Sieviete stāv pie lidostas loga ar mugursomu un pasi rokās, skatās uz lidmašīnām, jo atklāja, kā ietaupīt naudu ceļojot

Personīgās finanses

Kā ietaupīt naudu ceļojot

2 min.

Ceļojumi ir brīnišķīga iespēja iepazīt pasauli un sevi, taču ne vienmēr tie ir mums pa kabatai. Šī iemesla dēļ Comperia ir sagatavojusi knifiņus, kas palīdzēt ietaupīt naudu, ceļojot pa skaisto Latviju vai ārpus tās robežām. Nebaidāties ceļot izdevīgi! 

Sāciet ar budžeta un ceļojuma plānošanu

Rūpīgi izstrādāts plāns un pieturēšanās tam ir pats svarīgākais solis, lai ietaupītu naudu ceļojot. Pieķeraties pie plāna izstrādes pēc iespējas ātrāk. Tādējādi jums būs pietiekami daudz laika cenu un piedāvājumu salīdzināšanai, lai gala rezultātā izvēlētos visoptimālāko variantu. 

Detalizēta plāna izstrādes laikā ir vieglāk identificēt efektīvas taupīšanas iespējas. Turklāt agrīna biļešu vai naktsmītnes rezervācija var ietaupīt ievērojamu naudas summu. Ļaujiet sev izbaudīt ceļojumu bez liekām finansiālām raizēm. 

Pilsētas karte ar piespraustiem marķieriem, piezīmju grāmata, saulesbrilles un telefons ¬– naudas taupīšanas simbols ceļojot

Izvēlaties ekonomiskus dzīvošanas variantus

Izvēloties nakšņošanas variantus ceļojot, ņemiet vērā ne tikai cenas, bet arī piedāvātos pakalpojumus. Bieži naktsmītnes, kas atrodas ārpus galvenajiem tūrisma rajoniem, var piedāvāt pieņemamu kvalitāti, taču par krietni zemākām cenām. 

Pievērsiet uzmanību viesu namiem, apartamentiem, Airbnb, hosteļiem un pat kempingiem, ja ceļojiet siltajos mēnešos. Pateicoties tādai naktsmītnes izvēlei varat ne tikai ietaupīt, bet arī iegūt autentisku pieredzi. 

Ceļojiet ar sabiedrisko transportu

Sabiedriskais transports ir lielisks veids, kā ietaupīt naudu ceļojot. Eiropas Savienībā, tai skaitā Latvijā, ir attīstīta sabiedriskā transporta sistēma, kas savieno gan lielās pilsētas, gan mazākus ciematus. Izmantojot vilcienus un autobusus, varat samazināt degvielas un transportlīdzekļa nomas izmaksas. 

Izvēloties tādu ceļošanu, varat ievērojami samazināt ceļojuma izmaksas. Turklāt tas dod iespēju baudīt ainavas un vietējo dzīvi līdz pat ceļojuma galamērķim. 

Priecīga jauno cilvēku grupa izbauda pilsētas ekskursiju ar autobusu, jo pieņēma lēmumu ietaupīt naudu ceļojot

Plānojiet ēdienreizes un izvairāties no tūristu ēstuvēm

Ēšana ir būtiska daļa no ceļojuma izmaksām. Izpētiet galamērķa iecienītākos ēdināšanas punktus, taču izslēdziet no sava saraksta tūrisma vietas. Vietējās kafejnīcas parasti piedāvā virtuvi par pievilcīgākām cenām nekā tūristu popularitāti guvušas ēstuves. 

Vēl viens no taupīšanas variantiem – sagatavot maltīti pašiem, izmantojot produktus no vietējiem pārtikas veikaliem. Jebkurā gadījumā, plānojot ēdienreizes, iespējams ietaupīt ne tikai naudu, bet arī izbaudīt vietējo kulinārijas mantojumu. 

Izmantojiet pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumus

Izpētiet “last minute” piedāvājumus. Pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumi, ko bieži piedāvā ceļojumu aģentūras, aviokompānijas un viesnīcas, ir lielisks veids, kā ietaupīt naudu ceļojot. Parasti tādējādi ir iespējams iegādāties ceļojumu par daudz zemākām cenām, turklāt jums pašiem nekas nebūs jāplāno. 

Pēdējā brīža piedāvājumi ir veids, kā spontāni izbaudīt piedzīvojumu, nezaudējot lielas finanses. Taču neaizmirstiet par drošību un pirms iegādes pārliecinieties, ka ceļojuma zemā cena nav saistīta ar ierobežojumiem un papildu izmaksām. 

Ceļošana ne vienmēr prasa lielus finansiālus ieguldījumus. Ar gudru plānošanu ir iespējams samazināt izmaksas, vienlaikus nezaudējot ceļošanas prieku. Svarīgi – saglabāt atvērtu prātu un būt gataviem pielāgoties. Ceļojiet aizraujoši un taupīgi! 

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas