Plaukstās monētas, no kurām aug koks, apsegts ar zaļu lietussargu – ir svarīgi būt finansiāli atbildīgam

Personīgās finanses

Kā būt finansiāli atbildīgam?

Jeļena Rozentāle

2 min.

Ir svarīgi būt finansiāli atbildīgam, lai nodrošinātu sev stabilu finansiālo nākotni. Izskatīsim rīcības plānu, kas var palīdzēt sasniegt finansiālo neatkarību. 

Pārskatiet budžetu

Pirmais solis, kuru, domājot par savām finansēm, nekad nevar izlaist – budžeta plānošana. Izveidojiet to atbilstoši savai finanšu situācijai. Pārskatiet savus ienākumus un izdevumus un aprēķiniet, cik naudas jums paliek mēneša beigās. 

Pareizi izplānots budžets var palīdzēt izvairīties no pārmērīgiem tēriņiem, kā arī sakrāt naudas summu izvirzītiem mērķiem. Nežēlojiet laiku un ķeraties pie budžeta plāna sastādīšanas.

Vīrietis izstrādā budžetu un uz kalkulatora aprēķina izdevumus, jo vēlas būt finansiāli atbildīgs

Samaziniet izdevumus

Ja, izvērtējot izdevumus, sapratāt, ka tos ir nepieciešams samazināt – dariet to. Piemēram, atsakāties no ātrās ēdināšanas, izmantojiet energoefektīvas ierīces, iepērkaties uz akcijām un atlaižu dienās, kā arī izvēlaties lētākas alternatīvas. 

Jebkuras sīkas detaļas var palīdzēt samazināt izdevumus, tādējādi iegūstot vairāk finanses drošai nākotnei. Jūs variet kļūt finansiāli atbildīgi, veicot pārdomātas rīcības attiecībā pret visiem pirkumiem. 

Ietaupiet naudu

Comperia rekomendē izveidot krājkontu bankā, kurā katru mēnesi pārskaitīsiet summu, tādējādi pakāpeniski veidojot drošības spilvenu neparedzētiem dzīviem atgadījumiem. 

Ja ienākumi ļauj, atlieciet mēnesī vismaz 10% no tiem. Vislabāk to darīt tieši algas dienā, turklāt šo naudu ir jāieplāno budžetā. Ietaupot naudu, varēsiet izvairīties no kredītiem nākotnē, kā arī samazināt finansiālo spiedienu. 

Laicīgi maksājiet rēķinus 

Izmantojiet atgādinājumus un automātiskās maksājumu sistēmas, lai nodrošinātu maksājumu savlaicīgu nonākšanu līdz pakalpojumu sniedzējiem. Tādējādi jūs pasargāsiet sevi no nepatīkamām sekām, kas var rasties kavēto maksājumu dēļ. 

Finansiālā atbildība ir svarīga finansiālās drošības pamatdaļa, tāpēc vienmēr sekojiet līdzi saviem rēķiniem un maksājumiem.

Sieviete, sēžot pie datora, priecājas, ka apmaksāja visus rēķinus ar savu norēķinu karti, jo ir finansiāli atbildīga

Aizņemieties tikai ārkārtas situācijās

Kredīti ir īslaicīgs finansiāls risinājums, tāpēc nevajadzētu aizrauties ar tiem. Aizņemieties tikai tad, ja nav citu iespēju tikt galā ar finansiāliem sarežģījumiem. 

Pieņemot lēmumu paņemt kredītu, nepieciešams pārliecināties, ka izvēlējāties labāko piedāvājumu. Comperia palīdzēs jums salīdzināt piedāvājumus un pieņemt pārdomātu lēmumu.  

POPULĀRĀKIE KREDĪTI

Sekojiet līdzi savai finansiālajai situācijai

Visu laiku sekojiet līdzi savai finansiālai situācijai. Pārbaudiet veiktus maksājumus. Izskatiet rēķinus, lai varētu saprast kādas ir iespējas to samazināšanai. Pārliecinieties, ka esiet samaksājuši visus nodokļus. Ja nepieciešams, uzlabojiet savu kredītvēsturi, kā arī regulāri veiciet tās pārbaudi. Glabājiet svarīgus finanšu dokumentus, lai jums būtu pierādījumi, ja parādīsies nepieciešamība. 

Kā redziet, finansiāla atbildība prasa pārdomātu plānošanu, uzmanīgu un gudru lēmumu pieņemšanu. Ja sekosiet iepriekš minētiem punktiem, varēsiet uzturēt savas finanses labā līmenī. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas