Vīrietis ar rokām ielenc papīra cilvēciņus, kas simbolizē drošību, ko rada kredīta apdrošināša

Personīgās finanses

Kredīta apdrošināšana

Jeļena Rozentāle

2 min.

Neviens nav pasargāts no negaidītiem un nepatīkamiem dzīves pavērsieniem – darba zaudēšana, ilgstoša slimošana vai trauma, kas ietekmē darba spējas. Šādos brīžos ir nepieciešams finansiālais atbalsts, jo jāturpina maksāt hipotēku par mājokli, komunālos maksājumus, auto kredītu u.c. ikmēneša maksājumus. Šeit būtu lieliski noderējis tāds pakalpojums kā kredītmaksājumu apdrošināšana

Kā strādā kredīta apdrošināšana? 

Šim pakalpojumam tiek noslēgts līgums par konkrētu apdrošināšanas summu un saskaņā ar to jāveic ikmēneša maksājumi. Pēc līguma parakstīšanas apdrošināšana parasti stājas spēkā pēc 30-90 dienām, kā arī šim pakalpojumam tiek noteikts pašrisks – 30 dienas. Tas nozīmē, ka par pirmo mēnesi, kad ir iestājies apdrošināšanas gadījums, atlīdzība netiek maksāta. 

Parasti ilgstošās slimības vai darbnespējas zaudēšanas gadījumos apdrošinātājs izmaksā atlīdzību 6-12 mēnešus. Invaliditātes vai nāves gadījumā tiek izmaksāta vienreizējā maksimāli noteikta atlīdzības summa. 

Ņem vērā!Visas summas, kā arī atlīdzības saņemšanas periodi tiek atrunāti individuāli, ņemot vērā visus nosacījumus, par kuriem bija parakstīts līgums. 

Kādu summu sedz apdrošināšana? 

Tas ir atkarīgs no kredīta summas, kas tiek apdrošināta. Bet arī šajā gadījumā ir ierobežojumi – jo tiek noteikta maksimāla summa, ko sedz pakalpojuma sniedzējs. 

Piemēram, Jūs apdrošināt savu hipotekāro kredītu par summu 100 000 EUR. Ja zaudējiet darbu, Jums var piešķirt maksimālu ikmēneša atlīdzību – pieņemsim 600 EUR, bet ne vairāk kā 6-12 mēnešus. Nāves gadījumā tiek izmaksāta maksimālā atlīdzības summa, kas bija noteikta līgumā, piemēram, 95 000 EUR. Minētā gadījumā, ja iepriekš jau bija veikti maksājumi par kopējo summu 5000 EUR vai vairāk, hipotekārais aizdevums, ņemot vērā izmaksāto atlīdzību, tiek segts pilnībā. Tādējādi ģimene mantos iegādāto mājokli nevis kredītu.
Vīrietis ar roku notur koka klucīšus, lai tie nenokrīt un nesalauž koka mājiņu – hipotekārā kredīta apdrošināšana ir veids kā pasargāt savu mājokli

Par kādiem gadījumiem tiek izmaksāta apdrošināšanas atlīdzība? 

Apdrošinātāji piedāvā aizņēmumus apdrošināt pret tādiem riskiem:

  • Darba zaudēšana – esiet atlaists vai notika štatu samazināšana, amata likvidēšana u.tml. 
  • Darbspējas zaudēšana – nevariet ilgstoši strādāt, jo ir smaga saslimšana vai iegūta trauma. Šajā gadījumā atlīdzība bieži tiek izmaksāta ne tikai par Jums, bet arī par bērniem. 
  • Invaliditāte jeb cita smaga diagnoze, kas neļauj turpmāk strādāt – piemēram, paralīze, koma, aklums u.tml.  
  • Dzīvības apdrošināšana – nāve negadījuma vai slimības dēļ. 

Visas detaļas vienmēr tiek atrunātas līguma nosacījumos. Noteikti pirms parakstīšanas noskaidrojiet visu informāciju! 

Kādos gadījumos ir vērts izmantot šo pakalpojumu? 

Kredīta apdrošināšana noder ilglaicīgu aizdevumu nodrošināšanai pret riskiem, kas saistītas ar aizņēmēja darbnespēju, par kuriem rakstīju augstāk. 

Noteikti vajadzētu izmantot šo pakalpojumu hipotekārajam kredītam, auto kredītam vai patēriņa kredītam, kuru ietvaros ir paņemts aizdevums vairāku tūkstošu apmērā ar atmaksas termiņu virs 5 gadiem. Protams, apdrošināšana palielinās Jūsu ikmēneša maksājumus, taču tas būs liels atbalsts nākotnes situācijās, kad nepieciešama finansiālā palīdzība. 

Secinājumi par kredīta apdrošināšanu. 

Ņemot vērā visu iepriekšminēto informāciju, tas ir lielisks veids kā sevi pasargāt no finansiālām grūtībām brīžos, kad zaudējiet iespēju strādāt. Protams, ir jārēķinās ar papildu izdevumiem, bet tas ir to vērts – īpaši tagad, kad pasaulē notiek fundamentālās izmaiņas. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas