Tomēr tādos apstākļos tieši otrādi vajadzētu būt rūpīgiem savā izvēlē un kredītiestādi izvēlēties ar īpašu piesardzību. Kāpēc tā? 

Nepārprotami jebkuras saistības ir saistītas ar riskiem, taču ātro aizdevumu gadījumā iespējamās briesmas ir vairāk sajūtamas, jo viss process notiek strauji. Tātad šī kredīta riski ir

  • Augstas procentu likmes. Šim kredīta veidam, būsim atklāti, ir visneizdevīgākie nosacījumi, tā iemesla dēļ, ka tā nosedz riskus, kas rodas aizdevējam izsniedzot kredītu īsā laikā. 
  • Pārmērīgā aizņemšanās. Bieži iespēja ātri aizņemties ietekmē potenciālo aizņēmēju apdomību šī kredīta pieejamības dēļ. Vairāku ātro kredītu paņemšana vai pārlieku lielas summas aizņemšanās – nav reti gadījumi, taču ilgtermiņā tas rada riskus neizmaksāt aizņemto summu. 
  • Papildizdevumu rašanās. Neapdomīgā aizņemšanās bieži var novest pie maksājumu kavējumiem, kas savukārt – pie nokavējumu procentiem, parādu piedziņas u.tml. izdevumiem. Likumsakarīgi, ka tas viss kopā var novest pie grūti izsmeļamām finanšu problēmām. 
  • Sabojāta kredītvēsture. Jebkura neapdomīga rīcība jeb drīzāk nespēja tikt ar savām kredītsaistībām pakāpeniski noved līdz sabojātai kredītvēsturei, kas spēlē lielu lomu vairākās dzīves jomās. Parādniekam turpmāk var būt problēmās noslēgt jebkādas saistības, kas skar ikmēneša maksājumus. 

Šie pieminētie kredīta riski lieliski norāda, cik svarīgi ir rūpīgi izvērtēt iespējamos zaudējumus, pirms tiek pieņemts lēmums par ātro aizņemšanos.

Cilvēks ar pirkstu velk pa līniju, kas simbolizē kredīta risku, no vietas “augsts” uz “mazs”

Kā izvairīties no kredīta riskiem

Lielākoties problēma sāk rasties tad, kad kredīts tiek ņemts neapdomīgi, neizvērtējot visus līguma nosacījumus. Bieži tas notiek tamdēļ, ka aizņemšanās ir spontāns lēmums notikušo neplānoto situāciju dēļ. Nepieciešamība steidzami atrast problēmas risinājumu traucē pieņemt apzinīgus lēmumus. 

Tātad, lai izvairītos no nepatīkamām sekām, svarīgi

  • Veltīt brīdi piedāvājumu salīdzināšanai neskatoties uz laika trūkumu;
  • Izlasīt līguma nosacījumus, lai izvairītos no slēptām komisiju maksām un papildizdevumiem kredīta noformēšanas laikā;
  • Aizņemties, izvērtējot kredīta nepieciešamību un savas spējas atmaksāt kredītu savlaicīgi. 

Šo ieteikumu ievērošana var palīdzēt saņemt drošu aizdevumu, kā arī samazināt gandrīz līdz nullei kredīta riskus. Kāpēc gandrīz? Jo neviens no mums nevar būt pārliecināts par savām finanšu iespējām pēc vairākiem mēnešiem vai gadiem, neatkarīgi no tā, cik apdomīgs bija kredīta lēmums. 

Visi ir pakļauti politiskiem, ekonomiskiem vai sociāliem riskiem, kas var ietekmēt katru no mums pavisam negaidīti. Līdz ar to, tikai pilnīga neaizņemšanās var simtprocentīgi pasargāt no visiem ātrā kredīta riskiem. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas