Sieviete, sēžot pie datora, telefonā meklē, kur paņemt naudas aizdevumu

Aizdevumi

Naudas aizdevums: parāds kabatā

Jeļena Rozentāle

3 min.

Aizdomājoties par naudas aizdevuma noformēšanu internetā, vajadzētu padomāt par savām spējām atmaksāt aizdevumu noteiktā laikā, lai nenāktos sastapties ar negatīvu pieredzi un augošiem parādiem. Diemžēl šī ir izplatīta problēma starp cilvēkiem, kas aizņemas neatbilstoši savām finansēm, neizrēķinot savu reālo budžetu, bet aizņemoties mirkļa iespaidā.

Ikmēneša maksājumu neveikšanas sekas.

Vienmēr izlasiet līgumu ar aizdevēju pirms to parakstiet, lai būtu informēts par visām iespējām sekām nemaksāšanas gadījumā. Turklāt tas ir noderīgi arī, lai pārliecinātos par nosacījumiem, ko Jums solīja, izvēloties konkrēto piedāvājumu.

Persona telefonā pēta pieejamos naudas aizdevumus

Atgriežoties pie sekām, kas var sagaidīt, ja nemaksāsiet ikmēneša maksājumus:

  1. Nokavējuma procenti. Daudz kreditori līdz ar pirmo vai otro kavējuma dienu sāk aprēķināt soda naudu no kopējās kavējuma summas. Tie var būt līdz pat 1% dienā, taču, ja konkrētu procentu apmērs nav norādīts, būs jārēķinās ar likumiski noteiktiem nokavējuma procentiem – 0,0164 % par katru kavējuma kalendāro dienu. 
  2. Kavēto maksājumu iekasēšana. Pēc līgumā norādītā perioda, kad nebija saņemts ikmēneša maksājums (parasti tie ir divi mēneši), informācija par kavēto summu tiks iesniegta parādpiedziņas kompānijā. Tas nozīmē, ka Jums būs jārēķinās ar papildu izdevumiem, jo arī šī iestāde vēlēsiet saņemt naudu par saviem pakalpojumiem. 
  3. Parāda cedēšana. Protams, ne visi samaksā savus kavētos maksājumus arī parādpiedziņas kompānijai, līdz ar to parāds var tikt cedēts, nodots tiesā u.tml. Šādā gadījumā sekas var būt smagākas, jo variet saskarties ar piespiedu naudas novilkšanu no bankas konta, ja to piespriež tiesa. Jūs variet zaudēt arī savu īpašumu, tāpēc labāk negaidīt tādu rezultātu, bet atmaksāt parādu ātrāk. 
  4. Slikti ieraksti kredītvēsturē. Nemaksājot jebkādus rēķinus laikā, atzīme par to parādās Jūsu kredītreitingā. Situācijās, kad naudas aizdevums vispār netiek segts, sekas var būt krietni bēdīgākas. Neviens sevi cienošs aizdevējs nevēlēsies aizdot naudu personai, kas nav uzticama un neievēro savas kredītsaistības, līdz ar to Jūs paliksiet bez naudas aizdevuma brīdī, kad tas tiešām būs nepieciešams. 

Kā varējāt secināt, ir svarīgi veikt maksājumus laikā, jo tas ir Jūsu garants nākotnē ne vien aizdevuma saņemšanai, bet arī iespēja saņemt aizdevumu uz īpaši izdevīgiem nosacījumiem! 

Risinājums parādu augšanas apmēriem. 

Brīdī, kad esiet saskaries ar augstāk uzskaitītām nepatīkamām sekām, ir iespējams sameklēt risinājumu. Taču šī iespēja nebūs piemērota visiem, jo prasa papildu naudas ieguldījumus un apņēmību segt savas kredītsaistības. 

Maksātnespēja – iespējams šo apzīmējumu esiet agrāk dzirdējis, bet nebijāt aizdomājies, ka tas varētu Jums kādreiz noderēt. Lūk, tā ir reāla iespēja atmaksāt visus Jūsu parādus ar iespēju saglabāt savu īpašumu un atjaunot savu maksātspēju. 

Jāņem vērā, ka maksātnespējas procesa uzsākšana prasa ieguldīt papildu finanses (ap 1000 eur) un tā ir vairāk piemērota cilvēkiem, kam naudas parāds sasniedz vairākus desmitus tūkstošus. Nevajadzētu atvēlēt naudu procesa uzsākšanai, ja esiet parādā vien pāris tūkstošus – labāk sarunāt pakāpenisku aizdevuma segšanu ar atbildīgo par Jūsu parādu iestādi, protams, ja jau nav par vēlu. 

Situācijās, kad vēl tikai saprotiet, ka nevariet veikt laikā maksājumus par kredītsaistībām, jo ir paņemti pārāk daudz naudas aizdevumi, ir vērts padomāt par refinansēšanas pakalpojumu jeb kredītu apvienošanu. Tā ir Jūsu iespēja atvieglot kredītsaistību slogu, jo būs jāveic viens maksājums vairāku vietā, kā arī bieži sanāk mazākā procentu likme, līdz ar to varēsiet arī ietaupīt.

Sieviete datorā atrāda piemēroto naudas aizdevumu un tagad prasa padomu draugam, sūtot ziņu telefonā

Naudas aizdevums godprātīgiem cilvēkiem.

Aizņēmējiem, kas vienmēr atmaksā savus aizdevumus laikā, ir iespēja saņemt labākus nosacījumus nekā tiem, kuriem ir pa laikam rodas problēmas ar ikmēneša maksājumiem. Ja izvērtējot Jūsu kredītreitingu, aizdevējs pamanīs “melnus plankumus”, naudas aizdevums var tikt izsniegts vien:

  • samazinot iespējamo aizdevuma summu;
  • samazinot aizdevuma segšanas laiku;
  • palielinot gada procentu likmi;
  • paprasot nodrošinājumu vai galvotāju.

Turpretī ar labu kredītvēsturi Jums ir visas iespējas saņemt zemāko procentu likmi un maksimālo aizdevuma summu uz Jūsu vēlamo aizdevuma segšanas laiku. Uzticami aizņēmēji ir labākie kreditoru klienti! 

Izvēlaties piemēroto kredīta veidu, kreditoru uz aizpildiet pieteikumu nepieciešamajai summai!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas