Zils fons ar trīs jautājumu zīmēm un vēdeklītis no piecām 50 eiro banknotēm – vai ir iespējams paņemt kredītu bez darba vietas

Aizdevumi

Kredīts bez darba vietas

Jeļena Rozentāle

3 min.

Dzīvē reti kad viss notiek pēc plāna – visbiežāk nepatīkami finansiāli apstākļi pārsteidz nesagatavotu. Tādās situācijās gandrīz vienmēr atliek vienīgais risinājums – aizņemties naudu. Taču, ko darīt, ja dzīves apstākļi šoreiz ir iegrozījušies tā, ka ir jāpaliek bez darba? Vai ir pieejams kredīts bez darba vietas? Tālāk rakstā atradīsim atbildi uz šo jautājumu. 

Kādi ir nosacījumi kredīta saņemšanai? 

Aizņemšanās kredītiestādēs nav pieejama ikvienam. Vienmēr ir prasības, kurām jāatbilst, lai šī iespēja būtu pieejama. Pamatprasības, par kurām varēsiet izlasīt zemāk, darbojas pie katra kreditora, taču jāsaprot, ka nianses var atšķirties, līdz ar to pirms kredīta noformēšanas vienmēr vajadzētu noskaidrot detaļas. 

  • Vecuma ierobežojumi ir pamats visam. Galvenokārt, kredīti tiek izsniegti personām pēc pilngadības sasniegšanas, taču ir kreditori, kas paaugstina līkni līdz 19-20 gadiem. 
  • Svarīgākais aspekts ir aizņēmēja maksātspēja. Saņemto kredītu ir jāatmaksā, tāpēc kredītiestādēm jābūt pārliecinātam, ka nauda tiks saņemta atpakaļ noteiktā termiņā. 
  • Kredītvēsturei arī ir liela nozīme, jo kreditoram ir svarīgi, kā aizņēmējs iepriekš ir kārtojis savas kredītsaistības – no tā rodas uzticamības līmenis. 

Neatbilstība kaut vienam augstāk minētam punktam bieži pazemina iespējas aizņemties. Turklāt arī pašam aizņēmējam jāsaprot riski, kas rodas, ja maksātspēja vai kredītreitings ir zemā līmenī. 

Vīrietis baltā kreklā tur rokās mobilo telefonu un meklē informāciju, kur paņemt kredītu bez darba vietas

Kādas iespējas saņemt kredītu bez darba vietas? 

Kreditori aizņēmēja maksātspēju izvērtē ļoti skrupulozi. Mēneša ienākumiem jābūt regulāriem un pietiekamā apjomā, lai aizņēmējs varētu savlaicīgi veikt ikmēneša maksājumus. Turklāt, vienmēr tiek ņemti vērā tikai oficiāli ienākumi, no kuriem tiek maksāti nodokļi. 

  1. Jāsaprot, ka pie oficiāliem ienākumiem nepieskaita tikai algu. Tiek ņemta vērā arī valsts sniegta sociālā palīdzība – pabalsti vai pensija, kā arī citi regulāri ienākumu avoti – īres ienākumi, stipendija, dividendes utt. Šādos gadījumos var būt nepieciešams uzrādīt dokumentu vai konta pārskatu, kas spēs pierādīt to esamību. 
  2. Kredīts var tikt apstiprināts, ja ienākumu apjoms mēnesī ir atbilstošs vēlamai aizņēmuma summai. Tas nozīmē, ka uz konkrētu brīdi izdevumi par esošām saistībām nevar pārsniegt 40% no saņemtajiem mēneša ienākumiem. 

Vēl viens risinājums saņemt kredītu bez darba vietas – ķīlas nodrošinājums. Īpašumā esošais dzīvoklis vai māja, kā arī mašīna vienmēr var paaugstināt aizņēmēja iespējas uz aizņēmuma noformēšanu. Protams, šajā gadījumā vajadzētu izvērtēt prioritātes un kredītiestādes sniegtos kredīta nosacījumus. 

Sieviete sēž pie galda uz meklē mobilajā telefonā, kas nolikts uz galda, kur paņemt kredītu bez darba vietas

Aizņemšanās bez darba vietas riski

Nepārprotami tādam kredītam pastāv aizņemšanās riski, kas rodas, ja aizņēmēja maksātspēja ir neatbilstošā līmenī. No tā izriet, ka aizņēmējam pirms kredīta noformēšanas ir jāizvērtē savas iespējas segt saņemto summu gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.

Ja rodas šaubas par atmaksas iespējām, visdrošāk lēmumu par aizņēmumu atlikt uz vēlāko laiku, lai neiekultos vēl lielākās nepatikšanās, kas var parādīties, ja tiks kavēti kredīta maksājumi. 

Turklāt, ja kredīts bez darba vietas tiks noformēts pret nodrošinājumu, palielinās risks pazaudēt savu īpašumu. Nesaņemot savlaicīgu kredīta atmaksu, tas var tikt konfiscēts saskaņā ar parakstītiem līguma nosacījumiem. Līdz ar to vienmēr aizņemieties atbildīgi, ja nevēlieties palikt pie sasistas siles. 

Problēmas ar kredīta atmaksu ietekmēs arī aizņēmēja kredītvēsturi, kas nozīmē, ka nākotnē iespējas aizņemties būs vēl zemākas. Ņemot vērā, ka bez darba vietas kredīts jau tā lielākoties tiek izsniegts ar mazāk izdevīgiem nosacījumiem, šis faktors vēl vairāk pasliktinās izredzes saņemt labus kredīta nosacījumus. 

 

Pie kāda secinājuma esam nonākuši? Kredīts bez darba vietas ir pieejams, taču ir nianses, kas padara to iespējamu – citi regulāri ienākumu avoti, nodrošinājums un laba kredītvēsture. Turklāt aizņemoties nedrīkst aizmirst par iespējamiem riskiem un sekām, kas var sagaidīt, ja nebūsiet pietiekami labi izvērtējuši savu maksātspēju. Aizņemieties atbildīgi! 

POPULĀRĀKIE KREDĪTI

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas