Zila izsaukuma zīmē aplī kā “uzmanies no šīm kļūdām”

Aizdevumi

Izplatītākās kļūdas, aizņemoties naudu

Jeļena Rozentāle

2 min.

Vienmēr, aizņemoties naudu no kādas finanšu iestādes, vajadzētu kārtīgi apdomāt savu rīcību un izvērtēt spējas šo summu laicīgi atmaksāt. 

Pirms aizņematies noteikti pievērsiet uzmanību zemāk minētām kļūdām, ko cilvēki bieži pieļauj. 

Kreditora izvēle. 

Bieži cilvēki nemaz nesalīdzina visus pieejamus aizdevējus, bet izvēlas aizņemties naudu no savas bankas vai pirmā kreditora, ko viņam ieteica vai ierauga reklāmā. Nekad tā nedariet! 

Aizņemoties naudu no finanšu iestādes, jāsaprot, ka kredītsaistības būs uz ilgstošu laiku, līdz ar to ir jābūt pārliecinātam, ka esiet izvēlējies labāko aizdēvēju, kas ir ne tikai uzticams, bet piedāvā godīgus un saprotamus līguma noteikumus. Izvērtējiet visus nosacījumus, ko piedāvā katrs no kreditoriem pirms pieņemiet lēmumu par labu kādam no tiem! 

Comperia mājaslapa piedāvā lielisku iespēju salīdzināt populārākos kredīta piedāvājumus vienuviet.

Salīdzināt kreditorus un izvēlēties labāko it tik pat kā izvēlēties garšīgāko ābolu starp visiem – pieļaut kļūdu ir nepatīkami

Procentu likme. 

Nepārprotami tā ir viena no svarīgākām lietām, kam jāpievērš uzmanība, bet ne vienīga! Noteikti no kreditora uzziniet arī par tādām lietām – kā kredītbrīvdienas, kredīta apdrošināšana, iespēja atlikt maksājumu u.tml. Ticiet, šie bonusi ir ļoti nozīmīgi – gan īstermiņu, gan ilgtermiņu aizdevumos. 

Runājot par procentu likmi – noteikti precizējiet, vai procentu likme visa aizdevuma garumā ir paredzēta fiksēta vai mainīga

Kredīta atmaksas termiņš.

Apdomājiet labi, kādā laikā varēsiet atmaksāt summu, ko vēlaties aizņemties. Nevajadzētu aizņemties lielas summas un īsu termiņu. Reālāk ir maksāt katru mēnesi nelielus maksājumus, tāpēc ieteiktu padomāt, kādu ikmēneša maksājumu Jūs varētu atļauties arī tad, ja negaidīti rodas finansiālās problēmas. 

Aizdevuma summa. 

Aizņematies vien tik daudz, cik nepieciešams. Neņemiet vairāk tikai tāpēc, ka Jums piedāvā īpašu piedāvājumu “kā labam klientam”. Paņemt kredītu vienmēr ir vieglāk nekā to atmaksāt! 

Ātro kredītu gadījumā noteikti neaizņematies vairāk par summu, ko varēsiet aizdevējam atgriezt, saņemot nākamo algu. 

Sieviete datorā salīdzina kredītu piedāvājumus, lai nepaļautu kļūdu

Steiga. 

Aizņemties vienmēr vajag tikai apdomīgi, nesteidzoties. Arī situācijās, kad ir steidzami nepieciešama nauda, veltiet laiku rūpīgai un detalizētai informācijas ievākšanai par visiem pieejamiem piedāvājumiem. Labāk nedaudz “pazaudēt laiku” nekā pazaudēt finanšu līdzekļus, ko vēlāk iztērēsiet procentu maksājumos, ja paņemsiet kredītu ar neizdevīgiem nosacījumiem. 

Kredītu salīdzināšanas platformas, arī Comperia, piedāvā lielisku iespēju vienuviet salīdzināt labākos piedāvājumus.

KREDĪTI – salīdzini un izvēlies! 

Līgums. 

Vislielākā kļūda, ko variet pielaist – neizlasīt līguma noteikumus pirms parakstīšanas. Esiet atbildīgs par to, ko parakstiet! Jums jāsaprot, vai tas, ko Jums solīja kreditors mutiski, atbilst līgumā rakstītajam, jo tikai tam ir likumisks spēks. Ja kādi no līguma nosacījumiem Jums ir nepiemēroti, vienmēr ir iespēja sameklēt citu kreditoru ar labāku piedāvājumu. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas