Sieviete ar tējas krūzi datorā veic ikdienas darbus, tādējādi gūstot peļņu internetā

Interesanti raksti

Peļņa internetā

Jeļena Rozentāle

4 min.

Mūsdienās parādās arvien vairāk iespēju strādāt no mājām, bez nepieciešamības apmeklēt ofisa telpas, ko lielākoties veicināja arī Covid-19 pandēmija, kas jau vairāk par diviem gadiem ietekmē mūsu ikdienu.

Jebkurš grib pelnīt vairāk, lai nevajadzētu ņemt kredītus lieliem pirkumiem. Strādājot no mājām, pavērās lieliskā iespēja pelnīt internetā papildus savam algotam darbam un vēlāk veiksmīgākie un uzņēmīgākie peļņu internetā var padarīt par savu pamatdarbu, gūstot ienākumus vien tā.

Kā varu nopelnīt internetā? 

Jārēķinās ar to, ka ar domu vien nopelnīt internetā neizdosies. Nepieciešams saprast, ko tieši vēlaties darīt, kādas esošas zināšanas variet pielietot, kā arī ko variet iemācīties, lai veiksmīgi startētu. Protams, jāsaprot, ka jebkurā gadījumā paies laiks, kamēr sāksiet gūt labu peļņu internetā. Tāpat, jāņem vērā, ka pirmie mēģinājumi var izgāzties, taču nav jānolaiž rokas, jo visam ir vajadzīgs laiks un pieredze. Tieši tāpēc sākumā darbu internetā vajadzētu apvienot ar algotu darbu, lai nepaliktu bez iztikas līdzekļiem.

Sieviete dzeltenajā džemperī meklē uz sava datora ar krāsaino klaviatūru, kur var iegūt peļņu internetā

PPC (Pay Per Click) lapas. 

Noteikti vēl ap 2010. gadu lielāka daļa ir izmēģinājusi pelnīt naudu, izmantot PPC lapas. Starp šiem cilvēkiem biju arī es. Ko lai saka, tā ir visbezjēdzīgākā laika izšķērdēšana, jo par katru klikšķi uz reklāmas var nopelnīt gaužām maz, turklāt nav fakts, ka nopelnīto naudu pēc tam saņemsiet. Jebkurā gadījumā ar šo peļņu nepietiks dzīvei, tāpēc neieteiktu šo pelnīšanas veidu pat mēģināt. 

Aptaujas anketu pildīšana. 

Nopelnīt lielu naudu ar šo neizdosies, jo par katru aizpildītu aptauju, kas var aizņemtas vairākās minūtes no Jūsu laika, maksā parasti ar bonusa punktiem. Turklāt aptauju skaits ir ierobežots. Visbiežāk nopelnītos punktus aptaujas dalībnieki izmanto apmaiņā pret kādiem piedāvājumiem, piemēram, kino biļetēm. 

Pieredzes apmaiņa. 

Ja esiet kādā lietā lietpratējs, tad noteikti variet dalīties savā pieredzē un zināšanās ar citiem, veidojot kādas apmācības. Šobrīd pasaulē ir ļoti populāri citus cilvēkus mācīt tiešsaistē, piemēram, saprast sevi, zīmēt, sportot utt. Arī Latvijā tas paliek arvien izplatītākais veids kā nopelnīt naudu – cilvēki veido vienu vai vairākas nodarbības, par piedalīšanos kuros ir jāmaksā. 

Videoblogs. 

Variet izveidot kontu Youtube, filmēt un likt interesantus ierakstus. Protams, ķeroties klāt šai idejai, ir jāizpēta un jāsaprot, kas varētu cilvēkus piesaistīt. Ir cilvēki, kas liek ēdienu receptes, spēlē spēles online, izpako iegādātās preces, apkopo un stāsta detektīvstāstus vai konspiroloģijas idejas utt. Būtībā jebkādai tēmai var atrast sekotājus, taču video būtu jābūt kvalitatīviem un radošiem, lai cilvēki gribētu piesekot un rakstīt komentārus. 

Pelnīt ar videoblogu būs iespējams tik tad, kad sekotāju skaits būs piemērots, lai varētu izmantot Youtube reklāmu iespējas, kā arī tiešsaistes video liekot iespēju Jums ziedot naudu par ieguldīto darbu.

Sieviete ieraksta video blogu, tādējādi gūstot peļņu internetā

Pelnīšana ar reklāmām. 

Savā blogā vai mājaslapā ir iespēja izvietot Google reklāmas (Adsense), ar kuriem pelnīt naudu. Šī programma strādā sekojoši – parāda klientam reklāmas, kas viņu varētu ieinteresēt, pamatojoties uz viņa iepriekš veiktajām darbībām. Noteikti esiet pamanījis, ka meklējot, kur iegādāties telefonu, pēc tam visās reklāmās redziet tieši ar to saistītas preces – tas arī ir Adsense

Par katru klikšķi uz tādas reklāmas, kas notiks no Jūsu interneta vietnes, varēsiet nopelnīt naudu. Protams, šajā gadījumā jāsaprot, ka no sākuma ir jāpiesaista cilvēkus uz savu mājaslapu vai blogu, lai būtu jēga vispār šīs reklāmas izvietot. 

Tāpat ieteiktu painteresēties par Affiliate programmām, ar kuru starpniecību variet reklamēt citu tirgotāju preces, veidojot par tiem pats savu aprakstu. Ja, pateicoties Jūsu ieliktai reklāmai, tiks pārdota kāda prece, varēsiet saņemt savu procentu daļu no kopējās preces vērtības. 

Mājaslapas vai bloga izveide. 

No iepriekšminētā peļņas avota noteikti palika skaidrs, cik ienesīga var būt savas mājaslapas izveide. Šajā gadījumā varat izveidot pats savu lapu vai izmantot gatavas platformas, piemēram, WordPress, Mozello vai tml. Ņemot vērā, ka ārzemju tirgus ir lielāks par Latvijas, noteikti ieteiktu izmantot domēnu ar .com

Noteikti ir labi jāapdomā savas mājaslapas saturs, kas palīdzētu piesaistīt klientus. Tas var būt blogs par ceļošanu, fotografēšanu – par jebko, kas interesē, vai, piemēram, internetveikals. 

Rokdarbu pārdošana. 

Radošiem cilvēkiem ir iespēja savu vaļasprieku izveidot par labu peļņas avotu. Taču nepietiek vien kvalitatīvi veidot rokām darinātās lietas, ir jāmāk tās arī pārdot – ir svarīga reklāma un kā Jūs to pasniedziet. Rokdarbu pārdošanai lieliski der Etsy platforma, jo tajā no Jums preci varēs iegādāties cilvēki no visas pasaules. 

Fotogrāfiju pārdošana. 

Ja fotografēšana ir Jūsu sirdslieta, kas reāli arī padodas, Jūs variet pārdot savus darbus – savā mājaslapā vai lapās, kuras paredzētas tādiem mērķiem, piemēram, Shutterstock.

Persona darbojas datorā un domā, kādu attēlu ielikt pārdošanā, lai varētu gūt peļņu internetā

Savu pakalpojumu piedāvāšana. 

Visreālākā peļņa internetā ir iespējama frīlanceriem. Bieži uzņēmumi izvēlas savam darbam nevis algot pastāvīgus darbiniekus, bet gan izmanto ārpakalpojumus, samaksājot cilvēkam par kādu konkrēti padarīto darbu. Freelance pakalpojumu klāsts ir plašs – veiciet darbus, kuru jomā esiet profesionālis, piemēram, grāmatvedība, IT, dizains, reklāmas tekstu radīšana, tulkošana utt. 

Savus pakalpojumus variet piedāvāt sludinājumu portālos vai specializētās platformās, piemēram, Linkedin vai Freelancer.com.  

Secinājumi. 

Iespējas nopelnīt internetā ir diezgan plašas, arī idejas tīmeklī netrūkts. Taču neviens Jums nevarēs garantēt patiesi ienesīgu plānu un iedot tieši Jums derīgu panākumu atslēgu. Jāsaprot, ka lielākoties viss atkarīgs no Jums pašiem – laika, pieredzes, mērķtiecības, ieguldīta darba, kā arī, protams, veiksmes. 

Vieglāk, protams, ir palikt algotā darbā un saņemt katru mēnesi savu algu, taču papildu pieredze nevienam nav traucējusi, tāpēc izmantojiet iespēju izglītoties un meklēt papildu ienākumu avotus.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas