Uz dzeltena fona stāv smaidīgs vīrietis, kas no planšetes internetā meklē, kur ir iespējams iegūt aizdevumu ātri un vienkārši

Aizdevumi

Kā iegūt aizdevumu ātri un vienkārši

Mārtiņš Hercs

1 min.

Aizdevumi var būt ļoti noderīgi, ja nepieciešama finansiāla palīdzība, piemēram, steidzami jāsedz neatliekami izdevumi vai jāveic lielāks pirkums. Latvijā ir pieejamas dažādas aizdevumu iespējas, taču svarīgi ir izvēlēties piemērotāko un atbildīgi plānot savu maksātspēju. Comperia sagatavoja padomus, kā iegūt aizdevumu ātri un vienkārši. 

Persona no portatīvā datora internetā meklē, kur var iegūt aizdevumu ātri un vienkārši

Aizdevēju un piedāvājumu analīze

Šobrīd internetā ir iespējams atrast plāšu aizdevumu piedāvājumu klāstu, tāpēc ir svarīgi pievērsties kredītu tirgus analīzei. 

  • Aizdevumu veidi Latvijā

Pirmkārt, ir svarīgi saprast pieejamo aizdevumu veidu priekšrocības un izmantošanas iespējas. Piemēram, patēriņa kredīts var palīdzēt iegādāties ceļojumu, auto kredīts sniedz iespēju nopirkt vēlamo automašīnu, bet hipotekārais kredīts – māju. Katrs no aizdevumiem var būt piemērots atšķirīgām vajadzībām un situācijām.

  • Salīdzini procentus un nosacījumus

Aizdevēju piedāvājumi atšķiras gan procentu likmju, gan piešķirto nosacījumu ziņā. Veiciet rūpīgu aizdevēju salīdzinājumu, lai atrastu izdevīgāko piedāvājumu, kas atbilst jūsu vajadzībām un mērķim.

Nepieciešamā dokumentācija un kritēriji

Pieteikumu aizdevumam ir nepieciešams aizpildīt korekti – tas var paātrināt lēmuma pieņemšanas procesu. 

  • Personas datu pārbaude

Aizdevējs pārbaudīs iesniegtu datu atbilstību prasībām. Nodrošiniet nepieciešamo dokumentāciju, piemēram, personu apliecinošu dokumentu, konta izrakstu u.c.

  • Kredītvēstures pārbaude

Pieņemot lēmumu, aizdevējs ņem vērā arī klienta kredītvēsturi. Ja esiet atbildīgi pildījuši iepriekšējās saistības, tas var pozitīvi ietekmēt aizdevuma piešķiršanu.

Vīrietis no telefona internetā atrada, kur var iegūt aizdevumu ātri un vienkārši, tāpēc šobrīd smaida

Atbildīgs aizņemšanās process

Ir vērts pārliecināties par aizdevuma nepieciešamību, kā arī izvērtēt savas reālas spējas atmaksas aizdevumu līguma norādītajos termiņos. 

  • Aizņematies tikai nepieciešamo summu

Nemēģiniet aizņemties vairāk, nekā nepieciešams. Aprēķiniet izmaksas un pretendējiet uz summu, kuru spēsiet savlaicīgi atriezt bez finansiālām grūtībām.

  • Rūpīgi izlasiet līgumu

Pirms parakstiet aizdevuma līgumu, rūpīgi izlasiet visus nosacījumus. Ja rodas jautājumi, uzdodiet tos aizdevējam, lai izvairītos no neskaidrībām un pārsteigumiem.

Savlaicīga aizdevuma atmaksa

Kredītsaistības ir liela atbildība, tāpēc jāseko līdzi maksājumu grafikam. 

  • Ievērojiet maksājumu termiņus

Noteikti ievērojiet līgumā noteiktos maksājumu termiņus. Kavējumi var negatīvi ietekmēt jūsu kredītvēsturi, taču savlaicīgi maksājumi palīdzēs saņemt izdevīgākus nosacījumus nākamajā aizņemšanās reizē. 

KREDĪTI

Mārtiņš Hercs

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas