Galds ar pasaules karti un priekšmetiem ērtākai ceļojuma plānošanai un izvērtēšanai, kur paņemt kredītu ceļojumam

Personīgās finanses

Kredīts ceļojumam un ieteikumi ceļojuma plānošanai

Jeļena Rozentāle

3 min.

Pienācis vasaras atvaļinājumu laiks, ko mēs visi vienmēr ļoti gaidām. Saule, jūra, jauni iespaidi, kas sildīs, kad atgriezīsimies darbā.

Protams, daudz cilvēki mēdz atvaļinājumu pavadīt savā dārzā, ravējot dobes, vai vienkārši daudz guļot un skatoties seriālus. Bet ir arī tie, kas labprāt savu atvaļinājumu pavada ceļojot – tepat Latvijā vai ārvalstīs. 

Ceļošana ļauj iepazīt jaunas vietas, ieraudzīt skaistus vēsturiskus objektus, izzināt citas kultūras. Bet ko darīt, ja neizdodas sakrāt ilgi kārotam ceļojumam? Šajā gadījumā var noderēt kredīts ceļojumam.

Pasaules karte ar karodziņiem atsevišķās Eiropas ceļojuma vietās

Kādu kredītu ceļojumam izvēlēties? 

Mūsdienās ir plašs piedāvājumu klāsts naudas aizdevumiem, no kuriem var izvēlēties sev piemērotāko. No populārākajiem ir pieejami ātrais kredīts, patēriņa kredīts un kredītlīnija. 

Ātrais kredīts piedāvā mazākās summas un ar lielākajiem procentiem, bet patēriņa kredīts parasti ir izdevīgāks – piedāvā lielākas summas ar mazāko procentu likmi, pie tam arī kredīta atmaksas termiņš ir garāks. 

Vēl viena no iespējām aizbraukt ceļojumā, ja nepietiek finanšu, ir noformēt kredītlīniju. Tā ļaus ceļojuma laikā aizņemties tieši tik daudz, cik nepieciešams. Tieši tāpēc kredītlīnija ir labs risinājums gadījumos, ja ceļojumam nepietiek naudas līdzekļu no uzkrājumiem. Šāda veida aizņēmumam ir arī priekšrocības, kas citreiz tiek piedāvātas no finanšu iestādēm. Piemēram, apdrošināšana vai iespēja izmaksāt kredītu bez procentiem noteiktā termiņā. 

Jebkurā gadījumā pirms pieņemat lēmumu kredīta noformēšanai iesakām vairākkārtīgi apdomāt savas iespējas to izmaksāt. Varbūt ir vērts pagaidīt un turpināt krāt? Tomēr, ja jauni iespaidi, ko sniedz superīgs ceļojums, nevar gaidīt, apdomīgi salīdziniet visus pieejamos kredīta piedāvājumus pirms pieņemat lēmumu aizņemties. 

Dzeltens čemodāns ar cepuri, saulesbrillēm uz dzeltena fona ar uzrakstu “Kredīts Tavam sapņu ceļojumam”

Ceļojuma plānošana.

Pirms ņemiet aizdevumu, noteikti nepieciešams izvēlēties ceļojuma mērķi, apdomāt budžetu, ko vēlaties tērēt, un izplānot ceļojumu. Tikai tad, kad ir apdomāta katra detaļa un aprēķinātas nepieciešamas finanses, vajadzētu ķerties klāt parējām lietām. 

 1. Budžets un ceļojuma gala mērķis ir cieši saistīti, tāpēc atbildiet sev uz šiem jautājumiem:
 • Kādu summu Jūs būtu gatavi izlietot ceļojumam? 
 • Vai vēlaties aizlidot uz kādām siltajām salām, pastaigāt pa Parīzes ielām vai varbūt vienkārši atpūsties kādā kaimiņvalsts SPA? 
 • Kas ir tas, ko vēlaties iegūt no ceļojuma? 
 1. Noteikti ir jāaizdomājas par naudas līdzekļu sadalīšanu – cik daudz ir paredzēts visa noformēšanai (biļetes, viesnīca, ekskursijas u.tml.) un cik papildu tēriņiem (tirdziņi, kafejnīcas, veikali u.c.). 
 2. Sāciet meklēt izdevīgus piedāvājumus transportam. Lētāk ir, protams, doties garākā  ceļojumā ar autobusu, taču ātrāk un ērtāk – ar lidmašīnu. Vēl ir iespēja braukt ar savu auto. Šajā gadījumā Jums ir jāizvērtē Jūsu iespējas un vēlmes. 
 3. Paralēli meklējiet naktsmītni. Ir pieejami dažādi varianti jebkurai kabatai. Hosteļi, viesnīcas, dzīvokļi un pat mājas. 

Iesakām noteikti pameklēt un izlasīt ceļošanu blogos atsauksmes par konkrētām vietām, lai nenāktos vilties. 

 1. Gadījumā, ja vēlaties vienkārši ļauties atpūtai, izvēlaties jau gatavus piedāvājumus no ceļojumu aģentūrām, kas bieži piedāvā arī pēdējā brīža ceļojumus par labām cenām. Šajā gadījumā par daudzām lietām nebūs jālauž galva, bet tikai jātver maciņu. 
 2. Viens no svarīgākajiem ceļojuma plānošanas punktiem ir iespējamo apskates objektu apzināšana. Protams, gatavos ceļojumu piedāvājumos parasti ir iespēja pieteikties arī ekskursijām, taču gadījumos, ja ceļojumu no A līdz Z plānojiet paša spēkiem, ieteiktu sagatavoties.

Vīrietis un sieviete stāv uz skaista dabas skata fona ar paceltām gaisā rokām, jo kredīts ceļojumam izpildīja pāra sapni

Ieteikumi superīgam ceļojumam.

 • Ļoti svarīgi ir parūpēties par ceļojuma apdrošināšanu, kas palīdzēs mīkstināt neparedzētu un nepatīkamu situāciju rezultātus. Salīdziniet visus pieejamos piedāvājumus, pievēršot pastiprinātu uzmanību riska segumiem. 
 • Ieteiktu paņemt līdzi vismaz nedaudz skaidras naudas. Diemžēl ne visur ir iespējams norēķināties ar kartēm, arī  bankomātu var rasties grūtības atrast. Taču, protams, visus naudas līdzekļus vien skaidrā naudā nevajadzētu atstāt, jo kartē tie būs lielākā drošībā. 
 • Baudot skaistu ceļojumu un foršu atpūtu, noteikti vēlēsieties dalīties ar draugiem un radiem. Tieši tāpēc, ja plānojiet braukt uz ārzemēm, laicīgi painteresējaties pie sava mobilā operatora par izmaksām. Dažās valstīs internets varētu izmaksāt diezgan dārgi, tāpēc noteikti vajadzētu sagatavoties, jo ne visur būs pieejams WIFI. 
 • Dokumenti! Neaizmirstiet par visiem nepieciešamajiem dokumentiem. Iesakām arī katram gadījumam paņemt līdzi tiem kopijas. Protams, ceram, ka Jums šīs dokumentu kopijas nenoderēs. 

Klusā daba ar ceļojumam, kur noderēja kredīts, nepieciešamajām lietām

Jūsu ērtībām esam sagatavojuši informāciju par labākajiem piedāvājumiem kredītiem, ko variet izmantot, ja Jums pietrūkst finansiālo līdzekļu savam sapņu ceļojumam. Neaizmirstiet salīdzināt šo piedāvājumu procentu likmi, kā arī termiņu kredīta atmaksai. Aizņematies atbildīgi!

Ātrie kredītiPatēriņa kredītiKredītlīnijas

Lai Jums superīgs ceļojums un atpūta, ko vēl ilgi varēsiet atcerēties, atgriežoties darbā! 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas