Vīrietis atrodas veikalā, skatās uz pilniem plauktiem un kasa pakausi, aizdomājoties “Pirkt vai nepirkt?”

Interesanti raksti

“Pirkt vai nepirkt?”

Jeļena Rozentāle

2 min.

Ik reizi, dodoties uz veikalu, mēs saskaramies ar kārdinājumiem, kas var nopietni patukšot mūsu maku. Ir viegli ļauties kārdinājumam, kad visur ir atlaides un akciju piedāvājumi. Taču, pirms šķirties no savas naudas, jums vajadzētu uzdot sev vienu svarīgu jautājumu: “Pirkt vai nepirkt?” un tad pieņemt apzinātu lēmumu. 

Iemesli uzdot sev jautājumu “Pirkt vai nepirkt?”

Mēs dzīvojam patērētāju pasaulē, kur reklāma un veikali nepārtraukti mudina mūs pirkt. Dažkārt šķiet, ka vienīgais veids, kā izjust laimi, ir iegādāties kaut ko jaunu. Taču, pirms dodamies iepirkties, mums vajadzētu uzdot sev jautājumu: “Pirkt vai nepirkt?”. Tas palīdzēs mums samazināt impulsīvus tēriņus un koncentrēties uz to, kas patiešām ir svarīgi.

Sieviete sēž uz dīvāna, atvērusi pustukšu maku, un skatās planšetē uz vēlamo pirkumu ar mēmo jautājumu “Pirkt vai nepirkt?”

Ieguvumi no šī svarīga jautājuma uzdošanas

  • Impulsīvu pirkumu samazināšana. Uzdodot sev šo jautājumu, mēs mazāk riskējam veikt tūlītējus un nevajadzīgus pirkumus. Mūsu apzināšanās, ka pirkums var nebūt tik ļoti nepieciešams, palīdzēs vieglāk pretoties kārdinājumam.
  • Koncentrēšanās uz vajadzībām. Svarīgi atšķirt vajadzības no vēlmēm. Uzdodot jautājumu, mēs izaicinām sevi izvērtēt, vai mums tas patiešām ir nepieciešams vai arī mēs varam iztikt bez šī pirkuma.
  • Uzkrājumu veidošana un budžeta plānošana. Regulāra jautājuma uzdošana palīdzēs pārvaldīt savas finanses. Mēs varam novirzīt naudu lietām un pakalpojumiem, kas patiešām sagādā mums prieku un uzlabo mūsu dzīves kvalitāti.

Tikai apzinātu pirkumu veikšana

  • Izvērtējiet pirkuma nepieciešamību. Kad esat nonācis līdz precei, kas jūs interesē, uzdodiet sev jautājumu: “Vai man tas patiešām ir vajadzīgs?”. Mēģiniet paraudzīties uz pirkumu no tā praktiskuma un lietderības viedokļa.
  • Iepirkumu saraksts. Pirms izejat no mājām, sastādiet svarīgāko pirkumu sarakstu un mēģiniet to ievērot. Tas palīdzēs jums izvairīties no kārdinājumiem.
  • Pārdomāta iepirkšanās. Ja runa ir par lielākiem pirkumiem, veiciet izpēti un salīdziniet dažādu pārdevēju cenas un kvalitāti. Tas palīdzēs jums izdarīt apzinātu izvēli un gūt maksimālu labumu no pirkuma.

Jautājumu “Pirkt vai nepirkt?” uzdošana sev ir vienkāršs un efektīvs veids, kā kļūt par atbildīgāku patērētāju. Tas var palīdzēt izvairīties no nepārdomātiem tēriņiem un koncentrēties uz lietām, kas patiešām ir svarīgas mūsu labklājībai un apmierinātībai. Esiet apzināti patērētāji un neļaujiet veikaliem diktēt tavus noteikumus. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas