Sieviete datorā meklē, kādi kredītu veidi ir pieejami

Aizdevumi

Kredītu veidi

Jeļena Rozentāle

3 min.

Aizņemties, ja ir nepieciešams, šobrīd ir iespējams daudz kur, jo gan banku, gan nebanku iestādes piedāvā plašas iespējas paņemt kredītu. Pie tam tagad eksistē bagātīgs klāsts ar pieejamiem kredītu veidiem, par kuriem īsumā variet izlasīt šajā rakstā. 

Ātrais kredīts. 

Tas ir īstermiņa aizdevums lielākoties nelielām summām. Populārākie ir kredīti uz termiņu līdz 30 dienām, jo parasti šim kredīta veidam ir paliela procentu likme, kas neatmaksājas, ja ātrais kredīts tiek noformēts uz krietni ilgāku periodu. 

Īstermiņa kredīts lieliski noder pēkšņiem un neparedzētiem gadījumiem, kas prasa ieguldījumus tieši tagad, bet ienākumi ir gaidāmi nedaudz vēlāk. Piemēram, aizņemties līdz algai, jo šobrīd nepieciešams saremontēt mašīnu. 

Patēriņa kredīts.

Šis kredīts ir piemērots dažādu mērķu un pirkumu realizēšanai. Tas ir ilgtermiņa kredīts, kas paredz iespēju aizņemties liekāku summu uz ilgāku laiku. Arī procentu likme patēriņa kredītam ir draudzīgāka nekā ātrajam kredītam.

Ceļa zīme ar diviem kredītu veidiem: īstermiņa kredīts pa kreisi, ilgtermiņa kredīts – pa labi

Hipotekārais kredīts.

Kredīts, kas ir paredzēts mājokļa iegādei, būvēšanai, remontam un labiekārtošanai. 

Hipotekārais kredīts vienmēr tiek izsniegts tikai, ja Jums jau ir pirmā iemaksa, kā arī jārēķinās ar palieliem izdevumiem kredīta noformēšanā. Bieži ir nepieciešams galvotājs un, ieķīlājot nekustāmo īpašumu, ir iespējams saņemt labākus aizdevuma nosacījumus. 

Auto kredīts. 

Aizdevums, kas tiek izsniegts jebkāda transportlīdzekļa iegādei. Izmantojot auto kredītu, Jūs variet iegādāties gan automašīnu, gan motociklu, gan traktoru u.tml. 

Kredīts pret ķīlu. 

Šo kredīta veidu variet izmantot apvienojumā ar citiem. Kredīts pret ķīlu, dod iespēju saņemt kredītu:

  • Ja ir negatīva kredītvēsture.
  • Ja ir nepieciešama lielāka aizdevuma summa.
  • Ja vēlaties izdevīgāku procentu likmi. 

Bieži ķīla jeb nodrošinājums tiek izmantots kā pirmā iemaksa hipotekārajā kredītā vai auto līzingā.

Divas rokas, kas simbolizē kredītu veidus, ko var noformēt pret ķīlu – viena roka sniedz otrai koka mājiņu, otra pretī dod naudu

Kredītlīnija.

Tas ir sava veida drošības spilvens, jo tiek piešķirta naudas summa, ko variet izmantot pēc saviem ieskatiem – kad un cik daudz vēlaties. Procenti tiek aprēķināti tikai par izmantoto kredītlīnijas summu. 

Piemēram, ja ir noformēta kredītlīnija uz summu 1000 EUR, bet esiet veikuši pirkumu tikai pa 200 EUR, procentu būs jāmaksā tikai par šiem 200 EUR. Tātad – ja neizmantojiet aizdevumu pavisam, nemaksāsiet procentus, bet nauda vienmēr būs pieejama neparedzētiem gadījumiem. 

Studiju kredīts. 

Ilgtermiņa aizdevums, kas sedz studiju izmaksas. Studiju kredīts jāsāk atmaksāt pēc mācību pabeigšanas, parasti 10 gadu laikā. 

Studējošo kredīts. 

Aizdevums tiek izsniegts nelielām summām, bet ar salīdzinoši zemu procentu likmi. Studējošo kredīts ir paredzēts jauniešiem, kas mācas, lai segtu viņu izdevumus studiju laikā. 

Jauniete laimīga, jo tika mācītiem augstskolā, pateicoties vienam no kredītu veidiem – studentu kredītam

Kredītu apvienošana.

Šis kredīta veids lieliski noder, kad nevariet tikt galā ar vairākiem aizdevumiem. Šajā gadījumā kredītiestāde piešķir aizdevumu par summu, kas segs visas Jūsu esošas kredītsaistības. Tādējādi Jums paliks tikai viens aktīvs aizņēmums, kas būs jāatmaksā. 

Bieži kredītu apvienošana palīdz ietaupīt uz procentiem, ko vairs nevajadzēs maksāt iepriekšējiem kreditoriem. Bet, protams, vienmēr vajadzētu kārtīgi aprēķināt visus ieguvumus pirms piesakāties refinansēšanai. 

Kredīts uzņēmumiem. 

Kredīts biznesa uzsākšanai vai attīstībai. Individuālā pieeja katram klientam, kas prasa ieguldījumus no uzņēmēja, jo jāpierāda biznesa plāna ilgtspējība.

Divi vīrieši spiež rokas, jo ir noslēgts līgums uzņēmuma kredītam – vienam no kredītu veidiem, kas palīdz ieguldīt naudu biznesa attīstībā

Kā redzam, ir pieejami daudzveidīgi kredītu veidi, no kuriem varam izvēlēties tieši sev piemērotāko – katrai dzīves situācijai. Galvenais ir vienmēr apdomīgi un rūpīgi izvērtēt nepieciešamību aizņemties, jo jebkuras kredītsaistības ir liels risks, kas var ietekmēt Jūsu dzīvi nākotnē. Tieši tāpēc mēs, Comperia komanda, piedāvājam iespēju mūsu mājaslapā salīdzināt visus aizdevumu piedāvājumus vienuviet.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas