Vīrietis uzvalkā stāv krustcelēs un viņam priekšā ir divas virzienu ceļa zīmes ar uzrakstiem “Patiesība” un “Mīti”

Interesanti raksti

Finanšu mīti un patiesība

Jeļena Rozentāle

2 min.

Mīti, kas eksistē, bieži var likt pieņemt nepareizus lēmumus, tai skaitā finanšu jomā. Tas ir bīstami, jo tādējādi varam ierobežot savu finansiālu izaugsmi. Šī iemesla dēļ jāmāk atšķirt mītus no patiesības – loģika un fakti, ko varam piemeklēt, šajā gadījumā ir mūsu lielākais palīgs. 

Mīts: Tikai turīgi cilvēki var ietaupīt naudu.

Patiesība: Ietaupīt naudu var ikviens, neatkarīgi no ienākumu apjoma. Rezerves fonda veidošana māca disciplīnu. Tikai, regulāri atliekot konkrētu summu, varam sasniegt finansiālus mērķus. Jebkura naudas summa, kas ir atlikta neparedzētiem dzīves gadījumiem, ir noderīga, jo var palīdzēt atvieglot finansiāli sarežģītu situāciju. Līdz ar to veidot krājumus ir nepieciešams katram. 

Vīrietis uzvalkā stāv uz zilas bultiņas, kas virzās augšup, un skatās binoklī, meklējot finanšu mītus

Mīts: Kredītkarte vienmēr ir slikts lēmums.

Patiesība: Kredītkarte ir racionāls un praktisks finanšu instruments, ja tā tiek lietota pareizi. Ar kredītkarti ir iespējams gūt vairums priekšrocības, piemēram, atlaides, kā arī veikt drošus pirkumus internetā. Turklāt ilgtermiņā, ja tiek ievēroti visi līguma nosacījumi, ir iespējams uzlabot kredītvēsturi. 

Mīts: Investēšana ir tikai bagātu cilvēku privilēģija.

Patiesība: Investēšana ir pieejama ikvienam, kam ir brīvie naudas līdzekļi. Ir daudzveidīgas investīciju iespējas, piemēram, akcijas, obligācijas, investīciju fondi vai nekustamā īpašuma iegāde. Investēšana var palīdzēt sasniegt finanšu izaugsmi ilgtermiņā. 

INVESTĪCIJAS

Mīts: Ieguldījumi ir risks, kas vienmēr izraisa lielus zaudējumus. 

Patiesība: Neskatoties uz ieguldījumu paaugstinātu risku, ir iespējams sasniegt labu peļņu. Turklāt vienmēr ir iespējams izvēlēties ieguldījumus ar samazinātu riska profilu, bet diversificējot investīciju portfeli ir iespējams samazināt zaudējumu iespējamību ilgtermiņā. 

Vīrietis ar lupu pēta peļņas grafikus un novērojumus pieraksta blociņā, jo vēlas izvairīties no finanšu mītiem

Mīts: Finanšu problēmas rodas tikai naudas trūkuma rezultātā.

Finanšu problēmas rodas galvenokārt neefektīvas budžeta plānošanas, pārmērīgas aizņemšanās un nepareizās finanšu pārvaldības dēļ. Izvairīties no finanšu problēmām var ikviens, neatkarīgi no ienākumu līmeņa, ja tiek rūpīgi pārdomāti visi tēriņi. 

Mīts: Finansiālā veiksme ir īslaicīga parādība. 

Patiesība: Iegūt stabilitāti finansēs ir iespējams, ja tiek rūpīgi sekots līdzi savam budžetam. Disciplīna, regulāra pielāgošana pašreizējai situācijai un pacietība ir labākie sabiedrotie. Ievērojot šīs darbības varēsiet sasniegt finansiālo stabilitāti uz ilgāku laika periodu. 

Vienmēr, sadzirdot vai lasot kādu šķietamu patiesību, nepieciešams ieslēgt kritisko domāšanu. Tāda pieeja palīdzēs “atsijāt graudus no pelavām”. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas