Jaunietei rokās krāsainie iepirkuma maisiņi un debetkarte, kurā ir ieskaitīts kredīts, kas tika noformēts no 20 gadiem

Aizdevumi

Kredīts no 20 gadiem – kur aizņemties?

Jeļena Rozentāle

3 min.

Paņemt kredītu 20 gados ir krietni lielāka iespēja nekā tik tikko sasniedzot pilngadību. Līdz ar to Jums ir atvērts plašs kreditoru piedāvāju klāsts. 

Kur var aizņemties naudu no 20 gadiem? 

Šis ir tas vecums, kad kredītus izsniedz gandrīz visas kredītiestādes. Protams, var gadīties kreditori, kas uzticas izsniegt naudu cilvēkiem, kuru vecums pārsniedz vien 21 gadu, taču lielākoties robeža ir tieši 20 gadi. Comperia mājaslapā jebkurā no kredītu sadaļām variet meklēšanas rīku joslā izvēlēties nepieciešamus filtrus (summa, termiņš, vecums) un atlasīt labākos kredīta piedāvājumus.

Vīrietis rāda lapiņu ar tekstu “Vajadzīgs kredīts no 20 gadiem?”

Kāpēc ņem kredītus 20 gados? 

Iemesli un mērķi var būt dažādi, taču populārākie ir:

 • Transporta remonts. 
 • Veselības izdevumi. 
 • Jaunas elektrotehnikas iegāde. 
 • Rēķinu apmaksa. 
 • Nepietiek naudas līdz algai. 
 • Ceļojuma iegāde utt. 

Protams, jaunieši šajā vecumā aizņēmās arī tādiem lieliem pirkumiem kā auto iegāde vai dzīvokļa remonts, taču šo kredītu apstiprināšanai ir nepieciešami jau krietni lielāki ienākumi, kas parasti 20 gados vēl nav, jo lielāka daļa strādā par minimālo algu, jo nav darba pieredzes vai arī turpinot studijas. 

Noteikti nevajadzētu aizņemties naudu pirkumiem, kas var sagaidīt algas dienu! Vienmēr izvērtējiet, cik steidzams un nepieciešams ir aizdevums!

Kam kreditori izsniedz naudu? 

 • Aizņemties ir iespējams, ja esiet atbilstošā vecumā. Lai gan lielākā daļa aizdevēju piedāvā kredītus no 18-20 gadiem, tomēr vajadzētu pārliecināties par noteikta vecuma diapazonu pie katra konkrēta aizdēvēja. Comperia mājaslapa piedāvā atrast savu kreditoru bez liekās piepūles, jo ir iespējams piedāvājumus atlasīt pēc vecuma. 
 • Jums ir jābūt Latvijas pastāvīgam iedzīvotājam. Tas nozīmē, ka esiet LR pilsonis vai nepilsonis ar piešķirto personas kodu jeb uzturēšanas atļauju. 
 • Ir svarīgi, lai Jums ir aktīvs mobilais telefona numurs un vēlams e-pasts. Pie tam ir nepieciešams bankas konts tieši kādā no Latvijas bankām. Kreditors bieži, lai pārliecinātos par kredīta ņēmēja personību, lūdz no sava bankas konta pārskaitīt vienu centu. 
 • Regulārie ienākumi ir viens no svarīgākajiem aspektiem, ko kreditori izvērtē pirms piešķir kredītu. Tā var būt alga, pabalsti u.c. pasīvie ienākumi, piemēram, kabatas nauda no vecākiem. Ir svarīgi, lai ienākumi ir oficiāli, pierādāmi un ikmēneša, jo aizdevējs bieži prasa uzrādīt bankas konta izdruku par pēdējiem 6 mēnešiem. 
 • Ne mazāk svarīga ir kredītvēsture. Jāsaprot, ka tikai ar nevainojamo kredītpieredzi ir iespējams saņemt vislabākos kredīta nosacījumus. Protams, ir gadījumi, ka aizņemties naudu izdodas arī ar sliktu kredītvēsturi, taču tas ir vien retos gadījumos un ļoti atkarīgs no negatīvo ierakstu iemesliem u.tml.

Jauniete smaida un rāda kādam debetkarti, kurā ir saņēmusi kredītu no 20 gadiem

Ko darīt, ja nevaru veikt kredīta maksājumus? 

Pirms aizņematies naudu ir jāizvērtē visi riski un galvenokārt savu spēju atmaksāt kredītu noteiktā termiņā. Nekad neņemiet kredītu, ja ziniet, ka to nespēsiet! 

Protams, var gadīties arī neparedzētie gadījumi, kuru dēļ neizdodas veikt ieplānoto ikmēneša maksājumu par kredītu. Tāpēc kreditori bieži piedāvā pagarināt kredīta atmaksas termiņu, taču jāņem vērā, ka tas vienmēr būs par maksu. Līdz ar to vienmēr, vēl pirms parakstīts kredīta līgums, vajadzētu painteresēties par tādiem papildpakalpojumiem kā kredītbrīvdienas un kredītu apdrošināšana

Vienmēr sazināties ar savu kreditoru laicīgi, lai varētu rast risinājumu problēmai uzreiz. Negaidiet pēdējo brīdi, kad jau sāk aprēķināt nokavējuma procentus.

Atceraties – maksājumu kavēšana var slikti ietekmēt Jūsu kredītvēsturi un nākotnē rādīt sarežģījumus, piemēram, hipotēkas noformēšanai sava mājokļa iegādei. 

Ņemt vai neņemt kredītu? 

Kredīts no 20 gadiem nav reta parādība, jo arī šī vecuma cilvēkiem bieži ir nepieciešama nauda neparedzētiem gadījumiem. 

Protams, tikai Jums izlemt ņemt vai neņemt kredītu, taču jāapzinās, ka aizņemties naudu vajadzētu vien tad, kad nav citas izejas un citu risinājumu. Jebkuras kredītsaistības ir risks ieslīkt vēl lielākās finansiālajās problēmās. Līdz ar to pirms aizņēmāties vienmēr izvērtējiet savu spēju atmaksāt kredītu! 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas