Vīrietis rūtainā kreklā apķēra galvu ar rokām un apdomā, kur ir pieejami kredīti bez darba vietas

Aizdevumi

Pieejamie kredīti bez darba vietas

Jeļena Rozentāle

3 min.

Ko darīt, ja nav oficiālās darba vietas, bet ir steidzami nepieciešama nauda? Aizņemties! Bet vai tas ir iespējams? Aplūkosim pieejamo kredītiestāžu informāciju un atradīsim atbildi. 

Kādas ir iespējas? 

Kredītu bez darba vietas parasti ir iespējams pieteikt uz saņemt no ātro kredītu aizdevējiem. Šo piedāvājumu klāsts ir diezgan plašs un kredītu parasti izsniedz jau no 18-20 gadiem. Jāņem vērā, ka īstermiņa kredīti parasti gan tiek izsniegti uz īsu termiņu un līdz ar to aizdevuma summa ir ierobežota. 

Kas tiek ņemts vērā? 

Ātrajam kredītam var pieteikties arī bezdarbnieks. Būsim godīgi – ir cilvēki mūsu valstī, kuriem nav regulāru ienākumu no darbavietas, jo ir palikuši bez darba vai tiek nodarbināti tikai sezonālajā darbā. Bezdarbnieku līmenis uz 2022. gada marta beigām ir bijis 6,8%.

Sieviete sēž un skatās rēķinus, bet vīrietis rēķina kalkulatorā un saprot, ka neiztikt bez kredīta, ko varētu saņemt bez darba vietas

Kredītiestādes izvērtē vairākus aspektus pieņemot lēmumu aizdevuma izsniegšanai: 

  • Protams, liels pluss ir stabila darbavieta, taču, ja esat palicis bez darba un algas, tiks ņemti vērā arī jebkuri citi oficiālie un regulārie ienākumi. Pie ienākumiem ņems vērā – bezdarbnieka pabalstu, vecuma pensiju, invaliditātes pensiju, stipendijas u.c. pabalstus, ienākumus no nekustamā īpašuma izīrēšanas u.tml. 
  • Izdevumiem par kredītsaistībām no kopējā ienākumu apmēra nevajadzētu pārsniegt 40% robežu. 
  • Ne mazāk nozīmīgs faktors ir kredītvēsture. Ir svarīgi, lai aizņēmējs laicīgi maksā visus savus rēķinus. Šeit ir domāti gan maksājumi par kredītsaistībām, gan maksājumi par telekomunikāciju vai komunālajiem pakalpojumiem. Negatīvi tiks novērtēta informācija par pavisam nenodzēstu kredītu. 

Ilgtermiņa kredītu iespējas. 

Finanšu iestādēm ir svarīgi, lai Jums būtu regulāri ienākumi, īpaši ilgtermiņa kredītu (piemēram, patēriņa kredīts), izsniegšanā. Tas ir tāpēc, ka šajā gadījumā aizdevuma summas ir krietni lielākas nekā tiek piedāvāts ātrajiem kredītiem. 

Arī personas bez darba vietas var pieteikties ilgtermiņa kredītam, taču tad obligāti jābūt jebkura cita veida oficiālajiem ienākumiem, no kuriem Jums būs iespēja segt aizdevumu. Ja ienākumu nav, Jūsu kredītreitings tiks novērtēts kā maksātnespējīgs. 

Protams, pastāv iespēja kredītu noformēt pret ķīlu, bet esiet uzmanīgs – ja finansiālās saistības neatmaksāsiet, Jūsu īpašums pāries kreditora rokās.

Persona zilā džemperī ar dzelteno kafijas krūzi rokā meklē datorā, kur ir pieejami kredīti bez darba vietas

Kas ir nepieciešams, lai pieteiktos kredītam? 

  • Jums ir jābūt Latvijā pastāvīgai dzīvesvietai un jābūt pilngadīgam. Parasti kredītus izsniedz no 18-20 gadiem, bet tas ir atkarīgs no paša kreditora noteikumiem.
  • Tāpat Jums jābūt aktīvam mobilā telefona numuram, e-pastam un bankas kontam.
  • Piesakoties ilgtermiņa kredītam, vajadzēs uzrādīt algas konta izrakstu vai izziņu par ienākumiem.

Klikšķiniet uz pogu zemāk, lai varētu redzēt labākos piedāvājumus, kur tiek piešķirti arī kredīti bez darba vietas.

POPULĀRĀKIE KREDĪTI

Noteikti salīdziniet piedāvājumus, izvēlaties piemērotāko un aizpildiet pieteikumu. Atbilde ātro kredītu aizdevumiem parasti atnāk vien dažu minūšu laikā, taču ilgtermiņa kredīta iespējas parasti tiek novērtētas vienas darba dienas laikā. 

Ko darīt, ja ir slikta kredītvēsture un nav darba?

Jūs variet nosūtīt pieteikumus nepieciešamās summas kredītam uz vairākām vietām. Katru situāciju kreditors izskata individuāli. Bet ņemiet vērā, ka šajā gadījumā Jūsu oficiālie ienākumi būs tas, uz kā pamata tiks pieņemts lēmums aizdevuma izsniegšanai. 

Nav oficiālu ienākumu. 

Kredītiestādes vienmēr ņem vērā tikai oficiālos ienākumus. Cita veida ienākumus nav iespējams pārbaudīt, līdz ar to nav iespējams novērtēt Jūsu maksātspēju. Šādos gadījumos visticamāk saņemsiet atteikumu.  

Vīrietis rūtainā kreklā skatās datora ekrānā un saprot, ka bez oficiāliem ienākumiem nevarēs saņemt kredītus bez darba vietas

Secinājumi par kredītiem bez darba vietas.

Esot bezdarbniekam ir iespēja paņemt aizdevumu, bet tas ir iespējams vien, ja Jums ir oficiālie ienākumi. Jums var nebūt algas, bet jābūt ienākumiem, no kuriem varēsiet atmaksāt kredītu.  Papildus, protams, tiks pārbaudīta kredītvēsture, bet noteicošais punkts ir tieši pieejamie regulārie naudas līdzekļi aizdevuma segšanai.  

Jebkurā gadījumā Jūs variet aizpildīt pieteikumus vairākās kredītiestādēs un sagaidīt atbildi.

POPULĀRĀKIE KREDĪTI BEZ DARBA VIETAS

Atceraties – aizņematies atbildīgi un izvērtējiet savas spējas atmaksāt kredītu

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas