Koka kluči tiek likti piramīdas formā tā, ka izveidojas zaļas bultas augšā, simbolizējot ceļu uz finansiālo brīvību

Personīgās finanses

Ceļš uz finansiālo brīvību

Jeļena Rozentāle

2 min.

Finansiālā brīvība ir mērķis, kuru vēlas sasniegt gandrīz katrs cilvēks. Īstenojot šo iesprausto mērķi, varēsim justies neatkarīgi un finansiāli droši jebkurās dzīves situācijās un pārbaudījumos. Taču ceļš uz finansiālo brīvību nav no vieglākajiem – ir jāvelta laiks un iekšējie resursi, lai sasniegtu finanses tādā līmenī, kas palīdz justies pārliecinātam par savu nākotni. 

Jebkurš ceļš sākas ar maziem solīšiem, taču jābūt drošam tos spert, lai nonāktu galamērķī. Zemāk izskatīsim risinājumus, kas var palīdzēt sasniegt vēlamo finansiālo rezultātu. 

Tagadējās finanšu situācijas izskatīšana

Visu finansiālo mērķu sākumposmā ir budžeta pārskatīšana, jo ir svarīgi saprast šī brīža finansiālo stāvokli – ienākumu un izdevumu apmēru. Tiklīdz rodas skaidrība, var sākt plānot ceļu uz finansiālo brīvību, ietverot detalizētu stratēģiju. Nepārprotami virzības gaitā, tā mainīsies un tiks papildināta, taču jābūt skaidriem uzmetumiem, uzsākot strādāt pie sava mērķa realizēšanas. 

Saprātīga pieeja personīgajām finansēm

Finansiālās brīvības sasniegšana bieži slēpjas aiz nepieciešamības sākt taupīt un krāt, lai būtu pieejami brīvie naudas līdzekļi ieguldījumiem. Tātad mēģiniet atrast veidus, kā samazināt izdevumus, jo lētākas alternatīvas bieži ir iespējams atrast teju it visam – brauciet ar sabiedrisko transportu nevis ar privāto automašīnu, nomainiet provaideru mobilajiem un telefona pakalpojumiem utt. Jūsu izdevumi nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt ienākumus un pamazām jāveido finansiālo drošības spilvenu. 

Sieviete sēž pie galda un telefonā meklē informāciju par investīcijām, lai sāktu savu ceļu uz finansiālo brīvību

Papildu ienākumu avotu meklēšana

Ietveriet finansiālās brīvības sasniegšanas stratēģijā metodes, kas var palīdzēt iegūt papildu naudas līdzekļus uz regulāra pamata. Ko variet darīt? Atrodiet otro darbu, strādājiet kā frīlanceris, pārdodiet lietas, kas vairs nav nepieciešamas – esiet radoši un izmantojiet savas prasmes un pieredzi, lai gūtu papildu ienākumus.

Papildu zināšanu, prasmju ieguve un pilnveidošana

Finanšu pasaulē ir daudz ko mācīties, īpašu investīciju jomā. Izmantojiet savu brīvo laiku, lai lasītu grāmatas, apmeklētu seminārus, kur gūt pieredzi no tiem, kas arī strādā pie savas finansiālās brīvības. Turpiniet mācīties un pilnveidoties, jo ilgtermiņā jebkādas zināšanas atmaksājas. 

Investīciju portfeļa izveidošana 

Finansiālu brīvību bez pasīviem ienākumiem sasniegt ir teju neiespējami, tāpēc savā stratēģijā noteikti ietveriet ieguldījumu plānu. Investīcijas ir būtisks līdzeklis, kas var palīdzēt sasniegt finansiālo brīvību, taču, protams, nedrīkst aizmirst par iespējamiem riskiem, kurus noteikti ir jāizvērtē. Jūs variet investēt akcijās, obligācijās, kriptovalūtā, nekustamajā īpašumā, P2P platformās u.tml. 

Nodrošinieties ar pacietību

Ceļš uz finansiālo brīvību nav viegls un prasa daudz laika un pacietības. Jums ir nepieciešama disciplīna un prasmes pielāgoties ilgtermiņa plāniem, lai nepazaudētu motivāciju virzīties pretī savam mērķim.

Turklāt dzīve ir neparedzama, līdz ar to nav jābaidās pielāgot savu finansiālo stratēģiju jauniem izaicinājumiem, kad tas ir nepieciešams. Piemēram, iespējams, jums būs vēlreiz jāpārskata budžets vai jāstrādā vēl vairāk, lai galarezultātā sasniegtu vēlamo finansiālo neatkarību.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas