Pie piezīmju sienas ir piestiprināta lapiņa ar uzrakstu “Patēriņa aizdevums”

Aizdevumi

Patēriņa aizdevums izvirzītajiem mērķiem

Jeļena Rozentāle

2 min.

Ikdienu tēriņu summa pieaug katru dienu, galvenokārt, inflācijas ietekmē. Līdz ar to var rasties nepieciešamība pēc papildu finansēm, lai segtu negaidītus tēriņus un realizētu savus sapņus. Viens no risinājumiem, kas var palīdzēt iegūt nepieciešamos līdzekļus, ir patēriņa aizdevums. 

Kā strādā patēriņa aizdevums?

Patēriņa aizdevums ir piemērots brīžos, kad radušies neparedzēti izdevumi, piemēram, automašīnas remonts vai mājsaimniecības tehnikas iegāde. Turklāt šis aizdevuma veids piedāvā iespēju aizņemties naudu ļoti īsā laikā, tādējādi paaugstinot izredzes sasniegt izvirzītos mērķus. 

Comperia.lv jūs variet salīdzināt finanšu iestādes, kas piedāvā patēriņa aizdevumus. Līgumu nosacījumu izpēte pirms aizdevēja izvēles ir svarīgs priekšnoteikums, lai varētu izvēlēties visizdevīgāko variantu. 

Persona, sēžot ārā pie galda, telefonā meklē, kur paņemt patēriņa aizdevumu

Kā saņemt patēriņa aizdevumu?

Aizdevuma pieteikšanās un saņemšanas process ir vienkāršs un ērts – tas neaizņems daudz laika, ja ziniet, ko vēlaties un kāda summa jums ir nepieciešama izvirzītajam mērķim. 

  1. Pirmkārt, nepieciešams salīdzināt piedāvājumus, ņemot vērā: 
  • izsniegšanas prasības;
  • procentu likmes;
  • atmaksas nosacījumus. 

Noteikti ir jāizvērtē arī savas spējas segt aizdevumu līguma noteiktajos termiņos. Izvēlaties piedāvājumu, pamatojoties uz saviem ienākumiem un maksāšanas iespējām. 

  1. Otrkārt, dodieties uz izvēlētā aizdevēja mājaslapu un aizpildiet pieteikumu. Parasti nepieciešams norādīt datus par sevi, saņemtajiem ienākumiem, izdevumu summu par esošajām kredītsaistībām, kā arī bankas kontu, e-pastu un telefona numuru.

Visai informācijai jābūt precīzai un godīgai. Nemelojiet aizdevējam, jo finanšu iestāde visu var pārbaudīt  specializētajās datu bāzēs. 

Sieviete sēž uz dīvāna un portatīvajā datorā pilda pieteikumu patēriņa aizdevumam, norādot savas bankas kartes datus

  1. Trešais solis ietver gaidīšanas laiku, kas parasti neaizņem vairāk par 15 minūtēm. Kredītiestāde šajā periodā izvērtē aizņēmēja kredītreitingu. Piešķirtā procentu likme ir atkarīga tieši no saņemtā vērtējuma. 

Tiklīdz lēmums par kredīta piešķiršanu tiks pieņemts, jums izsūtīs ziņu un līguma nosacījumus. Noteikti vajadzētu iepazīties ar katru punktu pirms parakstīšanas, lai vēlāk nebūtu pārsteigumu. 

  1. Saņemiet patēriņa aizdevumu savā bankas kontā un veiciet iecerētos pirkumus, atrisiniet negaidītās finansiālās problēmas un sasniedziet izvirzītos mērķus. 

Patēriņa aizdevuma atmaksas kārtība

Izveidojiet skaidru plānu ar aizdevuma atmaksu. Tas nozīmē, ka jāseko līdzi maksājumu grafikam – pieturēties pie norādītiem termiņiem un regulāri veiciet iemaksas. Turklāt bieži ir variants atmaksāt aizdevumu ātrāk, protams, ja jums ir tāda iespēja. 

Pirms pieņemat lēmumu par patēriņa aizdevumu, veiciet rūpīgu savu finansiālo iespēju vērtējumu. Pajautājiet sev, vai aizdevums patiešām ir nepieciešams vai tomēr mērķis, kuram aizņemieties, var pagaidīt. Pārliecinieties, ka saprotiet aizdevuma nosacījumus un ka spēsiet tos izpildīt. 

PATĒRIŅA AIZDEVUMI

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas