Sieviete pa ceļam uz darbu savā telefonā skatās variantus, kā aizņemties kredītu ātri

Aizdevumi

Kad un kāpēc aizņemties kredītu?

Jeļena Rozentāle

2 min.

Jauna kleita vai jauna automašīna, izglītības iegūšana vai jaunā hobija apguve, SPA apmeklējums vai ceļojums uz Turciju… Dzīves realitāte ir tāda, ka lielākoties katram no mums katru dienu paliek kāds neizpildīts sapnis, jo pietrūkst esošo naudas līdzekļu tā īstenošanai. Papildu finanšu resursus ir iespējams iegūt, atrodot vēl vienu ienākumu avotu vai sakrājot nepieciešamo naudas summu, taču tas viss prasa laiku, kas var sasniegt periodu, kas mērķis var pazaudēt savu aktualitāti. Sapņa realizāciju var paātrināt izvēloties šobrīd populārāko finanšu iespēju – kreditēšanu. Tomēr, pirms pieņemsiet lēmumu, ir svarīgi saprast, kad un kāpēc aizņemties kredītu, lai varētu izvēlēties vispiemērotāko risinājumu savām finansiālajām vajadzībām.

Sieviete, atrodoties ofisā, savā portatīvajā datorā meklē, kur aizņemties kredītu pēc iespējas ātrāk

Kad aizņemties kredītu?

Finansējuma meklēšana ārpus sava maka bieži ir saistīta ar neatmaksāšanas risku, tāpēc ir jāprot pareizi izvērtēt savu finansiālo situāciju un spēju veikt kredīta savlaicīgu atmaksu, pirms tiek noslēgts kredītsaistību līgums. Turklāt ir jāapsver reālo nepieciešamību pēc aizņemšanās, atbildot sev uz jautājumu, cik neatliekama ir situācija, kurai vēlaties paņemt kredītu. 

Sapratīgums – tā ir īpašība, kurai jāraksturo jūsu pieņemtais lēmums saistībā ar kredīta noformēšanu. Lūk, piemēri, kas var palīdzēt saprast kredīta lietderīgu izmantošanu: 

  • Auto kredīts var palīdzēt iegādāties transportlīdzekli, kas ikdienā palīdzēs jums bez kavējumiem nokļūt no punkta “A” uz punktu “B”. 
  • Pateicoties patēriņa kredītam varat iegādāties nepieciešamo ledusskapi vai veļas mašīnu, jo iepriekšējā tehnika ir novecojusi, vai nomainīt grīdas segumu, ko pabojājis suns. 

Kā varējāt saprast, aizņemties kredītu ir nepieciešams vien tad, kad esiet pārliecināti uz visiem simts procentiem par savu lēmumu. 

Kāpēc aizņemties kredītu?

Mēs visi saprotam, ka saņemtais kredīts ir jāatdod, turklāt ar procentiem. Šī pārmaksa var būt diezgan liela, ja netiek veltīts pietiekami daudz laika kreditora izvēlei. Taču, ja esiet bijuši pietiekami sapratīgi un apzinīgi, varējāt atrast piedāvājumu ar izdevīgākiem nosacījumiem. 

Sieviete, izmantojot telefonu, meklē, kur internetā aizņemties kredītu ātri un bez liekām formalitātēm

Nevaram neatzīt arī faktu, ka kredīti var sniegt dažādas priekšrocības, tāpēc pavisam atteikties no viņiem nevajadzētu: 

  • Ātra finansiālā palīdzība brīžos, kad nepieciešams steidzams risinājums. Piemēram, nepieciešams veikt automašīnas remontu pirms tehniskās apskates. 
  • Preces iegāde uzreiz, bet nepieciešamības gaidīt gadiem. Piemēram, sava mājokļa iegāde ar hipotekāro kredītu. 
  • Iespēja realizēt iecerēto nevis tikai izsapņot. Piemēram, doties ceļojumā uz vēlamo galapunktu vai uzsākt savu biznesu. 
  • Kredītvēstures uzlabošana pateicoties atbildīgai kredītu izmantošanai un savlaicīgai atmaksai. Izvērtējot aizņēmēju pieteikumus, liela uzmanība tiek veltīta iepriekšējās pieredzes izvērtēšanai. 

Pirms aizņemšanās vienmēr ir vērts apsvērt savu maksātspēju un izvērtēt, vai kredīts atbilst jūsu finansiālajām vajadzībām un iespējām. Protams, vajadzētu arī apzinīgi izvērtēt, vai gūtais no kredīta labums attaisno kredītsaistības un iespējamo pārmaksu. 

POPULĀRĀKIE KREDĪTI

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas