Sieviete saulesbrillēs laimīgi smaida, turot rokā trīs iepirkumu maisiņus, jo ir iegādājusies pirkumu apdrošināšanu

Noderīgi zināt

Pirkumu apdrošināšana

Jeļena Rozentāle

2 min.

Preču un pakalpojumu iegāde ir neatņemama mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļa. Šie pirkumu lielākoties mūs iepriecina, taču dažkārt mēs saskaramies ar situācijām, kad iegādātās preces neatbilst gaidītajam vai rodas problēmas ar to kvalitāti. Norādītajos gadījumos pirkumu apdrošināšana var būt noderīgs instruments, kas aizsargā jūsu tiesības un nodrošina sirdsmieru.

Svarīgākās pirkumu apdrošināšanas priekšrocības

Pirkumu apdrošināšana nodrošina aizsardzību pret preču nozaudēšanu vai bojājumiem, kā arī izmaksu atlīdzināšanu problēmu gadījumā. Tā var būt īpaši noderīga, iegādājoties dārgas preces, piemēram, elektroniku, mēbeles vai juvelierizstrādājumus, kur risks ir lielāks. 

Virs planšetes trīs zobrati ar iepirkuma ratiņiem un persona ar pildspalvu pieraksta pirkumu apdrošināšanas priekšrocības

Izvēloties pirkumu apdrošināšanu, jūs iegūsiet: 

  • Aizsardzība pret defektiem un bojājumiem. Pirkumu apdrošināšana nodrošina iespēju saņemt kompensāciju vai preces maiņu defektu vai bojājumu gadījumā. Tas ir īpaši svarīgi, iegādājoties preces ar ierobežotu garantiju vai ja pārdevējs nenodrošina naudas atmaksu vai maiņu.
  • Aizsardzība pret krāpšanu. Pirkumu apdrošināšana var pasargāt jūs no pārdevēju vai negodprātīgu pakalpojumu sniedzēju krāpnieciskas rīcības. Ja jūs saskaraties ar nekvalitatīvu preci vai pakalpojumu, kas neatbilst aprakstītajam vai solītajam, apdrošināšana ļaus jums atgūt zaudējumus.
  • Zaudējuma vai zādzības segums. Ja iegādātā prece tiek nozaudēta vai nozagta, pirkumu apdrošināšana nodrošinās jums atlīdzību vai aizvietošanas segumu. Tas jo īpaši attiecas uz vērtīgiem priekšmetiem, piemēram, juvelierizstrādājumiem vai dārgu elektroniku.

Pirkumu apdrošināšanas noteikumi un segums var atšķirties atkarībā no apdrošināšanas kompānijas un izvēlētā plāna. Tāpēc pirms pirkumu apdrošināšanas polises iegādes ieteicams rūpīgi iepazīties ar apdrošināšanas noteikumiem, izņēmumiem un ierobežojumiem.

Uz ielas stāv sieviete ar pieciem iepirkumu maisiņiem un telefonā pārbauda, vai darbojas iegādātā pirkumu apdrošināšana

Pirkumu apdrošināšanas pakalpojuma sniedzēja izvēle

Latvijā ir vairākas kompānijas, kas sniedz apdrošināšanas pakalpojumus, tostarp pirkumu apdrošināšanu. Izvēloties pakalpojuma sniedzēju, ieteicams pievērst uzmanību tā reputācijai, pieredzei tirgū un klientu atsauksmēm. 

Ņemiet vērā, ka polisēm var atšķirties arī darbības termiņš. Piemēram, vieni apdrošinātāji piedāvā pakalpojumu uz 12 mēnešiem, taču citur pirkumi var tikt apdrošināti vien uz 120-180 dienām. Turklāt pirkumu apdrošināšanu lielākoties ir iespējams iegādāties vien preces vai pakalpojuma iegādes brīdī, ja vien tā automātiski nedarbojas visiem jūsu pirkumiem ar bankas karti. 

Vienmēr izvērtējiet visus pieejamos piedāvājumus pirms izdariet izvēli par labu kādam apdrošināšanas pakalpojuma sniedzējiem. Tādējādi varēsiet iegūt papildu aizsardzību par neveiksmīgiem pirkumiem un izvairīties no finansiāliem zaudējumiem. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas