Kredītu konsolidācija apvieno vairākus kredītus

Aizdevumi

Kredītu konsolidācija

Jeļena Rozentāle

2 min.

Finanšu iestādes ne labprāt sadarbojas ar cilvēkiem, kuriem ir slikta pieredze ar kredītsaistību segšanu – kavētie maksājumi, neatmaksāti kredīti u.tml. Tomēr tieši cilvēki ar finansiālām problēmām un sliktu kredītvēsturi sastāda lielāko šo uzņēmumu klientu bāzi. 

Aizņēmēji ar negatīviem ierakstiem visbiežāk piesākās ātrajiem kredītiem ar cerību saņemt aizdevumu un kredītu konsolidācijai, lai optimizētu savus maksājumus.

Vīrietis, turot divas kredītkartes ar kredītlīniju, apdomā kredītu konsolidāciju

Kas ir kredītu konsolidācija?

Ar ātrajiem kredītiem viss ir skaidrs – tie ir aizdevumi ar īsu atmaksas termiņu un nelielu naudas summu. Turpretī kredītu konsolidācija, visbiežāk starp finanšu kompānijām un šo pakalpojumu klientiem ir pazīstama kā “kredītu apvienošana” vai “kredītu refinansēšana”, tiek izvēlēta tad, kad ir nepieciešama liela naudas summa, ar kuru var nosegt visus esošus parādus.

Šis pakalpojums piedāvā iespēju apvienot vairākus esošus kredītus vienā. Tas lieliski noder tad, kad ir paņemti vairāki kredīti un jūtiet, ka vairs netiekat galā ar vairākiem maksājumiem – finansiāli, jo katram kredītam atsevišķi ir diezgan augstas procentu likmes, kā arī katrs no veiktiem maksājumiem aizņem laiku, kura bieži nav vai vienkārši piemirstās. 

Konsolidācija piedāvā iespēju aizņemties summu, no kuras uzreiz tiks atmaksātas visas esošas kredītsaistības. No šī brīža Jums paliks tikai viens kredīts un ar pavisam citu gada procentu likmi. 

Kāpēc tas ir izdevīgi?

Izvērtējot Jūsu piemērotību kredītu konsolidācijai, aizdevējs skatīsies Jūsu kredītreitingu – ienākumus, kredītvēsturi, darba stabilitāti utt. No visas šīs informācijas ir atkarīga arī gada procentu likme (GPL), ko Jums piešķirs izsniegtam kredītam. 

Bieži GPL konsolidācijai kredītņēmējiem sanāk zemāka nekā bija iepriekš vairākiem kredītiem kopā. Līdz ar to arī ikmēneša maksājumu summa samazinās, kas kopumā atvieglo finansiālo slogu. 

Jūs variet apvienot jebkādus kredīta veidus vienā, taču parasti aizdevējiem ir noteikts limits kredītu skaitam un kopējai summai.

Dators un planšete, kurā atvērta lapa ar kredītreitingu, jo tas ir svarīgs parametrs kredītu konsolidācijas saņemšanā

Kā izvēlēties piemērotāko aizdevēju? 

Ja esiet nonācis līdz nepieciešamībai pieteikties kredītu konsolidācijai, visticamāk esiet sapratis, ka kredītiestādes izvēlei jāpieiet rūpīgāk. 

Kredītu salīdzināšanas mājaslapas ir lielisks veids kā izpētīt visus kredītu piedāvājumus vienuviet. Spiediet pogu zemāk un salīdzināt visus piedāvājumus. Jūs droši lapas augšpusē variet izmantot iespēju meklēt piemērotāko kreditoru pēc parametriem. 

KREDĪTU KONSOLIDĀCIJA

Pievērsiet uzmanību iespējamai GPL, jo no tās ir atkarīgi Jūsu kopējie gada izdevumi par kredītu, un summai, kas nepieciešama Jūsu tagadējo kredītu atmaksai. 

Kopsavilkums par kredītu konsolidāciju. 

Jums vajadzētu izvēlēties šo kredīta veidu tad, kad nepieciešams atvieglot un optimizēt esošus mēneša izdevumus kredītu atmaksai. Ņemot vērā, ka ir iespējams apvienot vairākus kredītus – variet pārskatīt savus ikmēneša tēriņus hipotekāram kredītam, auto kredītam utt. 

Finanšu iestāde pēc kredīta apstiprināšanas atmaksās Jūsu aizdevumus iepriekšējiem kreditoriem un izsniegs Jums sagatavoto konsolidācijas maksājumu grafiku. Līgumā varēsiet atrast arī informāciju par GPL, kredīta nemaksāšanas sekām u.c. nozīmīgu informāciju, ar kuru būtu jāiepazīstas vēl pirms līguma parakstīšanas.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas