Jauniete Google meklē, no cik gadiem var paņemt kredītu

Aizdevumi

No cik gadiem var paņemt kredītu?

Jeļena Rozentāle

2 min.

Bieži jauniešiem, kam nepieciešams kredīts, rodas jautājums, vai varēs vispār aizņemties nepieciešamo naudu, jo vienmēr ir vecuma slieksnis, no kura ir pieejami konkrēti pakalpojumi vai preces. 

Protams, lielākoties, sasniedzot pilngadību, 18 gadus, uzreiz ir pieejamas agrāk aizliegtās lietas, tai skaitā parādās arī iespēja paņemt kredītu. Taču ne visi finanšu pakalpojumu sniedzēji piedāvā aizņemties naudu jauniešiem. 

Jauniete vēlas paņemt kredītu un meklē piemērotāko variantu

Vecuma ierobežojumi. 

No cik gadiem tad var paņemt kredītu? Atbilde nav viennozīmīga, jo katra kredītiestāde izstrādā savus nosacījumus, uz kuriem izsniedz aizdevumus.

Ir iestādes, kas piedāvā kredītus jauniešiem no 18 gadiem, taču biežāk pakalpojums ir pieejams vien no 19 vai pat 20 gadiem. Kāpēc tā? Jo tikko sasniegušajiem pilngadību jauniešiem pārsvarā nav darba pieredzes un regulāru ienākumu, līdz ar to šī vecuma personas tiek uzskatītas par riska grupu. Turklāt bieži jaunieši ir bezatbildīgi savos lēmumos un neapdomā uz priekšu, kā varēs atmaksāt kredītu. Protams, to nekādā gadījumā nevar attiecināt uz visiem, taču kredītiestādes tādējādi sevi pasarga no zaudējumiem.

Arī personām no 19 un 20 gadiem aizdevēji kredītus izsniedz uzmanīgi, pirms tam kārtīgi izpētot katra konkrētā aizņēmēja maksātspēju un kredītpieredzi.

Kur var saņemt kredītu? 

Piedāvājumu tirgū ir daudz finanšu iestādes, kas piedāvā aizdevumus fiziskām personām. Ir tikai jāatrod Jūsu vajadzībām piemērotāko. To paveikt var palīdzēt kredītu salīdzināšanas platformas, tāpat kā Comperia mājaslapa, kur variet atrast plašu informāciju par populārāko kredītiestāžu piedāvājumiem un tos savā starpā salīdzināt. 

  1. Klikšķiniet zemāk un izvēlieties piemērotāko kredīta veidu. 
  2. Atlasiet variantus pēc Jūsu vecuma.
  3. Nepieciešamības gadījumā meklēšanas joslā atzīmējiet arī vēlamo summu un termiņu. 
  4. Salīdziniet variantus un izvēlaties piemērotāko. 
  5. Aizpildiet pieteikumu – Jūs variet aizpildīt vairākus un tad izvēlēties labāko no piedāvājumiem. 
  6. Sagaidiet atbildi no kreditora. 
  7. Saņemiet naudu savā bankas kontā. 

KREDĪTI - izvēlies piemērotāko

Ir svarīgi vienmēr salīdzināt visus pieejamos piedāvājumus, jo tā Jūs varēsiet izvairīties no situācijas, ka paņemsiet kredītu ar paaugstināto procentu likmi. No Jūsu izvēles ir atkarīgs, kāds ikmēneša maksājums Jums būs jāveic un cik daudz pārmaksāsiet procentos.

Kredītu nosacījumi. 

Kā noskaidrojām augstāk, katrai kredītiestādei var tikt norādīts savs vecuma ierobežojums, taču parasti paņemt kredītu var no 18 līdz 20 gadiem. Turklāt papildus vecuma ierobežojumiem ir noteikti jāatbilst arī citiem nosacījumiem. Piemēram, ir jābūt regulāriem un oficiāliem ienākumiem, no kuriem varēsiet segt ikmēneša maksājumus par kredītu. Tieši tāpēc kreditori bieži lūdz pievienot pieteikumam bankas konta pārskatu par pēdējiem 6 mēnešiem. 

Jauniete tur rokā vairākas 100 eiro banknotes, ko paņēma kredītā

Tiks pārbaudīta arī kredītvēsture. Ir labi, ja Jums iepriekš ir bijuši kredīti, kurus esiet veiksmīgi nomaksājis. Tā veidojas pozitīva kredītpieredze. Ja šis būs Jūsu pirmais aizdevums (kas nebūtu brīnums tikko sasniegušam pilngadību jaunietim), kreditoram nebūs ko novērtēt, līdz ar to tas var ierindot Jūs riska grupā. Protams, kredīts visdrīzāk tiks izsniegts, taču visticamāk netiks piedāvāta viszemākā procentu likme. Tieši tāpēc iesakām aizpildīt kredītu pieteikumus uz vairākām finanšu iestādēm, lai Jums būtu iespēja izvēlēties starp vairākiem variantiem. 

Noteikti atbildīgi izvērtējiet nepieciešamību aizņemties naudu no kredītiestādes, jo jebkurā aizņemtā nauda ir jāatdod. Neatgriežot aizdevumu noteiktā termiņā, kredītiestāde būs tiesīga saskaņā ar noslēgto līgumu aprēķināt nokavējuma procentus un vēlāk nodot Jūsu lietu parādpiedziņas kompānijai. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas