Pasaule ar iezīmēto Latviju, kur var ir pieejami aizdevumi

Aizdevumi

Latvijas aizdevumi

Jeļena Rozentāle

3 min.

Mazā Latvijā ir lielas iespējas aizņemties naudu no kredītiestādēm, jo aizdevumu piedāvājumu klāsts ir plašs un piemērots jebkādām vajadzībām. Neskatoties uz ievērojamu aizdevumu variantu pieejamību, tas nebūt nenozīmē, ka aizdevumi tiek izsniegti visiem, jo, lai saņemtu aizdevumu, ir jāatbilst vairākiem nosacījumiem, kurus nosaka gan Latvijas likumdošana, gan pašas finanšu iestādes. 

Sieviete datorā pieteicās Latvijas aizdevumam, lai varētu iegādāties jaunu mašīnu

Kādiem nosacījumiem jāatbilst, lai varētu pieteikties un saņemt aizdevumu?

Viens no svarīgākajiem aspektiem ir klienta ienākumi. Tiem jābūt stabiliem, regulāriem, pierādāmiem – tātad oficiāliem. Turklāt vien 30-40 % no visiem ienākumiem mēnesī var tikt novirzīti kredītsaistību segšanai, līdz ar to, ja Jums šobrīd ir vairāki aktīvi aizņēmumi, par ko atdodiet daudz naudas katru mēnesi, variet aizmirst par jaunu aizdevumu, kamēr neizmaksāsiet vismaz kādu no esošām kredītsaistībām. 

Veiksmīga kredītpieredze – laicīgi maksāti rēķini un izmaksāti aizdevumi – ir labs pamats saņemt apstiprinātu aizdevumu no kreditora. Protams, nav izslēgts, ka arī ar negatīvu kredītvēsturi varēsiet saņemt aizdevumu, taču šajā gadījumā ir skaidrs – saņemsiet gaužām neizdevīgu aizdevuma gada procentu likmi, kas palielinās Jūsu ikmēneša maksājumu kredītsaistību segšanai. 

Tālāk minētie noteikumi arī ir ne mazāk svarīgi:

 1. Jums jābūt atbilstošā vecumā. Pēc Latvijas likumdošanas aizdevumu var izsniegt personām no 18 gadiem, taču kreditori bieži paši nosaka savus vecuma ierobežojumus un sāk izsniegt aizdevumus vēlāk – no 19, 20 vai pat 21 gada. 

Jāņem vērā, ka aizdevumi tiek izsniegti personām līdz 70-85 gadiem. Noteikti izpētiet konkrēta kreditora noteikumus pirms piesakāties aizdevumam, lai uzreiz nesaņemtu atteikumu.

 1. Aizdevumi vienmēr tiek izsniegti tikai Latvijas rezidentiem. Tātad pilsoņiem, kā arī personām ar uzturēšanas atļauju un personas kodu. 
 2. Lai Jums būtu iespēja noformēt pieteikumu, būs jānorāda bankas konts kādā no Latvijas bankām, telefona numurs, kā arī bieži ir nepieciešams e-pasts. 

Aizdevuma pieteikumā vienmēr norādiet par sevi tikai patieso informāciju! Kreditors ne tikai paļausies uz Jūsu norādītiem anketā datiem, bet arī pārbaudīs tos kopīgajā datu bāzē, kur redzēs atbilstību norādītai informācijai. Līdz ar to esiet patiesi, jo sadarbību nevajadzētu sākt ar meliem! 

Latvijas aizdevumi ir atrodami internetā, kur tiem var arī pieteikties, par ko ir pārliecinājusies jauniete, meklējot informāciju tiešsaistē ar savu planšeti

Latvijas aizdevumi fiziskām un juridiskām personām. 

Jūs vienmēr variet izvēlēties atbilstošu vajadzībām aizdevuma veidu, pamatojoties uz nepieciešamās aizdevuma summas, vēlamā aizdevuma atmaksas termiņa, kā arī Jūsu vēlamās iegādes ieceres. 

Ir pieejami šādi aizdevumu veidi:

 • Ātrie aizdevumi – nauda līdz algai.
 • Patēriņa aizdevumi – lielo pirkumu veikšanai.
 • Hipotekārais aizdevums – mājokļa vai zemes iegādei. 
 • Auto aizdevumi – jaunās automašīnas iegādei. 
 • Aizdevumu refinansēšana – esošo kredītsaistību optimizēšana. 
 • Aizdevums uzņēmumiem – biznesa idejas realizēšanai vai esošā uzņēmuma attīstībai. 
 • Studiju aizdevums – profesijas iegūšanai. 
 • Studējošā aizdevums – tēriņiem studiju laikā. 
 • Kredītlīnijas – negaidītu situāciju drošības spilvens. 
 • Aizdevums pret ķīlu – ieķīlā auto vai nekustāmo īpašumu, lai saņemtu labāku piedāvājumu.  

Kā redziet, piedāvājums patiešām ir ļoti plašs un jebkādai Jūsu vēlmei var atrast atbilstošu aizdevumu. Piemēram, dzīvokļa remontam lieliski noderēs hipotēka vai patēriņa aizdevums. Protams, ir jāizvērtē visus izdevumus, kas var rasties remonta laikā, lai varētu saprast, kurš no šiem aizdevuma veidiem būs izdevīgāks. Jūs variet arī konsultējaties ar izvēlēto kreditoru, lai varētu piemeklēt labāko risinājumu! 

Kā izvēlēties labāko piedāvājumu un kur pieteikties aizdevumam?

Populārākie Latvijas aizdevumi pie labākiem nebanku sektora kreditoriem salīdzināšanai ir pieejami Comperia aizdevumu salīdzināšanas platformā. Izvēlaties sev atbilstošāko – ar izdevīgāko procentu likmi un piemērotākiem noteikumiem. 

ĀTRIE KREDĪTIPATĒRIŅA KREDĪTIAUTO KREDĪTI
KREDĪTLĪNIJASKREDĪTU APVIENOŠANA

Mūsu mājaslapā variet atrast vien licencētas finanšu kompānijas, kas darbojas atbilstoši likumam. Līdz ar to variet nebaidīties atstāt savus personas datus pieteikumos un variet būt pārliecināts par savu datu drošību. 

Protams, neskatoties uz to, ka līguma noteikumiem jābūt sastādītiem atbilstoši Latvijas likumdošanai, vienmēr izlasiet līgumu pirms parakstīšanas, lai būtu pārliecināts, ka nosacījumi Jums ir skaidri un atbilst gaidāmajam. Jautājumu gadījumā uzreiz vēršaties pie sava kreditora!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas