Persona paraksta aizdevumu līgumu, pieturot roku uz aizņemtās naudas summas, jo pārliecinājās par kredītiestādes drošumu

Aizdevumi

Kā izvairīties no aizdevējiem-krāpniekiem

Jeļena Rozentāle

2 min.

Aizdevums sniedz iespēju saņemt nepieciešamo naudu iespējami īsā laikā, lai atrisinātu īslaicīgas finansiālas problēmas. Tomēr ir svarīgi pievērst uzmanību aizdevēja uzticamībai, lai nesanāktu saskarties ar aizdevējiem-krāpniekiem. Lūk, dažas metodes, kas palīdzes atrast uzticamāko aizdevēju.

  1. Aizdevēja licences pārbaudīšana

Pirms aizņemieties naudu, vienmēr pārliecinieties, ka plānojiet sadarboties ar licencētu kreditēšanas pakalpojumu sniegšanas iestādi. Saraksts ar tādām kreditēšanas kompānijām ir pieejams PTAC mājaslapā

Izsniegta licence ir garants tam, ka iestāde darbojas, ievērojot valsts normatīvos aktus. Līdz ar to variet būt droši, ka nesanāks saskarties ar aizdevēju-krāpnieku. 

  1. Ignorējiet nezināmos privātos aizdevējus

Viena lieta – aizņemties naudu no drauga vai ģimenes, otrā – no nezināmā “labvēļa”. Tādi aizdevumi nesola ilgtermiņā neko labu.

Pirmkārt, tiem vienmēr būs augsta procentu likme, otrkārt – jūs vienkārši var apmānīt, paprasot iemaksāt pirmo iemaksu, noformēšanas maksu vai kādu citu tamlīdzīgu maksājumu. Turklāt, tāda aizņemšanās bieži var izrādīties mieram vai pat dzīvei bīstama, ja sanāks sapīties ar bandītiem. 

Vīrietis telefonā meklē atsauksmes par aizdevēju, no kura vēlas aizņemties naudu, jo vēlas pārliecināties par iestādes drošumu

  1. Meklējiet atsauksmes par aizdevējiem

Laba prakse – meklēt atsauksmes par jebkādām precēm vai pakalpojumiem, tai skaitā par aizdevējiem. Tādējādi variet atrast reālus pieredzes stāstus, kas palīdzēs saprast, cik godīgs un atsaucīgs ir konkrēts aizdevējs.

Atsauksmes variet meklēt pie draugiem vai interneta plašumos. Otrajā variantā jābūt uzmanīgiem, jo ne visas atsauksmes būs patiesas – tos tik pat labi var uzrakstīt pats aizdevējs vai konkurenti, kas nav ieinteresēti, lai jūs aizņemtos naudu pie šī aizdevēja. 

  1. Detalizēta iepazīšanās ar līguma nosacījumiem

Nekad neparakstiet aizdevuma līgumu pirms to izlasīšanas. Pārliecinieties, ka piedāvātie nosacījumi rakstiski atbilst tiem, ko jums solīja mutiski. Vajadzētu izvairīties no zemūdens akmeņiem, papildu komisijām, par kurām nebijāt brīdināti.

Ja nosacījumi ir neatbilstoši vēlamajiem, neparakstiet līgumu, bet turpiniet meklēt citu aizdevēju, kas jūs nepievils un piedāvās caurspīdīgus līguma nosacījumus. 

  1. Izmantojiet aizdevēju salīdzināšanas mājaslapas

Nebaidieties izmantot speciālās mājaslapas, kas ir paredzētas aizdevēju piedāvājumu salīdzināšanai. Tādos online-portālos atradīsiet tikai licencētas finanšu kompānijas, kas ir tiesīgas izsniegt kredītus patērētajiem. Turklāt bieži tādās mājaslapās ir pieejamas reālas atsauksmes no aizņēmējiem.

Comperia arī var jums palīdzēt ātri un vienkārši piemeklēt labāko variantu aizdevumam. Klikšķiniet uz pogas zemāk un saņemiet piemērotāko savām vajadzībām kredītu jau šodien! 

KREDĪTI

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas