Personai datorā atvērta lapa ar uzrakstu “Aizdevumi no ārzemēm”

Aizdevumi

Vai ir pieejami aizdevumi cilvēkiem no ārzemēm?

2 min.

Arvien vairāk valsts iedzīvotāju, īpaši jauno cilvēku, izbrauc no Latvijas labākas dzīves meklēšanā uz citām valstīm. Diemžēl arī tur kādai daļai cilvēku neklājas nemaz tik rožaini, jo atrast patiešām labi apmaksātu darbu (tās valsts iedzīvotāju izpratnē) ir iespējams vien ar labām valodas zināšanām un vēlams izglītību. Līdz ar to kādu savu lielāku vajadzību piepildīšanai var paradīties nepieciešamība pēc aizdevuma

Vēl viena situācija – dzīvojot Latvijā, bija radušās finansiālās grūtības, kuru dēļ paņemti un neatmaksāti vairāki aizdevumi. Šobrīd ir vēlme nokārtot maksātnespēju, lai varētu izķepuroties no finanšu problēmu purva, bet ir nepieciešams kārtējs aizdevums, kuru neviena kredītiestāde vairs neizsniedz.

Abos minētos gadījumos personas var aizdomāties par iespēju “aizņemties no ārzemēm”. Tātad latvietis, dzīvojot citā ES valstī, vēlas aizņemties naudu Latvijā, bet latvietis, kas dzīvo Latvijā – no kādas citas valsts. Kādas ir iespējas?

Banka Austrijā – vai piedāvā aizdevumus atbraucējiem no ārzemēm?

Aizdevumi cilvēkiem no ārzemēm – kādi ir varianti?

Izpētot aizdevumu piedāvājumu klāstu ārzemēs, varēsiet pamanīt, ka katra finanšu iestāde pie nosacījumiem norāda, ka izsniedz aizdevumus vien savas valsts rezidentiem. Tātad valsts iedzīvotājiem ar pastāvīgu dzīvesvietu, kas var būt arī ārvalstnieki, kas apmetušies uz dzīvi konkrētā valstī un maksā tur nodokļus. Piemēram, Latvijā, lai paņemtu aizdevumu, ir jābūt pilsonim vai personai ar uzturēšanas atļauju un tai piešķirto personas kodu. 

Aizdevēji gan Latvijā, gan ārzemēs pirms izsniedz aizdevumu vienmēr vēlas būt pārliecināti par sava klienta maksātspēju. Līdz ar to, protams, pārbaudīs Jūsu gūtos ienākumus konkrētā laika periodā. Šie ienākumi var būt  saņemti, strādājot citā valstī, taču parasti nodokļiem jābūt maksātiem tajā valstī, kur vēlies pieteikt aizdevumu. Piemēram, ir jūrnieki, kas pastāvīgi dzīvo Latvijā, darba līgums viņiem noslēgts ar ārzemju kompāniju, bet katru gadu no saviem iepriekšējā gada ienākumiem viņa maksā nodokļus Latvijai. 

Ņemot vērā iepriekš minēto, varam secināt, ka aizdevumi būs pieejami ne visiem no ārzemēm atbraukušajiem cilvēkiem. Piemēram, paša raksta sakumā minētā persona, kas vēlas nokārtot maksātspēju, jo ir parādsaistības, no ārzemēm aizņemties naudu noteikti nevarēs. Taču cilvēkam, kas strādā ārzemēs oficiālajā darbā, bet Latvijā viņam ir deklarēta dzīvesvieta – ir iespēja aizņemties no Latvijas kredītiestādēm.

Vīrietis meklē internetā, vai pieejami aizdevumi no ārzemēm

Kā es varu aizņemties ārzemēs?

Noteikti rīkojaties sekojoši:

  1. Izpētiet konkrētas valsts aizdevumu piedāvājumus. Latvijas populārākos nebanku iestāžu piedāvājumus variet apskatīt Comperia salīdzināšanas platformas kredītu sadaļā
  2. Noskaidrojiet nosacījumus, uz kādiem aizdevums var tikt izsniegts. Latvijā aizdevumus sāk izsniegt personām (LR rezidentiem) no 18 gadiem ar oficiāliem ienākumiem. 
  3. Aizpildiet pieteikumu aizdevumu online, ja ir tāda iespēja, vai dodaties uz finanšu iestādi, paņemot līdzi personas apliecinošo dokumentu. 
  4. Sagaidiet pozitīvu atbildi, parakstiet līgumu un saņemiet naudu. 

Attiecība uz otro punktu – katrs aizdevējs (gan banku, gan nebanku iestādes) pats nosaka nosacījumus, uz kādiem izsniedz aizdevumus cilvēkiem. Jāsaka, ka citu valstu iedzīvotājiem aizdevumi no arzemem tiek piešķirti nelabprāt, bet, protams, iespēja vienmēr ir. 

Apkopojot augstāk minēto, jāsaprot, ka aizdevējam ir visas tiesības atteikt izsniegt aizdevumu, taču, ja liekās, ka pret Jums bija pieļauta diskriminācija – variet vērsties EEZ iestādē FIN-NET, kas uzrauga strīdus starp aizņēmējiem un aizdevējiem.

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas