Uz tāfeles uzzīmēti naudas maisiņi ar eiro simboliem un smaidiņš, jo laimi var nopirkt par naudu

Interesanti raksti

Vai par naudu var nopirkt laimi?

Jeļena Rozentāle

2 min.

Atcerieties populāro teicienu, ka “par naudu nevar nopirkt laimi”? Bet kas ir laime? Noteikti piekritīsiet, ka katram šī laimes sajūta izpaužas savādāk, tāpēc arī šis teiciens ir strīdīgs, jo nauda bieži ir pavadonis līdz laimei. 

Kas ir laime?

Vien meklējot atbildi Google jautājumam “kas ir laime?” var atrast vairākus raksturojumus:

  • Pilnīga apmierinājuma sajūta;
  • Veiksme un panākumi;
  • Īslaicīgs svētlaimes stāvoklis;
  • Īpaša sajūta, kad pieder kaut kas nozīmīgs utt.

Un visi šie apzīmējumi ir patiesi, jo katrs cilvēks izjūt laimi par kaut ko savu. 

Pilnīgu apmierinājuma sajūtu var izjust tas, kuram viņa dzīve liekas laba, tas nozīmē, ka arī naudas netrūkst, jo grūti domāt par laimi, kad jāskaita pēdējās monētas makā. Gandarījums no panākumiem, ko izdevās sasniegt, piemēram, darbā, arī tiek pielīdzināts laimes sajūtai. Arī nopirkta ilgi kārotā lieta var likt justies laimīgam, tiesa – parasti īslaicīgi. Laimes sajūta no apzinības, ka Tev ir lieliska ģimene un forši draugi, arī ir daudz vērta. 

Sieviete bauda rudeni mežā, metot koka lapas augšā, jo laimi nopirkt nevar

Par naudu NEVAR nopirkt laimi

Bez šaubām ne visu, kas mums liek justies laimīgiem, var nopirkt par naudu. Labas attiecības ģimenē, mīloši bērni, uzticīgais suns, saulaina diena, pastaiga pa mežu, mūzikas klausīšanās, dejošana utt. – visas šīs lietas mūs dara laimīgus un tas ir bezmaksas. 

Protams, attiecībās ir jāiegulda laiks, mīlestība u.tml., taču par to nav jāmaksā ar naudu. Brīžos, kad paliek grūti un vairs neizjūtiet gandarījumi par dzīvi, ir vērtīgi veltīt laiku vienkāršai atpūtai – paklausīties mūziku vai iziet pastaigā gar jūras krastu. Tas piepildīs ar jauniem spēkiem un dos laimes sajūtu vismaz uz kādu laiku, kad atkal vajadzēs atgūt jaudīgu cīnītāja sparu. 

Par naudu VAR nopirkt laimi

Šim apgalvojumam arī nevar nepiekrist, jo daudzām lietām, kas mums liek justies laimīgiem, kaut īslaicīgi, ir nepieciešama nauda

Piekritīsiet, ka ceļojums mūs piepilda ar laimi uz ilgu laiku, bet lai kaut kur aizlidotu ir nepieciešams nopirkt biļetes, samaksāt par viesnīcu utt. Nopirkt mašīnu, kuru vēlējaties, vai samaksāt par apmācību kursiem, jo sen esiet sapņojis iemācīties šūt vai gleznot – visam tam vajadzīga nauda. Tāpēc bieži cilvēki, lai sasniegtu kādu savu mērķi, izvēlas paņemt kredītu, kas palīdz piepildīt vēlēšanos un justies laimīgam par to.

Protams, pati apziņa, ka ir daudz naudas, biežāk dod vien drošuma sajūtu, ka vari nopirkt visu, kas nepieciešams, un nepalikt uz ielas, jo ir ar ko samaksāt par komunālajiem. Taču, jo vairāk ir naudas, jo biežāk uznāk bailes to pazaudēt – “jo augstāk esi, jo sāpīgāk krist”, tāpēc liela nauda ir arī liels pārbaudījums un citreiz liels stress. 

Uzdevums ir atrast balansu starp garīgām un materiālām vērtībām, ko var sniegt pietiekams naudas daudzums mūsu dzīvē.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas