Vīrietis telefonā meklē, kur paņemt kredītu ar parādiem

Aizdevumi

Kredīts personām ar parādiem

Jeļena Rozentāle

3 min.

Finanšu iestādes bieži norāda savos nosacījumos kredīta izsniegšanai, ka aizdod naudu vien personām ar labu kredītvēsturi. Protams, tā ir vēlamākā patērētāju daļa, ko kreditori vēlētos redzēt par saviem klientiem. Taču realitāte ir nedaudz savādāka, jo lielākoties kredītam piesakās personas ar parādiem, kuriem ir nepieciešams finansiāls atbalsts tagadējo finansiālo grūtību risinājumam. 

Vispārīgie kredītu nosacījumi. 

Vienmēr ir noderīgi iepazīties ar informāciju un nosacījumiem, uz kuru pamata kreditori izvērtē klienta atbilstību noteiktā aizdevuma saņemšanai. Daudzi no tiem ir kopīgi visām kredītiestādēm, taču nelielas detaļas tomēr var atšķirties, tāpēc vienmēr pārbaudiet visus datus konkrētā kreditora mājaslapā, lai izvairītos no tā, ka Jums var atteikt kredītu, piemēram, neatbilstoša vecuma dēļ nevis parādu dēļ. 

  • Kredīti tiek izsniegti personām no 18 līdz 85 gadiem, taču ir kreditori, kas izsniedz aizdevumus vien cilvēkiem, kas sasniedza 20 gadus vai neizsniedz tiem, kuriem ir vairāk par 70 gadiem. Precizējiet!
  • Jums jābūt Latvijas rezidentam. 
  • Ir svarīgi, lai Jums būtu telefona numurs, e-pasts, kā arī norēķinu konts tieši kādā Latvijas bankā. 
  • Jūsu ienākumiem ir izšķiroša nozīme. Tiem jābūt oficiāliem, regulāriem un pietiekamiem, lai varētu segt kredīta summu. Svarīgi: izdevumi par visiem maksājumiem nevar pārsniegt 40 % no visiem ienākumiem mēnesī. 
  • Laba kredītvēsture ir nozīmīga, taču kā rāda daudzu cilvēku pieredze, kredīti tiek izsniegti arī personām ar negatīvu kredītpieredzi. 

Tālāk sīkāk par kredītvēsturi un parādiem.

Vīrietis datorā meklē, vai kādā kredītiestāde izsniegs kredītu cilvēkam ar parādiem

Vai ir pieejams kredīts personām ar parādiem?

Kredīts cilvēkiem ar parādiem ir grūti noformējams, taču nav neiespējams. Izskatīsim vairākus variantus. 


  1. Jums ir vairāki aktīvi kredīti, ar kuriem netiekat galā un tuvākā laikā var sākt veidoties parāds. 

Risinājums. Salīdzināt piedāvājumus un paņemt vienu kredītu esošo aizdevumu apmaksai. Nosedzot visus kredītus, varēsiet maksāt tikai par vienu. 

Ņemot vērā, ka Jūsu kredītvēsture vēl nav sabojāta, aizdevums kredītu apvienošanai Jums var tikt izsniegts un pat uz izdevīgiem nosacījumiem. 


  1. Jums ir paņemts kredīts, kas vēl nav nosegts. Ik pa laikam kavējiet ikmēneša maksājumus, taču tomēr tos veiciet. Kreditors par kavētām dienām paspēj aprēķināt nokavējuma procentus, taču līdz lietas nodošanai parādpiedziņas kompānijai neaiziet. 

Šādā gadījumā Jūsu kredītvēsturē ir negatīvi ieraksti saistībā ar kavētiem maksājumiem, kā arī parādās informācija, ka esošais kredīts jeb “parāds” nav nomaksāts. 

Risinājums. Jauns kredīts Jums var tikt izsniegts, ja kreditors secinās, ka ar esošiem ikmēneša maksājumiem pietiks jaunā kredīta segšanai. Ņemot vērā, ka ik pa laikam mēdziet kavēt maksājumu, kreditors visticamāk Jums piedāvās aizņemties ar augstāku procentu likmi. 


  1. Jums ir viens vai vairāki kredīti, kuri netiek maksāti vai pat jau ir nodoti parādpiedziņas kompānijā. 

Risinājums. Šādā gadījumā no kreditoriem saņemsiet striktu atteikumu, jo viņiem nav pamata ticēt, ka šīs jaunais kredīts tiks segts. Kredīts ar parādiem šajā gadījumā nebūs iespējams, kamēr šie iepriekš minētie aizdevumi netiks atmaksāti. 


  1. Jums ir bijuši vairāki nenomaksāti kredīti, kurus ar laiku esiet nosedzis pilnā apmērā, vai ir pabeigts maksātnespējas process. 

Risinājums. Ne uzreiz, bet ar laiku, ja Jūsu ienākumi būs atbilstoši vēlamai kredīta summai, kredītiestāde varēs apstiprināt vēlamo naudas summu. Taču jāņem vērā, ka kredīts tiks izsniegts uz mazāk izdevīgiem nosacījumiem, kā arī iespējams vien ar galvotāju vai nodrošinājumu. 


Atceraties! Visas situācijas vienmēr tiek izvērtētas individuāli, tāpēc aizpildiet kredīta pieteikumu un gaidiet atbildi!

 

Jums jāizvērtē, vai ir nepieciešams vēl viens kredīts, kas var izveidoties par parādu, ja nevarēsiet veikt maksājumus laikā. Kredīti var pārtapt par atkarību, līdz ar to vienmēr aizņematies piesardzīgi!

Vislabākais ir pieturēties pie tā, ka netiek ņemts jauns kredīts, kamēr nav nomaksāts iepriekšējais. Tā Jūs pasargāsiet savu finansiālo stāvokli! Taču, ja finansiālā problēma jau ir, aizdomājāties par kredītu apvienošanu un vienmēr sazināties ar kreditoru laicīgi, lai varētu rast piemērotāko risinājumu maksājuma atlikšanai.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas