Sievietei rokās karšu maksājumu termināls un kredītkarte, jo viņa vēlas samaksāt par pirkumu ar norēķinu karšu kredītu

Aizdevumi

Norēķinu karšu kredīts

Jeļena Rozentāle

2 min.

Norēķinu karšu kredīts ir daļa no populārākajiem finanšu instrumentiem, kas ļauj apmaksāt pirkumus, pilnībā izslēdzot nepieciešamību pēc skaidras naudas. Turklāt norēķinu kartē ir pieejami līdzekļi, kuri noformēti kā aizņēmums, palīdzot iegādāties preces no dārgākas cenu kategorijas, atmaksājot to vērtību vēlāk. 

Kā strādā norēķinu karšu kredīts? 

Norēķinu karšu kredīts jeb kredītkarte tiek izsniegts bankās. Pateicoties šim finanšu pakalpojumam jūs saņemat naudas līdzekļus, kurus variet tērēt pēc saviem ieskatiem – rēķinu apmaksai, preču iegādei, depozītam, īrējot auto vai pasūtot aviobiļetes u.tml. 

Aizņēmējs sēž pie datora un tur rokās trīs kredītkartes, jo plāno atmaksāt iepriekš noformētus norēķinu karšu kredītus

Norēķinu karšu kredīta limits tiek piešķirts, izvērtējot klienta kredītvēsturi, esošo kredītsaistību apjomu un ienākumus. Jo augstāks vērtējums, jo lielāku limitu var piešķirts banka. Izmantojot līdzekļus no kredītkartes, ir jārēķinās ar ikmēneša procentu maksājumiem no izmantotās summas. Turklāt parasti ir mēneša maksājums par iespēju izmantot šo pakalpojumu, kas tiek atrunāts noslēgtajā līgumā. 

Norēķinu karšu kredīts ir elastīgs finanšu pakalpojums, jo jūs jebkura brīdī ir iespēja papildināt izlietoto summu, tādējādi samazinot savus procentu maksājumus. Turklāt limits, kas tiek papildināts, jebkurā laikā var tikt izmantots atkārtoti – tādējādi nauda ir pieejama vienmēr! 

Kā noformēt norēķinu karšu kredītu? 

Norēķinu karšu kredīts galvenokārt ir banku pakalpojums, taču arī nebanku finanšu iestādēs ir līdzīgs pakalpojums – kredītlīnija. Tā paredz iespēju aizņemto naudas summu novirzīt uz savu debetkarti un lietot to pēc tāda paša principa kā kredītkarti. 

Tātad, lai saņemtu vēlamo pakalpojumu, ir nepieciešams

  1. Salīdzināt pakalpojumus vairākās finanšu iestādēs. Izpētiet procentu likmi par izmantotā limita summu, atmaksas iespējas, ikmēneša maksājumu daļu u.tml. nianses. 
  2. Aizpildīt pieteikumu, pievienojot nepieciešamo informāciju un dokumentus, piemēram, bankas konta izdruku, ja piesakāties pakalpojumam ne savā bankā. 
  3. Saņemot apstiprinājumu kredītam, vajadzēs parakstīt līgumu, lai saņemtu piešķirto naudas summu. 

Svarīgākais solis, ko nevajadzētu izlaist, ir piedāvājumu salīdzināšana, jo tikai tā ir iespējams izvēlēties piemērotāko savām vajadzībām un finanšu iespējām variantu. Turklāt šis solis aizņems tikai dažas minūtes no jūsu laika, bet saņemsiet jūs vairāk – izdevīgus kredīta nosacījumus. 

Vīrietis tur rokās telefonu un kredītkarti, jo vēlas paņemt jaunu norēķinu karšu kredītu

Kā pareizi izmantot norēķinu karšu kredītu? 

Kredītkartes izmantošana prasa lielu atbildības sajūtu un disciplinētus maksājumus, tāpēc Comperia sagatavoja saraktu ar noderīgiem lietošanas ieteikumiem: 

  • Sekojiet līdzi kredītlimita summai un nepārsniedziet to, lai izvairītos no papildu maksājumiem;
  • Veiciet laicīgi vismaz minimālo kredīta maksājumu, lai izvairītos no kavējumiem un nokavējuma procentiem;
  • Cenšaties veikt lielākus maksājumus, lai ātrāk nosegtu iztērēto limitu, tādējādi varēsiet ietaupīt uz procentu maksājumiem;
  • Pārbaudiet kartes maksājumu izdruku, lai pārliecinātos, ka visas transakcijas ir pareizas un nav pārsniegta piešķirta limita summa; 
  • Nenorādiet bankas kartes datus aizdomīgajos interneta veikalos, lai izvairītos no krāpšanas mēģinājumiem. Tādiem pirkumiem drošāk izmantot pavisam citu karti – ar konkrētu pirkuma summu;
  • Par naudas izņemšanu no bankomātiem parasti aprēķinās komisijas maksa, tāpēc esat uzmanīgi. 

Norēķinu karšu kredīts ir ērts rīks maksājumu veikšanai un preču iegādei, taču ir nepieciešams pārliecināties par drošību, lai izvairītos no izplatītākām lietošanas kļūdām. Izmantojiet kredītu atbildīgi, pārliecinoties, ka spēsiet to atmaksāt līguma atrunātajā laikā. 

KREDĪTLĪNIJAS

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas