Uz galdiņa nolikts stilizēts TV ar uzrakstu “populārākie aizdevumi”

Aizdevumi

Populārākie aizdevumi

Jeļena Rozentāle

3 min.

Nonākot pie lēmuma veikt kādu lielu pirkumu, mēs bieži sākam aizdomāties par iespēju aizņemties naudu finanšu iestādē. Lai būtu pārliecināts, ka esiet izdarījis pareizu izvēli, vienmēr salīdziniet vēlamo preci dažādos veikalos, pirms tam veicot pilnīgu preces analīzi. 

Piemēram, vēlaties iegādāties Smart TV, taču ņemot vērā, ka tas nav lēts pirkums, no sākuma izpētiet televizoru piedāvājumus, analizējiet katra zīmola priekšrocības, modeļa īpašības un jau tālāk salīdziniet cenas tirgū. 

Iepriekš minēto rūpīgo pieeju televizora izvēlei jāpiekopj arī, izvēloties atbilstošu vēlamajam pirkumam aizdevumu. Ir svarīgi izvēlēties patiešām labu aizdevēju, ar kuru varēsiet izdevīgi sadarboties ilgstoši, jo parasti lielākiem pirkumiem tiek izvēlēti ilgtermiņa aizdevumi uz vismaz gadu vai ilgāku termiņu.

Sieviete, sēžot uz grīdas, meklē datora populārākos aizdevumus

Kā izvēlēties labāko aizdevēju?

Nedrīkst kļūdīties, kad izvēlaties kredītiestādi, jo kļūda var novest pie lielas pārmaksas un finanšu zaudēšanas, bet pārdomāta izvēle ļaus ietaupīt naudu. Tieši tāpēc vajadzētu vienmēr salīdzināt aizdevumu piedāvājumus, lai varētu izdarīt labāko izvēli. 

Atvieglojiet sev izvēli ar kredītu salīdzināšanas portāliem, kas apkopo informāciju par populārākajiem aizdevumiem, un pilnīgi bezmaksas ļauj ērti un ātri iepazīties ar nepieciešamajiem izvēlei datiem: summu, termiņu, gada procentu likmi, akcijām utt. 

Gada procentu likme ir svarīgākā detaļa, uz ko vajadzētu paļauties, izvēloties aizdevēju, jo tā ļauj saprast, ar kādiem izdevumiem Jums būs jārēķinās aizdevuma atmaksas laikā. 

Mājaslapa Comperia ir izveidota tā, lai Jūs varētu maksimāli ātri atrast piemērotāko aizdevēju un saņemt naudu savam sen kārotam pirkumam. Atlasiet aizdevējus pēc parametriem, norādot summu, termiņu un vecumu, aizpildiet pieteikumu un gaidiet. Atbildi saņemsiet nieka 15 minūtēs, bet naudu uz bankas kontu vēl ātrāk. 

Populārākie aizdevumi ir īstā izvēle

Brīdī, kad ir grūti izvēlēties kādam aizdevuma veidam dot priekšroku attiecīgajā situācijā, ir vērts apskatīt aizdevumu izlasi. Populārākie aizdevumi ir tie, ko vairākums patērētāju jau ir izvēlējušies, jo:

  • tie ir izdevīgi;
  • ērti noformējami;
  • ir ātra pieteikumu izskatīšana. 

Protams, nevajadzētu paļauties vien uz citu cilvēku pieredzi, taču tā ir noderīga, lai pieņemtu pareizo izvēli. Izpētiet aizdevumu piedāvājumus, tos salīdziniet un pārliecināties par savu izvēli! 

POPULĀRĀKIE AIZDEVUMI

Aizdevumam variet pieteikties, ja esiet Latvijas Republikas rezidents vecumā no 18 līdz 75 gadiem ar stabiliem ienākumiem un kontu kādā no Latvijas bankām.

Datorā atvērta mājaslapa Comperia ar pieejamiem kredīta veidiem, tai skaitā populārākajiem aizdevumiem

Ar kādiem ierobežojumiem var saskarties?

Izvēloties ilgtermiņa aizdevumus ir risks saskarties ar atteikumu, ja:

  • esiet izvēlējies aizdevuma atmaksas termiņu neatbilstošu vēlamajai summai;
  • esiet norādījis neprecīzus datus pieteikumā: vecums, kontaktinformācija, bankas konts u.tml.;
  • nav pietiekami oficiālie ienākumi vēlamajai aizdevuma summai; 
  • kredītsaistības šobrīd jau pārsniedz 40% no mēneša ienākumiem;
  • ir slikta iepriekšējā kredītpieredze. 

Par pēdējiem diviem atteikuma iemesliem noteikti variet nojaust jau pirms aizpildiet kredīta pieteikumu. Paņemt kārtējo aizdevumu varētu būt sarežģīti, ja šobrīd vēl neesiet nomaksājis iepriekšējos. Turklāt, ja iepriekš Jums bija problēmas ar aizdevumu atmaksu, aizdevējs var nolemt nenoslēgt līgumu ar negodprātīgu klientu.

Uzlabot savas iespējas uz pozitīvu iznākumu variet, nomaksājot aktīvos parādus un kādu brīdi laicīgi veicot maksājumus. Protams, tas negarantē, ka varēsiet paņemt aizdevumu, bet, ja varēsiet, visticamāk, Jums piedāvās mazāk izdevīgus nosacījumus. 

Piesakoties lielākai aizdevuma summai, jābūt gatavam, ka kredītiestāde novērtēs Jūsu ienākumu apmēru. Turklāt ienākumiem jābūt regulāriem un pārredzamiem bankas kontā, jo bieži kreditors lūdz pieteikumam pievienot konta pārskatu par pēdējiem 3-6 mēnešiem. Ja saņemiet algu neoficiāli vai oficiāli, bet uz rokas, Jums rādīsies problēmas ar aizdevuma noformēšanu. Tāpēc parūpējieties par to laicīgi! 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas