Attēls ar aizdevumu līdz 5000 eiro

Aizdevumi

Kur pieejami aizdevumi līdz 5000 eiro?

Jeļena Rozentāle

3 min.

Šobrīd arvien biežāk tiek izmantoti aizdevumi, lai īstenotu kādas lielākas ieceres. Mūsdienīgai cilvēcei ir ātrs dzīves ritms – tie steidzās dzīvot, līdz ar to nevēlas gaidīt ar vēlamo lietu iegādi. Tieši tāpēc izvēlas paņemt aizdevumu, iegādāties vēlamo preci vai pakalpojumu un tad nesteidzīgi atmaksāt aizdevumu nelielos ikmēneša maksājumos. 

Neapšaubāmi – tas ir ērti. Turklāt izvēloties aizdevuma summu, kas ir atbilstoša ikmēneša ienākumu apmēram, aizdevuma atmaksa nenoslogos mājsaimniecības kopīgās finanses.

Kāda ir optimāla aizdevuma summa? 

Summa atšķirsies – katram “maciņam” būs piemērota sava, taču optimālākā summa, ko varētu mierīgi atdot laika gaitā, ja vien negādās kāda ekstra situācija, ir līdz 5000 eiro. 

Aizdevumi līdz 5000 eiro var tikt izsniegti ar atmaksas termiņu līdz pat 10 gadiem. Līdz ar to, aizņemoties šo maksimālo summu, piemēram, uz 7 gadiem ar gada procenta likmi (GPL) 7,9 %, Jūsu ikmēneša maksājums būs vien 82,66 eiro. Šī summa ir reāla apmaksai, īpaši, ja mājsaimniecībā ir vairākās strādājošās personas. 

Protams, jāņem vērā, ka ne vienmēr varēsiet saņemt tādu GPL. Aizdevēji parasti norāda gada procentu likmes procentu diapazonu, kas nozīmē, kas šī vienība tiek noteikta katram klientam individuāli. 

Persona telefonā meklē aizdevumus līdz 5000 eiro

Kā aizdevējs izvērtē GPL? 

Finanšu iestāde savā vērtējumā vienmēr ņems vērā tādas lietas: 

 • Jūsu vecumu. Ļoti bieži jauniešiem 18-20 gadu vecumā kredītiestādes nemaz nepiedāvā savus pakalpojumus vai arī, ja piedāvā, iekļauj riska grupā – rezultātā palielinot procentu likmi. 
 • Kredītvēsturi. Uzticamiem klientiem, kas savus maksājumus vienmēr veic laicīgi un iepriekš ir veiksmīgi seguši savas kredītsaistības, tiek piedāvāti labāki nosacījumi.

Procentu likmi parasti neietekmē, taču ļoti nozīmīga vērtējuma sastāvdaļa ir Jūsu ikmēneša ienākumi pēdējā pusgada laikā. Cilvēkiem ar lielākiem ienākumiem var tikt izsniegta lielāka aizdevuma summa. Līdz ar to, ja Jūsu ienākumi neatbilst vēlamajam 5000 eiro aizdevumam, kreditors vienkārši atteiks pieteikumu. 

Kur paņemt aizdevumu?

Ņemot vērā, ka šobrīd ir daudz finanšu iestādes, kas piedāvā aizdevumus, vajadzētu izvērtēt visus piedāvājumus, ko tās izsaka. 

Noteikti nevajag ņemt aizdevumu: 

 • pie pirmā kreditora, ko ieraugāt. 
 • finanšu iestādē, kuras klients esat, iepriekš neizvērtējot citas iespējas. 

Paskaidrošu, kāpēc – jo bieži labākie piedāvājumi tiek izteikti tieši jaunajiem klientiem nevis esošajiem. Kā arī tas pirmais aizdevējs var piedāvāt to neizdevīgāko gada procentu likmi. 

Tieši tāpēc vienmēr izpētiet piedāvājumu tirgu aizdevumiem tik pat skrupulozi, kā parasti cilvēki meklē, kādu nākamo iegādāties automašīnu. Mūsu aizdevumu salīdzināšanas platforma Comperia piedāvā bez maksas salīdzināt populārākos aizdevumu piedāvājumus. Izmantojiet, lai būtu pārliecināts par kreditora izvēli! 

POPULĀRĀKIE KREDĪTI

Kā tas strādā?:

 1. Klikšķiniet pogu augstāk.
 2. Izvēlaties nepieciešamo aizdevuma summu, termiņu un vecumu.
 3. Salīdziniet piedāvājumus.
 4. Aizpildiet pieteikumu. 
 5. Saņemiet naudu uz savu bankas kontu.

Pāris pēta izdevumus remontam, kuram būs nepieciešams līdz 5000 eiro aizdevums

Aizdevumi līdz 5000 eiro – kāpēc izvēlēties?

Der atcerēties, ka aizņemties vajadzētu tik tādu summu, kas nepieciešama konkrētu mērķu piepildīšanai. Nevajag aizņemties vairāk kā vajag! 

Ar 5000 eiro parasti pietiek jebkurām iecerēm: 

 • Mašīnas iegādei. Protams, lietotai, taču šajā summā var nopirkt ļoti labi braucošu auto bez lieliem papildu nepieciešamajiem ieguldījumiem. 
 • Ceļojumam. Ar šo summu noteikti pietiks, lai aizbrauktu superīgā ilglaicīgā atpūtā ar visu ģimeni. 
 • Remontam. Atsvaidzināt telpu izskatu, pārlīmēt tapetes, ielikt jaunus logus u.tml. 
 • Mēbeļu un tehnikas iegādei. Sapņojiet par jaunu virtuves iekārtu? Vai vēlaties iegādāties super jaudīgo datoru? Šis aizdevums piepildīs vēlmi!

Svarīgi ir arī tas, ka kredītiestādes aizdevumiem līdz 5000 eiro neprasa nodrošinājumu vai galvotāju. Līdz ar to, ja Jūsu ienākumi ir pietiekami un kredītvēsture tīra, varēsiet aizņemties nepieciešamo summu. Taču atceraties salīdzināt aizdevumu piedāvājumus un noteikti izvērtējiet savu spēju segt aizdevumu noteiktā termiņā.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas