Persona atrodas atpūtas kompleksā, taču saprata, ka vēlas noslēgt īstermiņa kredītsaistības, tāpēc telefonā meklē variantus

Aizdevumi

Īstermiņa kredītsaistības

Jeļena Rozentāle

2 min.

Īstermiņa kredītsaistības ir īslaicīgs finanšu instruments, kas galvenokārt paredzēts neatliekamiem izdevumiem vai sarežģīto finansiālo situāciju risinājumiem. Neskatoties uz to, ka kredīti var būt ērti un noderīgi daudziem, ir svarīgi izprast to darbības principus un kredītsaistību iespējamos riskus.

Persona nolika mobilo telefonu uz galda, lai sameklētu īstermiņa kredītsaistību piedāvājumus

Vienkāršs pieteikšanās process

Īstermiņa kredītsaistības parasti iespējams noformēt ātri, pateicoties vienkāršam online procesam. Lai iegūtu kredītu, potenciālajam aizņēmējam ir jāaizpilda pieteikums un jāsniedz nepieciešamā informācija par savu ienākumu līmeni, nodarbinātību un kredītvēsturi. 

Aizdevēji, kas piedāvā noslēgt īstermiņa kredītsaistības, pieteikumus kredītiem izskata maksimāli īsā laikā. Taču aizņēmējam nevajadzētu steigties, jo aizņemšanās jāveic ar īpašu atbildību. Svarīgi salīdzināt visus pieejamus kredītu piedāvājumus pirms tiks izdarīta izvēle. 

KREDĪTI

Svarīgas īstermiņa kredītsaistību īpašības

Īstermiņa kredītsaistības visbiežāk tiek izvēlētas šo priekšrocību dēļ: 

  • Ātrums: pieteikumu izskatīšana parasti aizņem ne vairāk par 15 minūtēm, bet naudas pārvedums uz bankas kontu var tikt novirzīts uzreiz pēc līguma parakstīšanas. 
  • Elastība: aizņēmējs var izvēlēties kredīta summu un atmaksas termiņu, kas būs vislabāk piemēroti viņa vajadzībām. 
  • Izdevīgums: īstermiņa kredītsaistības ir iespējams noformēt uz bezprocentu periodu, līdz ar to aizņēmējs var ietaupīt uz procentu maksājumiem, ja atmaksās kredītu savlaicīgi. 

Protams, katram pakalpojumam, arī kredītiem, ir divas puses. Līdz ar to tālāk izskatīsim arī trūkumus, ar kuriem var saskarties katrs aizņēmējs. 

Aizņēmējs datora atrada īstermiņa kredītsaistību aizdevēju un šobrīd, sēžot pie datora, nolēma kreditoram uzzvanīt

Īstermiņa kredītsaistību riski

Lai gan īstermiņa kredītsaistības visbiežāk tiek izmantotas finansiālo sarežģījumu laikā, ir svarīgi saprast, ka šie kredīti ir vien īslaicīgs risinājums. Iemesls tam ir ar tiem saistīti riski: 

  • Augsti procentu maksājumi: saņemot kredītu ar standarta nosacījumiem, būs jāsaskaras ar augstu procentu likmi – līdz pat 65% gadā. 
  • Pārmērīga aizņemšanās: izmantojot īstermiņa kredītsaistības regulāri, aizņēmējam var rasties grūtības saglabāt finansiālo stabilitāti. Pastāv risks, kas saistīts ar parādu palielināšanos. 
  • Nepārdomāta izmantošana: aizņemties nepieciešams tikai pēc rūpīgas izvērtēšanas, savādāk nepārdomāta izmantošana var novest pie nopietnām finansiālām sekām. 

Pirms lēmuma pieņemšanas par kredītsaistībām ir svarīgi rūpīgi izvērtēt savu finansiālo situāciju un iespējamos riskus. Piedāvājums jāizvēlas rūpīgi, salīdzinot pieejamos variantus. Turklāt īstermiņa kredītus jāizmanto tikai nepieciešamības gadījumos, nodrošinot, ka tie tiks atgriezti laikus un bez kavējumiem. 

KREDĪTI

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas