Kompozīcija uz palodzes no bagātības simboliem, starp kuriem naudas koks jeb Crassula ovata

Noderīgi zināt

Naudas koks

2 min.

Nauda ir viens no svarīgākajiem resursiem mūsu dzīvē. Tā ļauj mums iegādāties preces un pakalpojumus, apmierināt savas vajadzības un vēlmes, kā arī veidot savu nākotni. Protams, mēs visi zinām, ka “nauda neaug uz kokiem”, bet tai pašā laikā mēs ceram uz nejaušu bagātību, tamdēļ turam mājās “naudas koku”, kas simbolizē bagātību. 

Naudas koks mītos un ticējumos

Noslēpumainais naudas koks nāk no seniem ticējumiem. Jau toreiz tas bija bagātības simbols, kas piepildīja ar sapni sasniegt vēlamās virsotnes. 

Dažādās kultūrās un civilizācijās naudas koks pieņēmis dažādas formas un nozīmes. No ķīniešu fen šui meistariem līdz viduslaiku Eiropas pasakām – naudas koks vienmēr simbolizēja bagātību un pārpilnību. Tas mudināja cilvēkus sapņot un censties sasniegt labāku dzīvi. Arī šobrīd, kaut mēs zinām, ka nauda neaug kokos, mīti ir iegravējuši stabilu tēlu mūsu apziņā, kas joprojām baro mūsu fantāziju un vairo optimismu.

Naudas koks ir arī saistīts ar dažādiem rituāliem un tradīcijām, kas paredzēti naudas piesaistīšanai. Piemēram, daži cilvēki uzskata, ka naudas koka lapas ir jāpagriež uz augšu, lai tās varētu “uzņemt” naudu. Citi uzskata, ka naudas koks ir jānovieto noteiktā vietā mājā, lai tas varētu radīt finansēm labvēlīgu atmosfēru. Vēl citi uzskata, ka naudas koks ir jādāvina tuvam cilvēkam, lai tas varētu dalīties ar savu bagātību un laimi.

Istabas augs Crassula ovata jeb tautā dēvētājs “naudas koks” baltā podā

Naudas koks mūsu mājās

Mūsdienās naudas koks joprojām ir vairāk nekā vienkārši augs uz palodzes, tas ir labklājības simbols, kas sastopams gandrīz katra cilvēka mājā. 

Naudas koks, biezlape, krasula vai Crassula ovata ir istabas augs ar biezām, mīkstām lapām, kas atgādina monētas. Šis augs ir kļuvis par populāru dāvanu un dekora elementu, kas iemieso bagātības un panākumu sasniegšanu. 

Naudas koks ir arī skaists dekoratīvs augs, kas var piešķirt mūsu mājai siltumu un mājīgumu. Un lai gan uz auga neaug nauda, tas var atgādināt mums, cik svarīgi ir rūpēties par savām finansēm.

Naudas koka finanšu pratība

Naudas koka augšanai ir nepieciešama laba augsne, piemērota gaisa temperatūra, noteikts ūdens un saules daudzums – tikai tad visas rūpes vainagosies ar skaistām auga puķēm. Tādējādi mēs mācāmies, ka arī finansiālas labklājības sasniegšanai ir nepieciešams laiks un pacietība. 

Finanšu veiksmes noslēpumi ietver plānošanu un pastāvīgu darbu – līdzīgi kā ar auga kopšanu. Nospraustiem finanšu mērķiem, lai tie piepildītos, vajadzīgas jūsu rūpes, apņēmība un neatlaidība – jo bagātība ir rezultāts nevis nejaušība.

Naudas koks ir arī labs piemērs tam, kā mēs varam palielināt savu naudas daudzumu, ja mēs to prātīgi izmantojam un ieguldām. Šis augs ir spējīgs veidot jaunus dzinumus un zarus, ja mēs to pareizi apgriežam un stādām. Tāpat mēs varam palielināt savu naudas plūsmu, ja mēs to ietaupām, ieguldām un izmantojam efektīvi. Naudas koks ir augs, kas māca mūs būt finansiāli gudriem un atbildīgiem.

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas