Pirkstos divi puzles gabaliņi ar vārdiem “kredīts” un “ideja”: kredīts jaunam uzņēmumam

Aizdevumi

Kredīts jaunam uzņēmumam

Jeļena Rozentāle

3 min.

Ir cilvēki, kuriem netrūkst biznesa ideju, taču jebkura ideja atduras pret finansēm, kuru lielākoties pietrūkst vai vispār nav. Turklāt arī viegla izpildījuma biznesa ideja prasa naudas līdzekļus uzsākšanai – nekas nav bezmaksas. Pat biznesa uzsākšanai no hobija ir nepieciešami naudas ieguldījumi. Piemēram, roku darinājumiem vajadzīgas finanses materiālu iepirkšanai vairumā. Kā arī ar esošo preci, lai uzsāktu biznesu, vien nepietiek, jo veiksmīgai startēšanai ir nepieciešama reklāma, vieta, kur realizēsiet produktu vai pakalpojumu – veikaliņš, neliels stends tirdzniecības centrā vai interneta veikals – visam nepieciešami naudas līdzekļi. 

Ko darīt ar savu izloloto biznesa ideju? Kur dabūt naudu sava sapņa realizācijai?

Kredīts jaunam uzņēmumam dod iespēju piepildīt savu biznesa ideju: lampiņa no papīra

Kredīts jaunam uzņēmumam: iespējas

Nepārprotami, ja nav pietiekamu naudas līdzekļu biznesa uzsākšanai, aizdomājamies par iespēju aizņemties naudu no finanšu iestādēm. Bet vai kredītu var noformēt tikko nodibināts uzņēmums? Atbilde ir jā, taču tomēr visam ir nianses: ko tieši Jūs vēlaties darīt un ko vēlaties piedāvāt? 

Finanšu iestādes bieži piedāvā speciālus piedāvājumus uzņēmumiem, ko variet izmantot gan jaunā biznesa attīstībai, gan esošam uzņēmumam, apgrozāmiem līdzekļiem, tehnikas un īpašuma iegādei un būvniecībai, zemes iegādei u.tml. Atkarībā no nepieciešamām finansēm Jums var pajautāt nodrošinājumu un izsniegt kredītu līdz pat 70% no īpašuma vērtības. Kredīta atmaksas termiņš arī katrai kredītiestādei var atšķirties, bet parasti tādi kredīti tiek izsniegti uz 10-20 gadiem. 

Ir iespēja pieteikties arī Altum atbalstam,  taču būs jārēķinās ar ierobežojumiem, jo nauda netiek dota uzņēmumiem, kas vēlas nodarboties ar azartspēlēm, alkohola vai tabakas tirdzniecību, finansēm  u.tml. Ja plānojiet nodarboties ar citām lietām, variet pieteikties līdz par 150 000 eiro  ar nodrošinājumu ar atmaksas laiku līdz 10 gadiem, bez nodrošinājuma līdz 25 000 eiro. 

Piesakoties šiem diviem variantiem kādā no finanšu iestādēm, Jums jābūt simtprocentīgi gatavam biznesa plānam, jo Jums aizdevējam būs jāpierāda, ka šī ideja ir ilgtspējīga, ka spēsiet attīstīt uzņēmumu un segt kredītu laika gaitā. 

Gadījumos, ja iepriekšminētajos kredītos Jums atteica vai arī vēlaties aizņemties vien nelielu naudas summu, ir lieliskā iespēja – patēriņa kredīts. Piesakoties šim kredīta veidam, Jūs varēsiet būt brīvāks iedoto finanšu sadalīšanā, jo nevajadzēs kredītiestādei stāstīt par saviem biznesa plāniem. Turklāt varēsiet aizņemties līdz par 25 000 eiro uz laiku līdz 10 gadiem.

Persona pieraksta savus biznesa plānus, lai varētu pretendēt uz kredītu jaunam uzņēmumam

Kam ir pieejams kredīts biznesa uzsākšanai?

Obligāts nosacījums ir tas, ka uzņēmumam jābūt reģistrētam Latvijā. Īpašnieki jeb kredīta ņēmēji nevar būt jaunāki par 18 gadiem, kā arī atsevišķos gadījumos un lielākām summām kredītu var izsniegt vien no 20-21 gada. Protams, jāsaprot, ka kredīts jaunam uzņēmumam netiks izsniegts, ja Jums ir slikta kredītvēsture, ir aktuāls maksātnespējas process vai ir nodokļu parādi Valsts ieņēmumu dienestam. Pret līdzaizņēmēju un galvotāju ir tieši tādas pašas prasības. 

Jaunā uzņēmuma atvēršanas gadījumā aizdevēji nevar pārbaudīt uzņēmuma apgrozījumu, bilanci, peļņu un zaudējumus, līdz ar to tiks izvērtēti tieši kredīta ņēmēja ienākumi pēdējos 6 mēnešos. Ja aizņematies lielu summu, noteikti būs nepieciešama ķīla, uz kuras vērtības pamata finanšu iestāde Jums izsniegs kredītu. Ir vērts atcerēties, ka biznesa izputēšanas gadījumā, ir liels risks pazaudēts savu īpašumu, tāpēc esiet uzmanīgs savās idejās un plānos. 

Varbūt ir vērts no sākuma attīstīt nelielu biznesa ideju, kuras realizācijai var pietikt vien ar patēriņa kredītu bez nepieciešamās ķīlas? Tādējādi Jūs varēsiet iekrāt naudu kādam lielākam biznesa plānam un vairs nebūsiet atkarīgs no kredītiestādēm. 

Jebkurā gadījumā atcerieties: sākumā vienmēr iet kā amerikāņu kalniņos – augšā, lejā un tā pa riņķi. Nevajag uzreiz atmest savu biznesa ideju, ja kaut kas neizdodas. Jebkāds darbs prasa lielus ieguldījumus sākumā, lai varētu vēlāk baudīt savus darba augļus!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas