Auga stādiņš “izaug” no naudas, jo iespēju kredīts jebkādu ideju padara reālu

Aizdevumi

Iespēju kredīts

Jeļena Rozentāle

2 min.

Katram no mums ir vēlmes un sapņi, ko vēlamies piepildīt, taču viss lielākoties atduras pret naudu. Padoms “nopelnīt un sakrāt” ir labs, bet nederīgs, jo labākajā gadījumā tas var aizņemt ilgu laiku vai sliktākajā – sapnis var tā arī palikt nepiepildīts. 

Atceries, kā bērnībā gaidīji to riteni (nomaini uz savu bērnības sapni) uz dzimšanas dienu? Taču vecākiem nebija iespējas to iegādāties uzreiz un daļa no mums izauga tā arī nesagaidot sapņa piepildīšanos. Protams, tagad, kad esam kļuvuši paši par pieaugušiem cilvēkiem, mēs saprotam iemeslus, taču bērnībā tā bija salauzta sirds un mitrs spilvens no asarām. 

Šobrīd piepildīt vēlēšanās ir vieglāk, jo var paņemt “iespēju kredītu” un ieguldīt naudu savā vai bērna sapnī.

Monētu kaudzītes ar vēlamo lietu simboliem virsū, jo iespēju kredīts ir piemērots visiem sapņiem

Kas ir iespēju kredīts?

Tas ir aizdevums, bieži patēriņa kredīts, kas ļauj piepildīt jebkādu ieceri. Piemēram:

  • Doties ilgi gaidītā ceļojumā. 
  • Nopirkt savu mājokli.
  • Iet studēt. 
  • Nosvinēt lielās kāzas. 
  • Nopirkt bērnam riteni utt. 

Nevajag noniecināt un taupīt uz savām vēlmēm – dzīvojam vienreiz! Kredīts ļauj nopirkt vai ieguldīt naudu tagad un vēlāk pa daļām atmaksāt aizņemto naudu. 

Vēlēšanās piepildīta, noskaņojums uzlabojās, dzīvesprieks atgriezās un atkal var gāzt kalnus. 

Protams, ņemot vērā, ka nauda nemēdz krist no debesīm, pirms aizņemies noteikti apdomā savas spējas atmaksāt kredītu līgumā norādītajā termiņā. Izvēlies garāku iespēju kredīta atmaksas termiņu, lai varētu bez raizēm segt aizdevuma summu.

IESPĒJU PATĒRIŅA KREDĪTS – piepildi savu sapni!

Iespēju kredīta izvēle. 

Patēriņa kredīts jeb iespēju kredīts ir piemērots dažādām situācijām un vēlmēm, līdz ar to vari aizņemties no pāris simts eiro maziem pirkumiem (tam pašam ritenim) līdz vairākiem tūkstošiem jaunā auto iegādei. 

Kredītsaistību segšanas periods arī ir elastīgs – vari atdot aizņemto naudu līdz 10 gadiem. Protams, tāds atmaksas termiņš būs piemērots vien kredītiem ar lielām summām, lai ikmēneša maksājumus nepadarītu par pārāk lielu finansiālo slogu. Visādi citādi – jo īsāks kredīta atmaksas termiņš, jo mazāk pārmaksāsi. 

Salīdzinot kreditoru piedāvājumus, jāpievērš uzmanība gada procentu likmei. Izvērtējot šo informāciju, varēsi saprast savus kopējos kredīta izdevumus. 

Noderīgi ir padomāt par iespējamām negaidītām situācijām un izvēlēties kreditoru, kas papildus piedāvās tādus vai līdzīgus pakalpojumus: kredītbrīvdienas, maksājuma pagarināšana, kredīta priekšlaicīga atmaksa u.tml.

Sieviete plati smaida, turot rokā 100 eiro banknoti, uz naudas fona, jo iespēju kredīts ir piepildījis viņas sapni

Iespēju kredīta pieejamība. 

Jebkāds kredīts, tai skaitā iespēju kredīts, ir pieejams cilvēkiem no 18-21 gada, taču jāatbilst vēl arī citiem nosacījumiem: 

  • LR iedzīvotājs ar pilsonību vai uzturēšanas atļauju. 
  • Lieto telefonu, e-pastu un bankas kontu Latvijas bankā. 
  • Saņem regulārus ikmēneša ienākumus. 
  • Ir laba kredītvēsture. 

Svarīgi, lai ienākumi būtu atbilstoši summai, ko vēlies aizņemties, jo ikmēneša izdevumi nevar pārsniegt 40 % no visiem mēneša ienākumiem. 

Patēriņa kredīts līdz kādiem 7 000 EUR parasti ir pieejams noformēšanai bez ķīlas, taču lielākām summām kreditors atkarībā no situācijas un Tava kredītreitinga var pajautāt nodrošinājumu, kas var būt nekustamais īpašums vai automašīna. 

Atceries – kredītam pret ķīlu ir pastiprināts risks, tāpēc apdomā labi aizdevuma nepieciešamību!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas