Uz zila koka galda sirds ar plāksteriem, stetoskops un ceriņi, jo laba veselība ļauj ietaupīt uz medicīnas izdevumiem

Personīgās finanses

Kā ietaupīt uz medicīnas izdevumiem

Jeļena Rozentāle

2 min.

Medicīniskie izdevumi dažkārt var kļūt par nopietnu slogu mūsu budžetam. Tomēr, neraugoties uz to, mēs varam atrast veidus, kā ietaupīt naudu pat visgrūtākajos finansiālajos apstākļos. Šajā rakstā mēs pastāstīsim, kā tikt galā ar medicīniskiem rēķiniem un saglabāt smaidu uz sejas.

Laiku pa laikam apmeklējiet ārstu

Der atcerēties! Veselības problēmu novēršana ir izdevīgāka par ārstēšanu. 

Nekas nav svarīgāks par labu veselību, un mēs visi to zinām. Taču neskatoties uz to, mēs izvairāmies no ārsta apmeklēšanas, lai ietaupītu naudu. Šī nebūs pareiza pieeja, jo ielaistās slimības ārstēšana var izmaksāt vairāk par regulāru pārbaudi un profilaktiskām pārbaudēm, kas var palīdzēt novērst veselības problēmas.

Ārsts ar paceltu stetoskopu, kuram virsu “+”, jo nepieciešams apmeklēt ārstus, lai ietaupītu uz medicīnas izdevumiem

Pievērsiet uzmanību savai veselībai

Veiciet fiziskus vingrinājumus, pareizi ēdiet un izvēlaties veselīgu dzīvesveidu. 

Ar pareizu uzturu un fizisko slodzi ir iespējams novērst dažādu slimību paradīšanos. Rezultāts – medicīniskie izdevumi samazināsies līdz minimumam. Kurš teica, ka veselībai jāmaksā dārgi? 

Meklējiet lētākas iespējas

Labai veselībai nav jāmaksā dārgi.

Izmantojiet iespēju apmeklēt ārstu par valsts līdzekļiem. Tomēr, izvēloties doties uz kādu privāto klīniku, iesakām salīdzināt cenas dažādās vietās, konsultēties ar vairākiem speciālistiem un meklēt atsauksmes, lai izvēlētos labu kvalitāti par izdevīgāku cenu. 

Apdrošināšana ir jūsu uzticams draugs

Veselības apdrošināšana var pasargāt no lielākiem izdevumiem. 

Veselības apdrošināšana ir vērtīgs lēmums, kas ilgtermiņā palīdzēs ietaupīt naudu. Aprunājaties ar dažādām apdrošināšanas kompānijām un izvēlaties savai finansiālajai situācijai izdevīgāko piedāvājumu. Turklāt šobrīd daudzi darba devēji saviem darbiniekiem nodrošina apdrošināšanas polisi – izmantojiet šo iespēju. 

Stetoskops, bundžiņa ar dažādām krāsainām tabletēm un šļirce: sekojiet līdzi veselībai, lai ietaupītu uz medicīnas izdevumiem

Racionāla zāļu lietošana

Prasiet ārstam vai aptiekā recepšu zāļu lētākus analogus. 

Ja ārsts jums ir izrakstījis zāles, noskaidrojiet, vai ir pieejami analogi ar tādu pašu aktīvo vielu, bet par pieejamāku cenu. Salīdziniet cenas, lai iegūtu izdevīgāku piedāvājumu. Turklāt ne visām sūdzībām ir nepieciešama medikamentoza iejaukšanās. Dažos gadījumos (konsultējieties ar savu ārstu!) varat droši pievērsties tautas medicīnai un ietaupīt uz medicīniskiem izdevumiem.

Rūpējieties par savu vidi

Neaizmirstiet parūpēties par higiēnu un izvairieties no vīrusu izraisītām saslimšanām. 

Papildu uzmanība savai veselībai nekad nevienam nav kaitējusi! Tādējādi ir iespējams izvairīties no nepatīkamiem saslimšanas simptomiem, kā arī no nevēlamiem izdevumiem par medikamentiem vai ārsta apmeklējumiem. Laba veselība var būt dārgs prieks, tāpēc labāk lieku reizi nomazgāt rokas! 

Biežāk smaidiet un nezaudējiet humora izjūtu, jo smiekli paildzina dzīvi! 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas