Kredīts pret auto ķīlu ļauj turpināt braukt ar mašīnu, tāpēc vīrietis rūtainā kreklā sēž pie stūres

Aizdevumi

Kredīts pret auto ķīlu

Jeļena Rozentāle

3 min.

Mūsdienās gandrīz katrai ģimenei ir vismaz viena automašīna īpašumā. Ņemot vērā, ka var gadīties dažādas neparedzamas situācijas, kad ir nepieciešama papildu nauda kādam lielam pirkumam, ir iespējams paņemt kredītu. Aizņemties uz labākiem nosacījumiem var palīdzēt nekustāmā īpašuma ķīla un konkrēti auto ķīla

Ko nozīmē “kredīts pret auto ķīlu”?

Kredītiestāde Jums izsniedz nepieciešamo naudas summu pretī paņemot auto ķīlu. Uz kredīta atmaksas termiņu mašīna tiek pārreģistrēta uz kreditora vārda, taču klients var turpināt ar to braukt. Tiklīdz kredīts ir izmaksāts, Jūs atkal kļūstiet par automašīnas īpašnieku. 

Datora klaviatūra ar pogu “kredīts pret auto ķīlu”

Kādu summu ir iespējams aizņemties? 

Kreditori parasti piedāvā aizdevumu līdz 90% no ieķīlātās automašīnas vērtības, atsevišķos gadījumos pat līdz 100%. Maksimālā kredīta summa arī ir atkarīga no finanšu iestādes un tā var variēt no 10 000 līdz 20 000 EUR.

Ieķīlāta mašīna dod iespēju iegūt labākus nosacījumus procentu likmei, kas ir svarīgākais nosacījums piemērotā kreditora izvēlē. Protams, ir gadījumi, kad bez ķīlas kredīts nemaz nevar tikt izsniegts. 

Kādam mērķim piemērots?

Kredīts pret auto ķīlu ir piemērots dažādiem mērķiem un īpaši lielākiem pirkumiem. Tie var būt dažādi, piemēram, zobārsta pakalpojumu apmaksa, mājokļa remonta izmaksas, citu kredītu atdošana vai jaunā auto iegāde. 

Jaunās automašīnas iegāde ir populārākais iemesls aizdevumu formēšanai. Šajā gadījumā jāatceras, ka izmantojot auto kredītu, jaunā mašīna tiks reģistrēta uz pircēja vārda, taču auto līzinga gadījumā – uz kreditora vārda, kamēr aizdevums netiks izmaksāts.

Kādu automašīnu var ieķīlāt?

Tai obligāti nav jābūt automašīnai, tas var būt jebkāds transportlīdzeklis. Piemēram, motocikls, laiva, traktors u.c. transports. 

Jāņem vērā, ka ķīlas summa ir atkarīga no auto vērtības. Noteikti ir svarīgs mašīnas izlaiduma gads, tehniskais un vizuālais stāvoklis, nobraukums u.tml. lietas. Jo labākā stāvoklī ir auto, jo lielāku summu izdosies aizņemties. 

Ieguvumi no kredīta pret auto ķīlu. 

 • Zemāka procentu likme.
 • Garāks kredīta atmaksas termiņš. 
 • Iespēja aizņemties lielāku summu. 
 • Kredītvēsture spēlē mazāku lomu. 
 • Var pieteikties un noformēt online
 • Var turpināt braukt ar auto. 

Nosacījumi kredītam pret auto ķīlu. 

 • Atkarībā no finanšu iestādes kredītus izsniedz personām no 18 līdz 21 gadam, taču noteikti Jums jābūt pastāvīgai dzīves vietai Latvijā, kā arī aktīvam telefona numuram, e-pastam un bankas kontam. 
 • Protams, kreditors pārbaudīs arī tādas standarta lietas, kā ienākumi un kredītvēsture. Negatīvās kredītpieredzes gadījumā Jums var atteikt vai, piemēram, palielināt procentu likmi. 
 • Auto būs jāpārreģistrē uz kreditora vārda, tāpēc noteikti jāpierēķina klāt šie CSDD izdevumi. Kā arī dažas no kredītiestādēm prasa maksu par kredīta noformēšanu. Par papildu nosacījumiem noteikti sīkāk lasiet pie katra konkrētā aizdevēja. 

Ir noslēgts līgums kredītam ar auto ķīlu, tāpēc divas personas viens otram spiež roku

Aizņemšanas procedūra*.

 1. Izvēlaties un salīdziniet visus pieejamos piedāvājumus no kredītiestādēm (klikšķiniet pogu zemāk labāko piedāvājumu apskatei). 
 2. Aizpildiet pieteikumu, norādot informāciju par sevi un auto, ko vēlaties ieķīlāt. 
 3. Sagaidiet piedāvājumu no kredītiestādes. 
 4. Parakstiet līgumu – vienmēr iepazīstaties ar līgumu pirms to parakstiet. 
 5. Veiciet visas nepieciešamās formalitātes ar CSDD. 
 6. Saņemiet naudu uz bankas kontu. 

KREDĪTS JŪSU VAJADZĪBĀM

*Procedūra var nedaudz atšķirties pie katra no aizdevējiem. 

Cik droši ir ieķīlāt auto? 

Kredīts pret auto ķīlu nav drošākais veids kā aizņemties naudu. Nemaksāšanas gadījumā Jūs pazaudēsiet gan mašīnu, gan kreditoru uzticību, kas traucēs aizņemties nākotnē. Ir atkarīgs tikai no Jums, vai spēsiet atmaksāt kredītu, tāpēc noteikti jāizvērtē savas spējas segt kredītsaistības pirms pieņemiet šo lēmumu. 

Nopietnu uzmanību pievērsiet maksāšanas grafikam un nekavējiet to. Lielisks vieds, kā neaizmirst samaksāt, ir uztaisīt automātisko maksājumu savā bankā!  

Nepieciešamības gadījumā, jautājiet savai kredītiestādei par kredīta brīvdienām vai iespēju pagarināt atmaksas termiņu, tādējādi samazinot ikmēneša maksājumus.

Kredītu apvienošana var būt labs risinājums, ja Jums ir vairākas kredītsaistības vienlaicīgi. 

Secinājumi. 

Aizdevums pret auto ķīlu ir laba iespēja ātrā laikā saņemt nepieciešamo summu uz maksimāli izdevīgākajiem nosacījumiem. Taču ieķīlājot savu īpašumu ir palielināts risks to zaudēt, ja nesanāks to atmaksāt finansiālo grūtību dēļ. Nepieciešams izvērtēt visus plusus un mīnusus tādam aizdevumam, lai nenāktos nožēlot.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas