Image alt textPludmalē stāv cūciņa-krājkasīte ar saulesbrillēm un sauļošanas krēsls, jo svarīgi pareizi organizēt finanses ceļojuma laikā

Personīgās finanses

Kā organizēt savas finanses ceļojuma laikā

Jeļena Rozentāle

2 min.

Ceļojumi ir aizraujoši un iedvesmojoši, taču tie var būt arī finansiāli apgrūtinoši, ja neplāno savas finanses pareizi. Lai jūsu ceļojums būtu ne tikai aizraujošs, bet arī finansiāli drošs, ir svarīgi rūpīgi plānot un organizēt savas finanses.

Plānojiet ceļojuma budžetu

Vienkārši sāciet ar budžeta pārskatīšanu. Izrēķiniet, cik daudz naudas variet atļauties tērēt ceļojuma laikā, un sadaliet šo summu atbilstoši dienām, ko pavadīsiet ārpus mājām. Tādējādi jūs ne tikai kontrolēsiet izdevumus, bet arī varēsiet izbaudīt ceļojumu bez finansiāla satraukuma.

Uz galda karte, kompass, eiro banknotes un burciņa ar naudu, jo nepieciešams pareizi organizēt finanses priekš ceļojuma

Parūpējieties par apdrošināšanu

Veselība ceļojošajiem ārzemēs ir dārga. Jebkuras neparedzētas situācijas var ievērojami ietekmēt jūsu finanses ceļojuma laikā. Lai novērstu nevēlamus izdevumus, pirms ceļojuma noslēdziet ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz veselības aprūpi, bagāžu zaudējumu, lidmašīnas aizkavēšanos un citas nepatīkamas situācijas. Noteikti noformējiet arī bezmaksas EVAK kartiņu, ja plānojiet ceļot ES robežās. 

Vietējās valūtas nodrošināšana

Ceļojot ārpus ES, var nākties saskarties ar to, ka tuvumā nebūs bankomātu, kā arī būs ierobežoti maksājumi ar karti. Turklāt vietējos tirdziņos parasti ir nepieciešama skaidra nauda. Lai varētu bez rūpēm izbaudīt citas valsts kultūru un vietējo dzīvesveidu, ir jāparūpējas, lai būtu kabatā vietējā valūta. Pirms ceļojuma uzziniet par valūtas kursiem un labākām vietām valūtas maiņai, lai izvairītos no liekiem maksājumiem. 

Izvēlieties vietējos gardumus

Ceļojuma laikā izmēģiniet vietējo virtuvi un atklājiet jaunus garšu piedzīvojumus. Izvēlaties ēst nevis ekskluzīvos tūristu restorānos par augstām cenām, bet mazās ēdināšanas iestādēs, kuras apmeklē vietējie iedzīvotāji. Jūs ne tikai ietaupīsiet naudu, bet arī baudīsiet autentisku ēdienu un iepazīsiet vietējo kultūru. 

Sieviete ar koferi stāv uz tilta un skatās uz Eifeļa torni, jo, organizējot savas finanses, aizlidoja ceļojumā uz Parīzi

Mobilo pakalpojumu izmantošana

Pirms dodieties ceļojumā, izpētiet mobilo pakalpojumu piedāvājumus savam ceļojuma galamērķim. Mobilo operatoru piedāvājumi var iekļaut zvanus un internetu ārzemēs, taču ārpus ES bieži var saskarties ar augstām cenām. Iespējams izdevīgāk būs iegādāties vietējo priekšapmaksas kartiņu un meklēt WIFI pieslēgumu nekā lietot Latvijas SIM karti. 

Apskates objekti

Vai zinājāt, ka daudzi apskates objekti, muzeji un kultūras iestādes piedāvā bezmaksas vai atlaides dienas? Izpētiet variantus, kad plānosiet ceļojumu. Konkrēts plān  ne tikai padarīs jūsu ceļojumu ekonomiski izdevīgāku, bet arī sniegs iespēju iepazīt un novērtēt vietējo kultūru un mākslu par īpaši izdevīgām cenām. 

Jaukas atmiņas par ceļojumu var palikt tikai, ja gudri organizēsiet ne tikai atpūtas programmu, bet arī savas finanses. Pielietojiet šīs rekomendācijas, lai būtu finansiāli droši ceļojuma laikā. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas