Fonā stāv mašīna, kas tika nopirkta pateicoties auto aizdevumam, bet priekšplānā roka ar automašīnas atslēgu

Aizdevumi

Kā noformēt auto aizdevumu?

Jeļena Rozentāle

2 min.

Mūsdienās automašīna ir neatņemama cilvēku dzīves sastāvdaļa. Ja plānojiet iegādāties jaunu automašīnu, bet jums nav nepieciešamās naudas summas, variet vērsties kredītiestādē pēc auto aizdevuma. Taču atcerieties, ka auto aizdevums ir saistīts ar finansiāliem riskiem un iespējamiem ierobežojumiem. Šajā rakstā aplūkosim galvenos punktus, kas jāņem vērā, piesakoties auto aizdevumam Latvijā.

1. solis: izvērtējiet savas finansiālās iespējas

Pirms pieteikties auto aizdevumam, jums ir jāizvērtē savas finansiālās iespējas. Šim nolūkam ir jānosaka ikmēneša budžets, lai saprastu, cik daudz jūs variet atļauties novirzīt maksājumiem, lai atmaksātu aizdevumu noteiktajā laika periodā. Ņemiet vērā, ka ikmēneša kredīta atmaksa nevar pārsniegt 30% no jūsu ienākumiem. Protams, jāņem vērā visas esošas finansiālās saistības, kas jums ir, piemēram, hipotēka vai kredītlīnija.

Sieviete tur rokās mašīnas atslēgu un mapi ar auto aizdevuma līgumu, bet fonā stāv jauna automašīna

2. solis: Kredītiestādes izvēle

Tālāk jums jāturpina ar finanšu iestādes izvēli. Katram kreditoram var būt noteikti savi nosacījumi un prasības aizņēmējiem. Izvēlieties kredītiestādi, kas piedāvā jūsu vajadzībām visizdevīgākos kreditēšanas nosacījumus. Pievērsiet uzmanību procentu likmēm, iespējamām soda naudām un papildu izdevumiem. Comperia.lv – ir lielisks veids, kā salīdzināt pieejamus variantus vienuviet! 

AUTO AIZDEVUMI

3. solis: Piesakieties auto aizdevuma saņemšanai

Tiklīdz esiet izvēlējušies kredītiestādi, jums jāpiesakās auto aizdevuma saņemšanai. Pieteikumā jānorāda nepieciešamā aizdevuma summa, aizdevuma termiņš un cita nepieciešama informācija, kas saistīta ar jūsu ienākumiem. Jums var palūgt papildus iesniegt dokumentus, kas apliecina jūsu kredītvēsturi, ienākumus, īpašumtiesības un citu informāciju.

Vīrietis uzvalkā uz melnā fona starp plaukstām tur mašīnu, jo vajag atcerēties par auto aizdevuma riskiem un ierobežojumiem

4. posms: pieteikuma izskatīšana un aizdevuma piešķiršana

Šajā solī kredītiestāde izskatīs jūsu pieteikumu un pārbaudīs kredītvēsturi. Ja pieteikums tiks apstiprināts, aizdevējs izsūtīs paziņojumu par piešķirto aizdevumu. Jums vajadzēs iepazīties ar līguma nosacījumiem pirms tie tiks apstiprināti no jūsu puses. 

5. posms: Finanšu riski un iespējamie ierobežojumi

Auto aizdevums ir saistīts ar finanšu riskiem un iespējamiem ierobežojumiem, kas jāņem vērā. Ja jūs kavēsiet aizdevuma atmaksu, finanšu iestāde var piemērot nokavējuma procentus un nodot parādu piedziņas kompānijām. Turklāt kredītiestāde var noteikt ierobežojumus attiecībā uz automašīnas izmantošanu, piemēram, ierobežot iespēju to pārdot vai iznomāt, kā arī pavisam to atsavināt. 

 

Auto aizdevums ir laba iespēja iegādāties jaunu automašīnu, taču tikai atbildīga attieksme pret aizdevuma nosacījumu izpildi palīdzēs izvairīties no iespējamiem riskiem un ierobežojumiem, kā arī finansiālām problēmām.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas