Sieviete sēž uz palodzes un datorā meklē, kurš kreditors piedāvā viņai nepieciešamo patēriņa kredīta summu

Aizdevumi

Tavam mērķim piemērota patēriņa kredīta summa

Jeļena Rozentāle

2 min.

Pieņemot lēmumu par labu kredītam, apdomājiet, kāds kredīta veids būtu piemērotāks Jūsu situācijā. Viss atkarīgs no uzstādītā mērķa. Jaunas mašīnas iegādei piemērots būs auto kredīts, izglītības iegūšanai – studiju un studējošā kredīti, kredītsaistību optimizēšanai noderēs kredītu apvienošana, taču situācijā, kad ir vajag nedaudz līdz algai – bezprocentu ātrais kredīts

Patēriņa kredīts sniedz plašākas iespējas aizdevumam, jo tas ir piemērots jebkādu ideju realizēšanai. Tas pielāgojas Jūsu uzstādītiem mērķiem un vēlamiem pirkumiem. Patēriņa kredīta summa var tikt ieguldīta biznesā, izglītībā, variet ar to apmaksāt dzīvokļa remontu, medicīnas pakalpojumus, nopirkt mašīnu, telefonu utt. Īsāk sākot: patēriņa kredīts ir universāls aizdevums. Izvēloties šo kredīta veidu, Jūs nekļūdīsieties. 

Kāda patēriņa kredīta summa būs pietiekama

  • Kredītu mēs vienmēr ņemam tad, kad ir vajadzīga nauda kādam pirkumam vai pakalpojuma apmaksai. Līdz ar to apdomājot, kāda būs precei nepieciešama patēriņa kredīta summa, mums jau ir skaidrs, cik vajadzēs aizņemties. 

Piemēram: vēlaties iegādāties jaunu telefonu. Šajā gadījumā no sākuma ir jāizpēta cenas visos veikalos, pēc tam jāizvēlas vieta, kur pirksiet ierīci. Kad zināsiet, cik daudz naudas būs nepieciešams, salīdziniet patēriņu kredītu piedāvājumus un piesakāties aizdevumam. 

  • Protams, mēdz būt situācijas, kad ir zināma vien aptuvena summa, taču šajā gadījumā pirms kredīta noformēšanas vajadzētu veikt analīzi. 

Piemēram: vēlaties mājās veikt remontu. Sastādiet vismaz aptuvenu tāmi: cik maksā krāsa griestiem un cik spainīšu vajadzēs, kādas tapetes līmēsiet guļamistabā un cik ruļļus jāpasūta, painteresējaties pie meistara, cik izmaksās vēlamā virtuve utt. Ja visus darbus veiks profesionālis, patēriņa kredīta summai vēl jāpierēķina klāt naudu par darbu. 

► Ir svarīgi veikt pilnīgu analīzi gan tajā brīdī, kad tikai pieņemiet lēmumu aizņemties, gan tad, kad jau jāizvēlas atbilstošu Jūsu vajadzībām kreditoru.

Sieviete uzlika datoru uz kastes un, dzerot tēju, meklē, kur paņemt vajadzīgo jaunām mēbelēm patēriņa kredīta summu

Kādu patēriņa kredīta summu varēšu saņemt

Šajā brīdī Jūs esiet garām diviem soļiem – izvēlējaties lietu, ko gribiet iegādāties, un kreditoru, ar kuru esiet gatavs noslēgt vienošanos par vajadzīgo patēriņa kredīta summu. Taču diemžēl tas negarantē pozitīvu risinājumu, jo kreditors var atteikt izsniegt Jums nepieciešamo summu. 

Kredītu var noraidīt, ja: 

  • pieteikumā norādīti neprecīzi dati un neatbilstošs kredītam vecums;
  • ienākumi neatbilst vēlamajai kredīta summai; 
  • kredītvēsture neatbilst noteikumiem. 

Saņemot atteikumu šo trīs iemeslu dēļ, vajadzētu saprast, vai ir iespējams kaut ko darīt lietas labā.

  1. Noteikti pārbaudiet kāda vecuma cilvēkiem konkrēts kreditors izsniedz aizdevumus. Sameklējiet atbilstošāko!
  2. Pārbaudiet pieteikumā norādītos datus. Tiem jābūt arī patiesiem. 
  3. Sliktās kredītvēstures gadījumā variet painteresēties par iespēju aizņemties naudu pret ķīlu, ja Jums ir ko piedāvāt. 
  4. Izrēķiniet savus kopējos mēneša ienākumus – izdevumi par kredītsaistībām nedrīkst pārsniegt 30-40% no visiem ienākumiem, ja pretendējiet uz jauno kredītu. 

Svarīgi saprast, ka kreditors nevarēs izsniegt patēriņa kredītu ar maksimālo summu, ja saņemiet mēnesī vien minimālo algu. Šajā gadījumā būs nepieciešams nodrošinājums. 

Faktiski Jums ir pieejama noformēšanai patēriņa kredīta summa, kas atbilst Jūsu ienākumiem. Līdz ar to, ja esiet saņēmis atteikumu šī iemesla dēļ, pamēģiniet iekļauties mazākā summā. Iespējams šobrīd var uztaisīt remontu tikai daļēji, atmaksāt kredītu un tad pieteikties nākamajam. Noteikti arī ir iespējams atrast līdzvērtīgu telefonu vēlamajam par mazākām naudiņām. Risinājumu ir iespējams atrast teju katrā situācijā!

PATĒRIŅA KREDĪTI

Spiediet pogu augstāk, ja vēlaties atrast piemērotāko Jūsu mērķiem patēriņa kredītu!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas