Šautriņš zilā krāsā trāpījis tieši pa vidu mērķim, jo ir izdevies sasniegt iesprausto finansiālo mērķi

Personīgās finanses

Kā sasniegt finansiālus mērķus

Jeļena Rozentāle

2 min.

Spārnotais citāts: “Neatlieciet savus sapņus uz rītdienu, ja variet tos sākt īstenot jau šodien,” vēsta, ka katram no mums nepieciešams sākt rīkoties, lai sasniegtu mērķus. Taču, diemžēl tas nebūt nav viegls process, un bieži kāda mērķa sasniegšanai nepieciešams sastādīt detalizētu plānu.

Rekomendējam sākt ar finansiālo plānu realizāciju, jo šie sasniegtie mērķi ir labs pamats citu sapņu īstenošanai. 

Sagatavojieties

Finansēs ir svarīga stabilitāte, tāpēc, pirms ķeraties klāt pie finansiālā mērķa piepildīšanas, vajadzētu tikt skaidrībā ar ienākumu un izdevumu uzskaiti. Tādējādi varēsiet saprast, cik daudz un kur tērējiet, un no kā būtu jāatsakās, lai varētu realizēt uzstādītos plānus. 

Tiklīdz jums būs skaidra aina par jūsu esošo finansiālo stāvokli, variet izvirzīt finansiālos mērķus. Taču, jāsaprot, ka grandiozo mērķu priekšā noteikti jābūt maziem, kas varēs palaist sasniegumu sēriju.

Uz dzeltena fona krājkasīte-cūciņa, kalkulators, kalendārs un pildspalva – līdzekļi finansiālā mērķa plāna sastādīšanai

Noformulējiet mērķi

Jebkura mērķa nospraušanai būtu jāsakās ar precīzu formulēšanu, it īpaši finanšu jomā. Nederēs vienkārši “vēlos daudz naudas” vai “vēlos kļūt par miljonāru”. Nepieciešams vairāk precizitātes, piemēram, “jāsakrāj 1000 eiro līdz šī gada beigām, lai varētu aizbraukt nelielā ceļojumā uz Parīzi”.

Pateicoties konkrētībai mērķa noformulēšanā, ir skaidrs, cik daudz naudas ir jāatliek katru mēnesi, lai piepildītu savu sapni par Parīzes apmeklēšanu. 

Būsim reālisti

Lai sakrātu 1000 eiro līdz gada beigām vai par atlikušajiem 8 mēnešiem, katru mēnesi būtu jāatliek 125 eiro. Ja šobrīd saņemiet vien minimālo algu un jums ir daudz citu papildizdevumu, visticamāk šī būs neiespējama misija, tāpēc ir divas iespējas – piemeklēt citu galamērķi ar mazāko summu vai pagarināt termiņu, kurā ir iespējams sakrāt nepieciešamo summu.

Esiet pārdomāti savos mērķos, lai sapņu piepildīšanai galā rezultātā nevajadzētu ņemt kredītu

Nosakiet prioritātes

Vienlaicīgi vairāku finansiālo mērķu nospraušana nav labākā ideja, jo sakrāt naudu Parīzei, dzīvokļa remontam un jaunākā iPhone iegādei būs pagrūti. Nosakiet prioritātes un izlemiet, kāda mērķa sasniegšana šī brīža situācijā ir svarīgāka. 

Turpretī īslaicīgie mērķi var būt vairāki, taču arī noteikti ne vairāk par 3-5. Veiksmīgi sasniegtais viens mērķis vairāk iedvesmos turpmākiem sasniegumiem nekā vairāki vienlaikus grūti izpildāmie un ilgi gaidāmie. 

Ceļš liku lokos, uz kura iedalītas trīs pieturvietas, kas nepieciešamas, lai sasniegtu lielu finansiālo mērķi

Sadaliet lielo mērķi vairākās mazās daļās

Nostādot lielo mērķi, vajadzētu pie tā doties maziem solīšiem, lai “neizdegtu”. Piemēram, esiet izplānojis sakrāt 10000 eiro dzīvokļa remontam. Šajā gadījumā vajadzētu sadalīt lielo finansiālo mērķi mazākos. Pieņemsim, sakrājiet no sākuma tikai jauniem pakešu logiem, pēc tam jaunam grīdas segumam un tapetēm, tālāk jaunai virtuves iekārtai utt. 

Tādējādi, mērķa sasniegšana vairs neliksies nesasniedzama un sapnis pamazām kļūs par realitāti. 

Nebaidieties pakārtot mērķus izmaiņām

Dzīvē ik pa laikam notiek izmaiņas, ne vienmēr tās patīkamākās, līdz ar to ir svarīgi spēt pakārtot uzstādītos mērķus konkrētam dzīves brīdim. Iespējams, būs jāmēģina atrast risinājums tēriņu samazināšanai un līdz ar to izvirzītiem plāniem pagarināt termiņus. Nebaidieties to darīt. Atkārtoti sāciet ar ienākumu un izdevumu uzskaiti. 


Katra mērķa sasniegšana ir atkarīga no pareizi izvirzīta un pārdomāta plāna, atbilstoši savām iespējām. Sāciet ar nelieliem finansiāliem mērķiem, kurus ir iespējams sasniegt īsā laikā. Sasniedzot tos, varēsiet sevi iedvesmot uz tiem, kuru piepildīšanos jāgaida ilglaicīgi. Turklāt, sasniedzot vienu mērķi, nospraudiet uzreiz nākamo, lai nepazaudētu motivāciju finansiāliem sasniegumiem. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas