Uz galda izvietoti dators, celtniecības instrumenti, un vīrieši spiež rokas, jo ir vienojušies par mājokļa uzlabošanas projektu

Interesanti raksti

Mājokļa uzlabošanas projekti

Mārtiņš Hercs

2 min.

Dzīvokļa vai mājas pirkums ir būtisks ilgtermiņa ieguldījums. Tāpēc, izvēloties mājokli, mēs vēlamies ne tikai tajā dzīvot komfortabli, bet arī esam gatavi ieguldīt naudu nekustamajā īpašumā, lai palielinātu tā vērtību laika gaitā. Šo mērķi var palīdzēt sasniegt uzlabošanas projekti, kas potenciāli palielina mājokļa pārdošanas cenu.

Šeit ir daži izdevīgi mājokļa uzlabošanas padomi:

  • Virtuve un vannas istaba. Virtuve un vannas istaba ir telpas, kas rada vislielāko interesi potenciālajos pircējos. Modernizējot virtuvi un ieguldot naudu jaunās un kvalitatīvās iekārtās, varēsiet palielināt jūsu īpašuma vērtību. 
  • Energoefektivitāte. Investējiet energoefektivitātes uzlabošanā, piemēram, mājas siltināšanā, dzesēšanas sistēmās, energoefektīvos logos un durvīs, kā arī LED apgaismojumā. Energoefektīvi uzlabojumi var samazināt mājas ikmēneša izmaksas ne tikai jums, bet arī piesaistīt potenciālos pircējus. 

Koka māja ar energoefektivitātes iespējām un vīrietis ar sievieti, kas aprēķina un sastāda mājokļa uzlabošanas projekta tāmi

  • Mājas modernizācija. Visām mājām vai dzīvokļiem ik pa laikam ir nepieciešams remonts. Piemēram, jauns grīdas segums, paklāju maiņa, sienu izlīdzināšana un krāsošana. Mājas fasādes atjaunošana, jaunu durvju un logu ierīkošana ir lietas, kas līdz ar mājai vizuālu pievilcību palielinās īpašuma vērtību. 
  • Vides apzaļumošana. Skatāties uz savu mājas apkārtni ar pircēja acīm. Kopts dārzs, pārdomāta terase, ierīkots bērnu laukums – var palielināt mājas vērtību pircēja acīs, līdz ar to cenu īpašumam varēsiet celt nevilcinoties. 
  • Papildu istabas vai pārplānošana. Ja jūsu mājā ir neizmantota pagraba telpa vai piebūvējams mansards, tos var pārveidot papildu dzīvojamās telpas, piemēram, viesistabu vai darba kabinetu. Papildu istabas var palielināt mājas vērtību un pielāgoties potenciālajiem pircējiem ar ģimeni vai darba vajadzībām.
  • Drošības pasākumi. Pievērsiet uzmanību mājas drošībai, ieguldot drošības sistēmās, piemēram, video novērošanā. Šis aspekts var spēlēt būtiskāko lomu pircēja izvēlē. 

Atceraties, ka, veicot jebkurus mājokļa uzlabošanas projektus, ir svarīgi rūpīgi plānot un ņemt vērā savas vēlmes un mērķus, kā arī ņemt vērā tirgus prasības un potenciālo pircēju intereses. Katrs projekts var atšķirties atkarībā no mājas stāvokļa un tās atrašanās vietas, tāpēc ir labi konsultēties ar speciālistiem, piemēram, arhitektiem vai nekustamā īpašuma ekspertiem, lai izvēlētos vispiemērotākos un izdevīgākos uzlabošanas risinājumus. 

PATĒRIŅA KREDĪTI

Mārtiņš Hercs

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas