Viens cilvēks otram dod atslēgu no mašīnas, kas iegādāta pateicoties auto kredītam

Aizdevumi

Kredīts auto iegādei

Jeļena Rozentāle

4 min.

Pienācis laiks mainīt auto? Mēs palīdzēsim izvēlēties labāko variantu auto iegādei un pastāstīsim sīkāk par atšķirību starp auto kredītu un auto līzingu. 

Kas ir auto kredīts? 

Tā ir lieliskā iespēja iegādāties vēlamo transportlīdzekli tagad nevis gaidīt, kamēr izdosies sakrāt nepieciešamo summu. Kreditori piedāvā aizņemties sākot no 500-1000 EUR līdz 15000-25000 EUR uz laiku no 3 līdz 84 mēnešiem. 

Brauciet ar savu jauno auto jau tagad, bet maksājiet rīt! 

Šo aizdevumu iespējams aizņemties arī mašīnas remontam, riepu iegādei u.tml. lietām un, protams, variet iegādāties tieši Jums nepieciešamo transportlīdzekli – arī motociklu. 

Kredīts auto iegādei ļauj iegādāties jaunu vai lietoto auto, kam netiek ņemts vērā vecums. KASKO apdrošināšanu variet iegādāties tikai pēc savas vēlmes, jo tā nav obligāta. Pēc mašīnas iegādes tā uzreiz tiek reģistrēta uz Jūsu vārda.

Image alt text – Sieviete tur vienā rokā auto atslēgu un plati smaida, jo izdevās saņemt kredītu auto iegādei un nopirkt savu sapņu mašīnu

Kas ir auto līzings? 

Šo aizdevuma veidu parasti iesaka izmantot tiem, kas vēlas iegādāties tieši jaunu automašīnu. Protams, tā var būt arī lietota, taču šajā gadījumā ir savi nosacījumi – auto parasti nevar būt vecāks par 15 gadiem (konkrētāk jāprecizē pie izvēlētā kreditora). 

Ja vēlaties izmantot auto līzingu, būs jārēķinās ar KASKO iegādi un mašīnas novērtēšanu. Pie tam šajā gadījumā parasti ir nepieciešama pirmā iemaksa auto iegādei.

Viens no svarīgākiem nosacījumiem ir tas, ka pirms nomaksāsiet visu aizdevuma summu, mašīna būs reģistrēta uz aizdevēja vārda. 

Būtiskākās atšķirības starp auto kredītu un auto līzingu.

NosacījumiAuto kredītsAuto līzings
Pirmā iemaksaNavParasti ir nepieciešama
KASKONav obligātaObligāta
Auto vecumsNavIr
Auto novērtējumsNavIr
Īpašuma tiesībasAizņēmējsAizdevējs

Šajā tabulā varat redzēt atšķirības, kas var ietekmēt Jūsu lēmumu. Taču noteikti lielākā uzmanība jāpievērš procentu likmei, aizdevuma atmaksas termiņam un iespējamiem papildu bonusiem – piemēram, kredītbrīvdienu iespēja u.tml. 

Kas būtu jāņem vērā pirms noformējiet auto kredītu? 

Lai gan auto kredītam nav nepieciešams veikt mašīnas novērtējumu, mēs tomēr iesakām Jums pārliecināties par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli. Diemžēl var sastapt ļoti daudz negodīgu pārdevēju, tāpēc noteikti pārbaudiet mašīnu un vēlams labi zināmā autoservisā. 

Noteikti aprēķiniet visu summu, kas būs nepieciešama auto iegādei. Iekļaujiet ne tikai mašīnas cenu, bet arī visus nepieciešamus izdevumus – automašīnas reģistrācija, apdrošināšana, sākotnējā auto apkope, riepu iegāde, iepriekš minēto mašīnas pārbaudi autoservisā u.tml. 

Neaizmirstiet salīdzināt visus pieejamus piedāvājumus auto iegādei un izvēlāties labāko. Izvērtējiet savas iespējas atmaksāt kredītu! 

Pāris sēž apskāvušies un meklē laptopā piemēroto kredītu auto iegādei

Kādi ir nosacījumi kredītam auto iegādei? 

 • Paņemt aizdevumu ir iespējams no 18-20 līdz 75 gadiem. Atbilstošu vecumu nosaka kreditors, tāpēc noteikti informāciju pārbaudiet konkrētā aizdevēja mājaslapā.
 • Jums jābūt pastāvīgai dzīvesvietai LR, bankas kontam kādā no Latvijas bankām, kā arī aktīvam telefona numuram un e-pastam. 
 • Svarīga ir kredītvēsture – tai jābūt pozitīvai, bez kavētiem maksājumiem un neizpildītām kredītsaistībām.
 • Vērtēs oficiālo ikmēneša ienākumu apmēru. Tie ir īpaši svarīgi, jo kredītsaistību kopējā summa mēnesī nevar pārsniegt 40% no ienākumiem. 
 • Atceraties, ka katrs kredīta pieteikums tiek izvērtēts individuāli, tāpēc, ja rodas bažas par iespējamo atteikumu, iesakām aizpildīt pieteikumus uz vairākām kredītiestādēm.

Sieviete sēž savā jaunā auto un tur rokās atslēgu. Viņa ir ļoti laimīga, jo kredīts auto iegādei palīdzēja piepildīt viņas sapni

Kā noformēt auto kredītu? 

 1. Jāsāk ar to, ka jāizvēlas vismaz vēlamo automašīnu un summu, ko būtu gatavs ieguldīt iegādē.
 2. Pēc tam salīdziniet visus pieejamos piedāvājumus mūsu mājaslapā (spiediet pogu zemāk) un aizpildiet pieteikumu. 
 3. Kredītiestāde var palūgt pieteikumam pievienot bankas konta izdruku par pēdējiem 6 mēnešiem, kā arī izziņu no VSAA. 
 4. Pēc pozitīvas atbildes saņemšanas vajadzēs parakstīt līgumu (noteikti iepazīstaties ar to!). Šobrīd ļoti bieži piedāvā parasktīt attālināti, piemēram, ar drošu elektronisko parakstu vai līgumu piegādāt ar kurjeru. Noteikti uzziniet par iespējam pie sava kreditora. 
 5. Pēc līguma parakstīšanas nauda automašīnas iegādei tiks pārskaitīta uz Jūsu bankas kontu. Tas parasti aizņem no stundas līdz vienas darba dienai.
 6. Pēc naudas saņemšanas 30 dienu laikā Jums jāiegādājas automašīna un jāpiereģistrē to uz sava vārda.

Auto kredīti

Kāpēc atteica auto kredītu? 

Iemesli var būt dažādi, bet lielākoties atsaka, ja ir nepietiekami ienākumi aizdevuma segšanai vai ir negatīva kredītvēsture.

Protams, neaizmirstiet pārbaudīt vecuma ierobežojumu pirms piesakāties kredītam, jo tas arī ir bieži iemesls atteikumam. 

Aizdevuma atmaksa. 

 1. Noteikti sekojiet līdzi auto kredīta ikmēneša maksājumu datumiem, lai nepalaistu garam. Ļoti bieži soda procenti tiek aprēķināti jau no pirmās kavējuma dienas. Pie tam katrs kavētais maksājums slikti ietekmēs Jūsu kredītreitingu, ko aizdevēji ņem vērā pie katra kredīta pieteikuma izvērtēšanas. 
 2. Ja rodas problēmas ar maksājumu veikšanu, uzreiz vēršaties pie sava kreditora. Bieži ir iespējams saņemt vismaz īslaicīgu risinājumu. Gadījumos, ja Jums ir vairākas aktīvas kredītsaistības, painteresējaties par kredītu apvienošanas iespējām. 
 3. Auto kredītu ir iespējams atmaksāt pirms termiņa, kas ļauj ieekonomēt, jo nevajadzēs atmaksāt procentus par neizmantoto laiku. Noteikti sazināties ar kreditoru, ja vēlaties veikt pilnu aizdevuma atmaksu, lai pārliecinātos, ka kredīts segts pilnībā. 

 

Ceram, ka šis raksts Jums palīdzēja izvēlēties piemērotāko variantu automašīnas iegādei.

Lai labi ripo!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas