Nebanku kredīti “apauguši” ar piedāvājumiem, līdzīgi kā attēlā redzamie stādiņi ar naudu

Aizdevumi

Nebanku kredīti – kāpēc izvēlēties?

Jeļena Rozentāle

3 min.

Šobrīd jebkuram pakalpojumam ir plašs piedāvājumu klāsts, līdz ar to patērētājs var izvēlēties sev piemērotāko, izvērtējot visus pieejamos variantus. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi vienmēr sameklēt visas pieejamās alternatīvas pirms tiek pieņemts lēmums. Šo apgalvojumu var attiecināt arī uz finanšu iestādes izvēli, kur vēlaties aizņemties naudu.

Mūžīgā konkurence pastāv starp banku un nebanku finanšu iestādēm, tamdēļ cilvēkiem bieži rodas nepareizs priekšstats par nebanku kreditoriem.

Ceļa zīme, kur var paņemt kredītus, ar diviem virzieniem “nebanku finanšu iestādes” un “bankas”

Kāpēc cilvēki baidās no nebanku kreditoriem?

Vispopulārākais iemesls ir, ka šīs iestādes “nav oficiālas”. Tas ir pavisam aplams apgalvojums, jo gan banku, gan nebanku iestādes ir pakļautas Latvijas likumdošanai. Lai nebanku kredītu iestāde varētu darboties, tai jāsaņem atbilstoša licence savas darbības veikšanai, kā arī tās darbība tiek stigri novērota no specializētām instancēm. 

Otrs iemesls parasti ir no informācijas trūkuma, jo daži cilvēki joprojām domā, ka nebanku finanšu iestādes izsniedz vien ātros kredītus, turklāt ar neizdevīgiem nosacījumiem. Protams, ātrie kredīti šiem kreditoriem joprojām ir piedāvājumā, taču to piedāvājumu klāsts ir papildinājies ar virkni citu kredītu veidu – patēriņa kredīti, auto kredīti, kredītlīnijas, kā arī kredītu apvienošana, kredīti uzņēmumiem un pat hipotēka. 

Jāatzīst, ka bieži nebanku kredīti ir krietni izdevīgāki, jo piedāvā zemāku procentu likmi. Pie tam kredīta pieteikumi tiek izskatīti ļoti ātri. Citreiz iespējams tie nevarēs piedāvāt pietiekami lielu summu vai ilgāku kredītu atmaksas termiņu kā banku iestādes, taču noteikti vienmēr ir vērts savā kreditoru salīdzinājumā iekļaut arī šīs nebanku iestādes, jo lielākoties tās spēs izteikt Jūsu vajadzībām vislabāko finanšu risinājumu.

Kāpēc izvēlēties nebanku finanšu iestādes?

Ar katru gadu pieaug patērētāju interese par naudas aizņemšanos pie nebanku kreditoriem, jo tie piedāvā: 

  1. Ātru un kvalitatīvu apkalpošanu – kredīts tiks izsniegts iespējami ātrā laikā un parasti tas aizņem vien dažas minūtes. 
  2. Labāku procentu likmi ilgtermiņa kredītiem – īpaši saviem esošiem klientiem. Par banku iestādēm nākas gan bieži dzirdēt (kā arī pašai ir pieredze), ka saviem esošiem klientiem banka piedāvā augstāko procentu likmi nekā jaunajiem, ko vēlas piesaistīt. 
  3. Plašu piedāvājumu klāstu – varēsiet atrast sev piemērotāko kredīta variantu. 

Lēmumu par naudas aizņemšanos vajag pieņemt tikai pēc rūpīgas informācijas apkopes. Protams, var gadīties, ka tieši banka izteiks izdevīgāko piedāvājumu, taču jebkurā gadījumā vajag pārliecināties, ka tieši šis variants ir tā labākā izvēle!

Pāris pēc apkopotās informācijas izvērtē, kādu nebanku kredītu izvēlēties

Nebanku kredītu nosacījumi. 

Jāsaprot, ka visas finanšu iestādes, neatkarīgi no tā, vai tā ir banku vai nebanku iestāde, vēlas sava aizdevuma atmaksu saņemt laikā. Tieši tāpēc vienmēr tiks pārbaudīta klienta maksātspēja un iepriekšējā pieredze ar kredītiem jeb kredītvēsture. 

Klienta maksātspēja tiek vērtēta pēc ikmēneša oficiālo ienākumu apmēra. Pie tam ir svarīgi, lai vairāk par 30-40% no kopējiem ienākumiem netiktu tērēti maksājumiem. Tieši tāpēc Jums vajadzēs uzrādīt bankas konta pārskatu par pēdējiem 6 mēnešiem. 

Īpaši rūpīgi tiek izskatīta klienta kredītvēsture. Ja tā ir sabojāta, ir liels risks nesaņemt aizdevumu pavisam vai arī ar lielāku procentu likmi. Jebkurā gadījumā jāatceras, ka visi pieteikumi tiek izskatīti individuāli, jo kreditors pievērš uzmanību visām detaļām. 

Aizdevumus nebanku iestādes izsniedz no 18-20 gadiem atkarībā no izvēlētā kreditora un nepieciešamā kredīta veida. Daudziem aizdevējiem tikko pilngadību sasniegušie jaunieši tiek iedalīti riska grupā, līdz ar to kredīti bieži netiek izsniegti. Vienmēr variet noskaidrot šo informāciju izvēlētā kreditora mājaslapā. 

KREDĪTI

Comperia mājaslapā variet izvēlēties interesējošo kredīta veidu un atlasīt variantus pēc Jūsu vecuma, nepieciešamās summas un kredīta atmaksas termiņa.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas