Sarkana bulta pārvarēja dzelzs šķērsli un traucas tālāk, lai varētu pārvarēt parējās finanšu grūtības

Personīgās finanses

Kā pārvarēt finanšu grūtības

Jeļena Rozentāle

2 min.

Neviens no mums, neatkarīgi no statusa un ienākumiem, nav pasargāts no finanšu grūtībām. Prasme efektīvi risināt šis problēmas, vienmēr noder dzīvē un palīdz saglabāt finansiālo stabilitāti. Comperia apkopoja noderīgas rekomendācijas cīņā ar šķietami nepārvaramām finanšu situācijām. Izlasiet un sāciet rīkoties! 

Finanšu situācijas analīze

Svarīgs solis jūsu finanšu pārvaldē – budžeta izveide. Pirmkārt, jums jāapsēžas un godīgi jāizanalizē esošo finansiālo situāciju. Pierakstiet visus maksājumus par kredītsaistībām vai citiem obligātajiem maksājumiem, no kuriem nevariet izvairīties, kā arī pārējos izdevumus, kas bijuši pēdējā laikā. Aprēķiniet, kāda naudas summa pēc visiem tēriņiem jums paliek uz rokām, lai saprastu kopējo ainu un noteiktu galvenos jūsu finanšu grūtību vaininiekus. 

Portatīvais dators, brilles, pildspalvas un lapa ar mēneša budžetu, jo tas ir 1. solis ceļā uz finanšu grūtību pārvarēšanu

Parādu samazināšana

Kredītsaistības var kļūt par lielu pārbaudījumu katram, jo pārmērīgā aizņemšanās draud ar milzīgu slogu, kas ietekmē finanses. Spontāni pirkumi vai neplānotie izdevumi arī atstāj lielu robu finansēs, kas liek sajust naudas trūkumu un “prieku” izdzīvot līdz algai. Comperia sagatavoja dažas stratēģijas, kas var palīdzēt pārvarēt finanšu grūtības. 

Pirmā stratēģija: atmaksas plāna izveide

Izstrādājiet plānu, kā pakāpeniski samazināt jūsu kredītsaistību summu. Vispirms vajadzētu koncentrēties uz tiem kredītiem, kuriem ir visaugstākā procentu likme, jo tādējādi jūs varēsiet ietaupīt uz aprēķināto procentu rēķina. Svarīgi: sazinieties ar kreditoru un precizējiet par pirmstermiņa atmaksas nosacījumiem.

Otrā stratēģija: izdevumu pārskatīšana

Budžets palīdzēs saprast, kādi izdevumi nodara vislielāko postu jūsu finansēm. Atteikšanās no izdevumiem, kas izraisa problēmas, vai vismaz to samazināšana var palīdzēt pārvarēt finanšu grūtības. Sāciet kontrolēt tēriņus un iegūstiet lielāku pārliecību par savu nākotni. 

Sieviete, sēžot pie galda, pārskata savus rēķinus, lai samazinātu izdevumus, jo vēlas pārvarēt finanšu grūtības

Rezerves fonda izveide

Praktiski jebkuras neparedzētas dzīves situācijas apdraud mūsu finansiālo stabilitāti. Risinājums – gatavoties ātrāk! Izveidojiet rezerves fondu vismaz 3 mēnešu izdevumu apmērā. Tādējādi varēsiet nodrošināt sevi pret neatliekamu situāciju finanšu grūtībām. Kā sakrāt šo naudu? Iekļaujiet konkrētu summu jūsu ikmēneša budžetā un neatkāpjaties no plāna. 

Ieguldījumi un ilgtermiņa plānošana

Pārvarēt finanšu grūtības galvenokārt var palīdzēt tikai papildu ienākumu iegūšana. Investīcijas ir viens no veidiem, kā palielināt savu kapitālu, taču jāņem vērā, ka rezultāts ir sagaidāms vien ilgtermiņā. Iegūstiet zināšanas par ieguldījumu iespējām un stratēģijām, izvērtējiet riskus un pielietojiet investīciju portfeļa diversifikāciju. 

Izmantojiet Comperia rekomendācijas, lai pārvarētu finanšu grūtības iespējami ātri. Finanšu grūtības ir tikai neliels ceļa posms līdz finansiālai brīvībai, kas māca katru no mums būt izturīgiem jebkādās dzīves situācijās. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas