Potenciāls aizņēmējs konsultējas par kredīta saņemšanas nosacījumiem, izmantojot datoru un mobilo tālruni

Aizdevumi

Kredīta saņemšanas nosacījumi un prasības

Mārtiņš Hercs

2 min.

Kredīts ir naudas aizdevums, ko cilvēks aizņemas no kredītiestādes, lai segtu dažādus izdevumus. Savukārt kredīta saņemšana ir atbildīgs solis, kas prasa rūpīgu situācijas izvērtēšanu un finanšu plānošanu. Aplūkosim, svarīgākos kredīta saņemšanas prasības un nosacījumus, kas palīdzēs izvēlēties vispiemērotāko kredīta piedāvājumu.

Kredīta saņemšanas prasības

Kredīta saņemšanas prasības ir kritēriji, kas nosaka aizņēmēja iespēju saņemt aizdevumu. Šie nosacījumi retos gadījumos atšķiras atkarībā no kredītiestādes un aizņēmēja kredītreitinga, taču ir vispārējie nosacījumi, kas sastopami teju visur: 

  • Vecums. Parasti kredītu var saņemt personas, kuras sasniegušas pilngadības vecumu, t.i., 18 gadus. Dažos gadījumos kredītiestādes var noteikt augstāku vecuma robežu, piemēram, 20 vai 21 gadu.
  • Pilsonība vai pastāvīgā dzīvesvieta. Parasti kredītu var saņemt Latvijas Republikas pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji, kuriem ir derīga uzturēšanās atļauja. Dažos gadījumos kredītu var saņemt arī ārvalstu pilsoņi, ja viņi ir nodokļu maksātāji Latvijā. 
  • Regulāri ienākumi. Lai saņemtu kredītu, aizņēmējam jāspēj pierādīt, ka viņam ir regulāri ienākumi, kas ļaus veikt kredīta maksājumus. Ienākumu apmērs un stabilitāte ir svarīgi faktori, kas ietekmē kredīta piešķiršanu un procentu likmi.
  • Kredītvēsture. Kredītvēsture ir informācija par personas iepriekšējiem un esošajiem kredītiem, to maksājumu grafiku un kavējumiem. Kredītvēsture ir svarīgs rādītājs, kas liecina par personas maksātspēju un uzticamību. Kredītiestādes izmanto kredītvēsturi, lai novērtētu personas kredītrisku un noteiktu kredīta nosacījumus. Laba kredītvēsture palielina iespējas saņemt kredītu ar izdevīgākiem nosacījumiem, bet slikta kredītvēsture var būt šķērslis kredīta saņemšanai vai paaugstināt kredīta izmaksas.

Persona strādā pie klēpjdatora, meklējot kredīta saņemšanas nosacījumus, kas būtu piemēroti viņas finanšu situācijai

Procentu likme, summa un termiņi – kredītu saņemšanas nosacījumi

Procentu likme, summa un termiņš ir trīs galvenie faktori, kas nosaka kredīta izmaksas un atmaksas iespējas:  

  • Procentu likme ir maksa, ko aizņēmējs maksā aizdevējam par naudas aizdevumu. Kredītu procentu likmes var būt fiksētas vai mainīgas. Parasti, jo riskantāks ir kredīts, jo augstāka ir procentu likme.
  • Summa ir naudas apjoms, ko aizņēmējs apņemas atmaksāt noteikta perioda laikā. Kredītu summas var svārstīties no dažiem desmitiem līdz pat simtiem tūkstošu eiro. Parasti, jo lielāka ir summa, jo grūtāk ir saņemt kredītu un jo stingrākas saņemšanas prasības.
  • Termiņš ir laika periods, kurā aizņēmējam ir jāatmaksā kredīts. Parasti, jo ilgāks ir termiņš, jo mazāks ir ikmēneša maksājums, bet jo lielāks ir kopējais procentu maksājums.

Procentu likme, summa un termiņš ir svarīgi aspekti, kas jāņem vērā, saņemot kredītu. Visi šie faktori ir savstarpēji saistīti un ietekmē kredīta izmaksas un atmaksas iespējas. Lai izvēlētos vispiemērotāko kredīta piedāvājumu, aizņēmējam ir jāsalīdzina dažādu kredītiestāžu piedāvājumi un jāizvērtē, kādi ir viņa finansiālie mērķi un iespējas. Lai saņemtu kredītu, aizņēmējam ir jārīkojas atbildīgi un apzināti, un jāizvairās no nevajadzīgas un riskantas aizņemšanās.

KREDĪTI

Mārtiņš Hercs

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas