Tukšs maks, jo visa nauda ir iztērēta nevajadzīgiem tēriņiem

Interesanti raksti

Izdevumi, no kuriem vajadzētu izvairīties

Jeļena Rozentāle

2 min.

Katru mēnesi tērējam nopelnītos naudas līdzekļus lietām, kuras patiesībā nav vajadzīgas un no kurām vajadzētu izvairīties, lai ietaupītu naudu. Izdevumu pārdomāšana ir svarīga daļa no stabilas finansiālās situācijas, tāpēc, ja vēlaties iegūt finansiālo atkarību, nepieciešams izvērtēt noteiktu tēriņu nepieciešamību. 

Izdevumi par nevajadzīgām pārtikas precēm

Došanas uz pārtikas veikalu izsalkuma stāvoklī ir ļoti slikta doma, jo tas ir visbiežākais iemesls nevajadzīgiem pirkumiem. Tādos brīžos liekas, ka var apēst ziloni, un no plauktiem tiek ņemti teju visi produkti pēc kārtas, turklāt lielos apjomos. Vēlāk tie pārvēršas par pārtikas atkritumiem, jo vienkārši nespējam apēst visu nopirkto. Pēc statistikas pārvaldes Eurostat veiktiem 2018. gada pētījumiem, Eiropas Savienībā 20% no kopējā saražotās pārtikas apjoma nonāk atkritumos. 

Vai tiešām vēlaties tērēt naudu pārtikas atkritumiem? Lai no tā izvairītos, pirms došanos uz veikalu ieplānojiet maltītes, izveidojiet pārtikas produktu sarakstu, iepērkaties vienreiz-divreiz nedēļā un nekad nedodaties uz veikalu, kad esiet izsalcis. Turklāt pārtikas produktu iegāde internetveikalos varētu palīdzēt izvairīties no liekiem pirkumiem. 

Izdevumi mājsaimniecības precēm

Izmest papīra dvieli ir gluži tas pats, kas izmest naudu. Un tā ir ar teju visām vienreizējās lietošanas precēm. Turklāt tās ne tikai rada liekos tēriņus, bet arī palielina atkritumu apjomu. Izmantojiet tīrīšanai lupatiņas, kuras variet pat izveidot pats, tādējādi samazinot savus izdevumus. 

Iegādājoties mājas uzkopšanas līdzekļus, dodiet priekšroku universālajām un dabas draudzīgajām. Nav vērts pirkt katrai darbībai paredzētu pudelīti – atcerieties visi iepakojumi nonāk atkritumos, taču ķīmiskās vielas gaisā, ar ko elpojam. Gaisa atsvaidzināšanai drošāk izmantot ēteriskās eļļas, turklāt tas noteikti būt lētāks pirkums kā iegādāties pūšamo gaisa atsvaidzinātāju.

Nepārdomāta iepirkšanās

Izdevumi loterijas biļetēm 

Nepārprotami gandrīz katrs no mums vēlētos laimēt lielu naudas summu, nopirkt māju okeāna krastā un vairs nestrādāt. Tāpēc iegādājamies loterijas biļetes un ceram, ka būsim tie laimīgie, kas vinnēs. Taču būsim godīgi, izredzes laimēt prāvu naudas summu ir niecīgas. Jā, mēs varam vinnēt pāris eiro, taču visticamāk būsim iztērējuši krietni vairāk. 

Paskaitiet, cik daudz jūs jau iztērējāt šīm nelaimīgajām loterijas biļetēm – šī summa ir vienkārši izmesta vējā. Turpmāk samaziniet izdevumus šim bezjēdzīgam pirkumam un labāk nopērciet to, kas iepriecina, piemēram, mīļāko šokolādes tāfelīti. 

Izdevumi par pārkāptajām kredītsaistībām

Pieņemot lēmumu aizņemties naudu kredītiestādē, saprotam, ka visi maksājumi jāveic laikā, lai veiksmīgi izmaksātu noformētu kredītu. Katra kavēta maksājuma diena maksa papildu naudu, jo kreditors aprēķina nokavējuma procentus.

Iedomājieties, cik daudz naudas lieki iztērējiet, lai segtu savu aizmāršību vai nespēju saplānot savus izdevumus. Arī grūtajos finansiālajos apstākļos ir iespējams izvairīties no šiem tēriņiem, ja laicīgi vērsīsieties pie aizdevēja, lai sameklētu risinājumu situācijai. 

Lai nenonāktu minētajā situācijā, vajadzētu pārdomāt budžetu pirms nonākat pie lēmuma paņemt kredītu, jo tikai atbildīga aizņemšanās, palīdzēs saglabāt savas finanses.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas