Dzīvokļa plāns un remontam nepieciešami instrumenti, jo ir ieplānots veikt vannas istabas remontu

Noderīgi zināt

Vannas istabas remonts

Jeļena Rozentāle

3 min.

Vannas istaba ir vieta, kur pavadām salīdzinoši daudz laika, līdz ar to tai jābūt funkcionālai un komfortablai. Ja telpas vizuālais izskats vairs nepriecē vai santehnika ir novecojusi, ir laiks pieķerties vannas istabas remontam. Radiet gaumīgu un ērtu vidi, pamatojoties uz savām vajadzībām. 

Ar ko sākt vannas istabas remontu? 

Jāsaprot, ka vannas istabas remonta izmaksas galvenokārt ir atkarīgas no telpas izmēra, izvēlētām iekārtām un apdares materiāliem. Ir iespējams izvēlēties visdārgākās preces, taču ir reāli atrast arī lētākās alternatīvas. Līdz ar to remonta plānošanu jāsāk vadoties pēc pieejama budžeta. 

 • Apskatieties internetā jūsu vannas istabas platībai atbilstošus piemērus ar dizainu un izkārtojumu. Izvēlieties atbilstošāko savām vēlmēm. 
 • Padomājiet par funkcionālām un praktiskām lietām, ko gribētos redzēt papildus. Piemēram, nelielas platības vannas istabām noteikti ir noderīgi maksimāli izmantot vietu zem izlietnes, kā arī izvietot pēc iespējas vairāk dažādus plauktiņus. Taču jābūt uzmanīgam – nepārslogojiet telpu! 
 • Sastādiet sarakstu ar precēm, kas būtu jāiegādājas. Iekļaujiet visu nepieciešamo, piemēram, jaunu santehniku, mēbeles, veļas mašīnu, flīzes, caurules, krāsu, instrumentus, sīkumus labiekārtošanai u.tml. 
 • Tālāk veiciet cenu aptauju – internetveikalā vai reālajā veikalā. Pierakstiet novērojumus, aprēķiniet izdevumus, pameklējiet citus, iespējams lētākus variantus. 

Nebaidieties uzticēties pieredzējušam speciālistam, ja jums ir liekas finanses un pilnīgi nekādas saprašanas par remonta lietām. Šajā gadījumā jums palīdzēs sastādīt piemēroto jūsu budžetam izmaksu tāmi un sasniegt vēlamo rezultātu. 

Ņemiet vērā, ka sanākušai remonta tāmes summai vajadzētu vēl pieskaitīt klāt vismaz 10% no summas neparedzētiem izdevumiem, kas bieži rodas remonta laikā. 

Ir pabeigts vannas istabas remonts, kura laikā ir tapis šis gaumīgs interjers ar lielo skapi zem izlietnes un lieto stūra vannu

Vannas istabas remonta aptuvenas izmaksas

Kā minēju, galvenokārt, summa, kas būs nepieciešama vannas istabas remontam, ir atkarīga no telpas izmēra, veicama darba apjoma, izvēlētās santehnikas utt. Vidēji 5-10 m2 lielas vannas istabas remonts var izmaksāt ap 3000-5000 eiro.  

Nepārprotami vannas istabas remonts vienmēr aizņems krietni vairāk spēku un izdevumu, salīdzinot, piemēram, ar viesistabu vai guļamistabu. Tas ir tamdēļ, ka šajā gadījumā ne visus darbus ir iespējams izdarīt pastāvīgi, jo santehnikas maiņai un darbam ar elektrību tomēr ir nepieciešams profesionālis. Citus remonta darbus, piemēram, flīžu likšanu un griestu krāsošanu variet mēģināt darīt paša rokām, tādējādi ietaupot uz kopējiem remonta izdevumiem. 

Rodoties papildu izdevumiem, kas nebija ierēķināti kopējā izdevumu tāmē, izmantojiet patēriņa kredītu, pateicoties kuram varēsiet pabeigt remontu un iegūt mājīgu un ērti iekārtojumu vannas istabu.

Vannas istabas remonta laikā virs tualetes poda ir izvietots mazs plauktiņš, kuru dzīvokļa īpašnieki lietderīgi izmanto

Noderīgi knifiņi vannas istabas remontam

 • Mazās vannas istabās bieži jādomā par vietu, kur salikt mantas. Iesakām uzlikt plauktiņu virs durvīm, veļas mašīnas vai tualetes poda. Protams, iesakām izvēlēties pēc iespējas ietilpīgāku variantu skapītim zem izlietnes. 
 • Gaišie toņi apdarē vizuāli palielinās telpu, tāpēc iesakām izmantot tos. Tumšos vai krāsainos – atstājiet akcentiem. Turklāt nebaidāties izmantot vannas istabām paredzētās foto tapetes, taču šajā gadījumā jāizmanto pareiza līmēšanas tehnika. 
 • Liels spogulis pretī logam palīdzēs izgaismot telpu. 
 • Ja vannas istabā nav loga, bet telpas izmērs ļauj – izveidojiet “viltus” logu, kas vizuāli palielinās telpu un radīs mājīgumu sajūtu. 
 • Svarīgi veltīt laiku apgaismojuma piemeklēšanai. Iebūvētas lampiņas un plafons var vizuāli palielināt telpu. 
 • Flīzes grīdai izvēlaties ar reljefu, lai pasargātu sevi no paslīdēšanas un traumām. 
 • Pēc vecas santehnikas un flīžu demontāžas neaizmirstiet pārbaudīt kādā kvalitātē ir elektroinstalācijas un kanalizācijas caurules. Labāk uzreiz veikt nepieciešamus darbus nekā pēc tam visu jaukt. 

Lai pārdomāts un izdevies vannas istabas remonts jūsmājās! 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas