Vīrietis skaita naudu, jo paņēma kredītu uz gadu

Aizdevumi

Kredīts uz gadu

Jeļena Rozentāle

2 min.

Mūsdienās pieejami dažādi kredītu veidi, kas piedāvā jebkādus atmaksas termiņus. Būtībā tieši Jūs kā klients izvēlaties, cik ātri atmaksāsiet kredītu. Protams, tas ir jāizlemj jau līguma slēgšanas brīdī, jo vēlāk atmaksas termiņu, ja arī būs iespējams mainīt, tad tikai par maksu. 

Kādus kredītus var paņemt uz gadu?

Kredīta atmaksas termiņš, protams, lielākoties tiek izvēlēts atkarībā no aizņēmuma summas. Parasti, jo lielāka summa, jo ilgākā laikā ir iespējams atmaksāt aizdevumu. 

Kredīts uz gadu būtībā skaitās ilgtermiņa kredīts, jo variet veikt atmaksu salīdzinoši ilgā laika posmā. Parasti uz 12 mēnešiem aizņemas summas sākot no 1000 EUR un uz augšu, līdz ar to ar šo atmaksas laiku ir iespējams paņemt jebkuru no esošiem kredīta veidiem (klikšķiniet, lai izlasītu informāciju par katru).

ĀTRIE KREDĪTIPATĒRIŅA KREDĪTIAUTO KREDĪTI
KREDĪTLĪNIJASKREDĪTU APVIENOŠANA

Jums šajā gadījumā ir tikai jāizlemj, kādam konkrēti mērķim ir nepieciešams kredīts. Tad jāaizpilda pieteikums kreditoram uz vēlamo atmaksas laiku un summu. 

Kāpēc izvēlēties kredītus ar atmaksas periodu gads un vairāk? 

Aizņemties lielas summas uz īso laiku noteikti nav tā labākā doma, jo tad Jums jābūt pārliecinātam, ka spēsiet veikt atmaksu pilnā apjomā tik īsā laika periodā. Kredīta atmaksas termiņš no 12 mēnešiem ļaus sadalīt visu aizdevuma summu uz mazākiem ikmēneša maksājumiem, atvieglojot katra mēneša izdevumus. 

Kredītam uz gadu parasti tiek piedāvāta arī salīdzinoši izdevīgāka procentu likme. Augstāka procentu likme salīdzinājumā ar citiem varētu būt noteikta vien ātrajiem kredītiem un tajā gadījumā, ja Jums ir slikta kredītvēsture. Tāpēc noteikti vienmēr jāatceras salīdzināt visus pieejamus piedāvājumus, lai varētu izvairīties no situācijām, ka kredīts noformēts ar neizdevīgiem nosacījumiem.

Vīrietis sēž pie datora ar kafijas krūzi un kredītkarti, kurā ir ieskaitīts kredīts uz gadu

Kredīts uz gadu – kādi nosacījumi? 

Jāsaprot, ka kreditors, izsniedzot aizdevumu, neatkarīgi no summas vai atmaksas termiņa, vienmēr pārbaudīs Jūsu maksātspēju un kredītvēsturi. Neviena finanšu iestāde neaizdos naudu, ja tai nebūs pārliecības, ka spēsiet kredītu atmaksāt. 

Protams, kredīti tiek izsniegti arī personām ar sliktu kredītvēsturi, bet tas ir tikai gadījumos, ja kreditors redz, ka Jums ir pietiekami ienākumi un esiet “labojies”. Arī nodrošinājuma jeb ķīlas vērtība var būt izšķiroša lēmuma pieņemšanā, izsniedzot aizdevumu. 

Tātad ļoti svarīgi ir

  • Ienākumi – tiem jābūt oficiāliem un regulāriem. 
  • Kredītsaistībām nevar būt tērēti vairāk par 40% no Jūsu kopējās ienākumu summas. 
  • Kredītvēsture – vēlams pozitīva, jo ar sliktu kredītvēsturi var tikt piedāvāti neizdevīgi kredīta nosacījumi. 

Kā arī, protams, skatīsies:

  • Lai esiet atbilstošā vecumā (informācija ir norādīta katra kreditora mājaslapā). 
  • Vai Jums ir bankas konts Latvijas bankā. 
  • Lai esiet LR pilsonis vai ar uzturēšanas atļauju. 
  • Vai Jums ir telefona numurs un e-pasts, ko izmantojiet. 

Vienmēr apdomājiet nepieciešamību aizņemties naudu. Aizņematies tikai tad, kad patiešām nav citu variantu, pirms tam rūpīgi izvērtējot visus kredītu piedāvājumus.

AIZŅEMIES ŠEIT

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas